Greičio matuoklis ir „juodoji dėmė”

Nuo 2009 m. gruodžio mėn. valstybinės reikšmės keliuose veikia 151 stacionarusis greičio matuoklis. Šakių rajone jų yra trys – Lukšiuose, šalia Griškabūdžio ir kelyje tarp Žygėnų ir Kidulių. Prie Kidulių greičio matuoklis pastatytas taip vadinamojoje „juodojoje dėmėje”, kurioje greitis sumažintas iki 70 km/h.

„Juodoji dėmė“ – 500 metrų kelio ruožas, kuriame per ketverius metus įvyko ne mažiau kaip 4 įskaitiniai eismo įvykiai. Įskaitiniu eismo įvykiu laikomas toks eismo įvykis, per kurį žūsta ar sužalojami žmonės.

Atnaujintame „juodųjų dėmių“ šalies magistraliniuose ir krašto keliuose žemėlapyje liko dvigubai mažiau „juodųjų dėmių“ nei prieš trejus metus. Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos internete skelbiamame žemėlapyje „juodosios dėmės” prie Kidulių nebeliko. Ar tai greičio matuoklio nuopelnas, parodys ateitis.

Policijos duomenimis kelyje Kidulių link esantis stacionarus greičio matuoklis yra „Lyderis“ tarp pažeidimus Šakių rajone užfiksavusių matuoklių.

Jums taip pat patiktų