Gyvenamosios vietos deklaravimas

Lietuvos Respublikos gyventojų registre esančių duomenų tikslumas ir išsamumas yra esminė sąlyga siekiant, kad šiais duomenimis besinaudojančios institucijos ir įstaigos gyventojams galėtų sklandžiai ir efektyviai suteikti jiems aktualias paslaugas.

Norint deklaruoti savo gyvenamąją vietą arba patikslinti jos duomenis, asmuo turi kreiptis į seniūniją arba savivaldybę. Deklaruoti gyvenamąją vietą taip pat galima ir internetu – per Elektroninių valdžios vartų (www.epaslaugos.lt) ar Registrų centro savitarnos portalą (www.registrucentras.lt/savitarna/).

  • Internetu per Registrų centro savitarną, jei asmuo gali patvirtinti savo tapatybę prisijungime nurodytais būdais. Jei reikalingas savininko (bendraturčių) sutikimas, jis turi būti patvirtintas taip pat internetu. Sudėtingais atvejais, kai yra keletas bendraturčių ir jie nesutampa pastatui ir žemės sklypui arba ant žemės sklypo yra keletas pastatų su skirtingais adresais, elektroninė deklaravimo sistema gali gauti nevienareikšmį atsakymą. Tokiais atvejais deklaraciją reikia pateikti deklaravimo įstaigai,
  • internetu per Elektroninių valdžios vartų portalą, jei asmuo gali patvirtinti savo tapatybę portale nurodytais būdais. Jei reikalingas savininko (bendraturčių) sutikimas, jis turi būti patvirtintas taip pat internetu. Sudėtingais atvejais, kai yra keletas bendraturčių ir jie nesutampa pastatui ir žemės sklypui arba ant žemės sklypo yra keletas pastatų su skirtingais adresais, elektroninė deklaravimo sistema gali gauti nevienareikšmį atsakymą. Tokiais atvejais deklaraciją reikia pateikti deklaravimo įstaigai.
  • asmeniškai atvykus į deklaravimo įstaigą.

Už nepilnamečius vaikus deklaracijas teikia vienas iš tėvų, įtėvių, globėjų.

Dažniausiai su gyvenamosios vietos deklaravimu susijusius klausimus ir atsakymus į juos rasite ČIA.

Parengta pagal Registrų centro informaciją

Jums taip pat patiktų