Kidulių dvarą parodoje „Adventur“ pristatė savanoriai

Nuo pat penktadienio ryto Vilniuje, parodų centre LITEXPO, šurmuliavo 5-oji tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda ADVENTUR 2017. Šešupės euroregiono turizmo informacijos centro komanda iš Šakių lankytojus kvietė keliauti Nemuno keliu ir susipažinti su Zanavykų kraštu arba atrasti jį iš naujo. Ne maža kalbintų parodos lankytojų prisipažino, jog kelią palei Nemuną žino puikiai, tačiau didžioji dalis siūlomų aplankyti objektų  – dar neatrasti.

 

Užmegzta draugystė su Jurbarku

Parodoje buvo pristatyta ateinančio sezono naujiena – Nemuno kelias. Tikriausiai, kiduliečiams, kasdien net po kelis kartus pervažiuojantiems tiltą per Nemuną, toks ryšys visiškai natūralus. Normalu ir tai, kad liocai ir karnavyžiai nuo seno skiriasi, todėl turi kuo vieni kitus nustebinti. Kol turizmo centrų vadovybės kuria strategijas ir derina planus, mainai vyksta savaime: tai kiduliečiai ieško pramogų Jurbarke, tai jurbarkiečiai susidomi kokiu renginiu Kiduliuose. Nesimaišo nei „Žiobrinės“ su „Aukšlinėmis“, nei pačių didžiausių metų švenčių datos, todėl Kiduliuose kartais pasirodo kolektyvai iš Jurbarko rajono, o mūsų damos keliauja šokti pas juos.

Naujam turizmo sezonui jau pasiruošta

Išgyvendamas savotišką renesansą Kidulių  dvaras sėkmingai plačia savo veiklos spektrą. Turistus bandoma sudominti atnaujinta istorinių dvaro šokių edukacija (registruotis tel.: +370 601 95938), teatralizuota ekskursija ir Kidulių krašto vyno degustacija (registruotis tel.: +370 601 95938), eko dirbtuvėlių edukacijomis (registruotis tel.: +370 615 95885; +370 624 58446), keramikos dirbtuvių užsiėmimais (registruotis tel.: +370 604 15444) ir žygiais knygnešių keliais (registruotis tel.: +370 678 81400). Pastebėta, kad kulinariniai potyriai vis dažniau tampa kelionių tikslu, todėl pristatant krašto tradicijas, turizmą ir verslą skatinama įtraukti gastronomines patirtis. Kiduliečiai puikiai žino, kur gauti gero medaus, kas namie kepa duoną, kas tortus, kas sūrius spaudžia, tačiau šių skanėstų gamintojus, matyt, tenkina vietinė apyvarta. Belieka tikėtis, kad noras bendradarbiauti atsiras stebint aktyviai veikiantį Kidulių dvarą.

Dvarui atstovavo jaunimas

Bendrame Jurbarko ir Šakių stende pavadinimu „Nemuno kelias“ Kiduliams atstovaujantieji išsiskyrė dvaro laikmetį imituojančiais kostiumais, tačiau puikiai įsiliejo į jauną Šakių rajoną reprezentuojantį kolektyvą. Džiugiausia, kad dvaro pasiuntiniai – savanoriai. Ieva Rogačiūtė, Inga Būblaitytė ir Mantas Norvilas – vardai ir veidai, kuriuos jau spėjo įsidėmėti Kidulių veiklos sekėjai. Galbūt mažiau pastebėtas, bet jau savas – Rytis Rainys. Vaikiną į Kidulių dvarą atvedė meilė. Jaunuoliai ne tik dalino skrajutes, pasakojo parodos lankytojams apie veiklas Šakių rajone, bet ir kvietė apsilankyti Kidulių dvare. Buvo suorganizuota loterija dvaro keramikos dirbtuvėse gamintiems suvenyrams laimėti. Pavydėtinu jaunatviškumu spinduliuojantis Kidulių krašto vyndarys Juozas Vilkenis vaišino smalsuolius savo garsiuoju pienių vynų ir kitais jau pamėgtais jo vyninės vynais.

Veža noras save realizuoti

„Dalyvavimas LITEXPO parodoje, Kidulių krašto atstovavimas, jo lygiavertė reprezentacija greta Šakių ir Jurbarko miestų kalbant apie Nemuno kelią, suteikė unikalios patirties. Bendraujant su  vilniečiais ir kitais miesto svečiais, paaiškėjo, kad daugelis jų žino šį bei tą apie Kidulius. Kai kurie net lankėsi dvare. Dalis kalbintųjų žadėjo aplankyti Kidulius jau šią vasarą, keliaudami Nemuno keliu,“ – dalinosi įspūdžiais Inga Būblaitytė. Bakalauro studijose paragavusi reklamos teorijos mergina džiaugėsi parodoje dalindama pačios sumaketuotus lankstinukus. Delegacijos vaikinai dalyvavimą mugėje apibendrino paprastai: „Atvažiavome. Persirengėme. Pasidalinome skrajutes. Pristatėme Kidulių dvarą. Ir… išvažiavome.“ Su mažai kalbų ir daug nuoširdaus darbo nustebino Ieva Rogačiūtė kartkartėmis prigriebdavusi fotoaparatą. Jos noras paeksperimentuoti taikant studijose gilinamas žinias tapo žaismingu video klipu.

 

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų

3 atsakymų

 1. Ronius parašė:

  Ateina laikas,kai supranti,kad tavo darbo ir patirties nereikia.
  Vytautas Bitinas.

  Bet pasodintas medis ir įdėta siela jame išlieka.
  Ronius Karopčikas

 2. Monika parašė:

  Ir darbo reikia, ir patirties 😉 Štai į parodą vežėmės loteriją su suvenyrais iš Kidulių dvaro keramikos dirbtuvės, kuriuos gamino gerb. Julija Macijauskienė su Kidulių ekoliginio klubo „Šerenta” nariais. Viršūnėlės be šaknelių nesilaikytų. Labai smagu, kad pavyksta dirbti kartu 🙂

 3. Ronius parašė:

  Paukščiai išskrenda ir vėl sugrįžta, ir prabėgę metai negrįžta,o šaknelės be viršūnėlių išnyksta,tik paskridę paukščiai džiaugiasi radę nišdrasklytus lizdus ir savo tralėmis dėkoja tęsdamisavo naują vadą.