Kiduliečiai lieka ištikimi Tautos tradicijai

liepos6_2015bLiepos 6-ąją, Valstybės dieną, jau septintus metus iš eilės, lietuviai pažymėjo kartu giedodami „Tautišką giesmę“. 21val. Lietuvos himnas skardžiai nuskambėjo ir „Prisiminimų parke“, kur buvo pakviesti susiburti Kidulių seniūnijos gyventojai.

Vos šiek tiek didesnis būrys, nei pernai, darniai susibūrė vėjyje plazdant Lietuvos ir Kidulių seniūnijoms vėliavoms. Tiksliai pagal laikrodį atlikę garbingą pareigą kiduliečiai neskubėjo skirstytis. Viena po kitos skambėjo visiems į kraują įaugusios liaudies dainos. Gausų chorą vedė buvusios mokytojos A. Kviečiūnienė ir J. Beržvinskienė. Kaimelio parapijos klebonas Zenonas Stepanauskas taip pat užvedė „Šėriau žirgelį“, po kurios skambėjo dar viena, patriotiškumo pilna ir širdį virpinanti daina apie laisvą, žydinčią Tėvynę Lietuvą.

Juozas Mockaitis tęsė tradiciją ir šiemet vėl deklamavo „Kur bėga Šešupė“. Zita Janulaitienė neleido pamiršti, kad visi dar laukia žadėtųjų eilių apie Žalgirio mūšį, bet jis ir vėl išsisuko. Celestina Martišienė prisipažinusi, kad jos viename delne – tėviškė, o kitame – Kiduliai, perskaitė savo kūrybos eilėraštį „Juosta Kiduliams“ apie Nemuną ir, kiek pasikuklinusi, dar vieną – apie pavasarį.

Akivaizdu, kad kiduliečių noras pabūti kartu kyla ne iš būtinybės, o iš laisvo noro. Tautinė tematika savaime žadina prisiminimus  apie garbingą praeitį ir stiprina tikėjimą ateitimi. Jaunas bendruomenės aktyvas taip pat žadina kraštiečių viltis, kad vienybe ir bendruomeniškumu bus galima džiaugtis ir dažniau.

liepos6_2015aKiekvienas, kuris nurodytu laiku giedojo „Tautišką giesmę“ , kad ir kur bebūtų, gali didžiuotis prisidėjęs prie unikalios tradicijos. Lietuviai yra vienintelė tauta, kurios atstovai visame pasaulyje visi vienu metu gieda savo valstybės himną. Į Šakių rajone, Plokščiose, gimusias V. Kudirkos eilutes sudėti visi gražiausi lietuvių jausmai savo šaliai, kurie jaudina sielą, kad ir kur bebūtum. Ši diena – viena iš tų, kada lietuviai su pasididžiavimu prisimena didingą šalies istoriją.

Kidulių bendruomenė „Vinkšnupis“ nepamiršo, kad liepos 6-oji – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena, dar vadinama Mindauginėmis. Ta proga bendruomenės moterys iškilmingai pasveikino Kidulių seniūnijos seniūną Mindaugą Mykolaitį. Jos prisipažino, kad karūnai pagailėjo pinigų, o ir daiktas – ne praktiškas. Seniūnui, pagerbiant jį už vardą ir už atliekamas pareigas, buvo įteiktas simbolinis skeptras. Z. Janulaitienė pamokė, kaip reikia juo parodyti valdžią nuvažiavus į Šakius, ir kaip čia savus „pakutenti“, kad geriau dirbtų.

Parengė Monika Būblaitytė

[srizonfbalbum id=2]

Jums taip pat patiktų