Kiduliečių meilę Tėvynei kurstė vietiniai talentai

Sausio 13-oji Kiduliuose prasidėjo akcija “Atmintis gyva, nes liudija”. Ankstyvą rytą seniūnijos ir mokyklos languose sužibo žvakelės ir trumpam įsivyravo pagarbi rimtis. Kartu su visa Lietuva buvo prisiminti žuvusieji už Laisvę. Iniciatyvos „Neužmiršk“ simboliai – neužmirštuolės atlapuose, nešė tas mintis per visą dieną.

 

Ne lengvai buvo apginta mūsų Laisvė, todėl ir sausio 13-osios vakarą siautėjusi žiemiška stichija neišgąsdino į renginį besirenkančiųjų. Operatyviai buvo išspręsti kuriant laužą kilę nesklandumai. Didelei mažos šalies pergalei paminėti laužo šviesoje buvo sugiedota Tautinė giesmė. Žiemiško šaltuko pakandžioti renginio dalyviai sugūžėjo į Kidulių dvarą, kur buvo vaišinami karšta arbata. 

Sausio 13-tosios minėjimo koncertą „Dainos tėvynei“ pradėjo Kidulių dvaro moterų folkloro ansamblis (vadovė Laima Blaudžiūnienė). Kraštiečių jau pamėgtos ansamblietės nustebino publiką kruopščiai atnaujintais tautiniais kostiumais ir kanklių skambesiu. Dainoms lietuvių liaudies instumentu pritarė pati ansamblio vadovė. Moterys ne tik dainavo už širdies griebiančias liaudies dainas, bet ir dalijosi mintimis, skaitė eiles. Daug gražių dalykų buvo pasakyta apie tremtinius, išeivius ir emigrantus. Žodžiais iš tautosakos prisiminta, kad Tėvynėje visada geriau.

Solinis Kęstučio Vasiliausko pasirodymas nepaliko abejingų. Pradėjo nuo atsiminimų apie lemtingus įvykius Vilniuje, jo kurtas dainas, suskambusias Laisvės gynėjų lūpomis. Baigė iš okupacijos laikų prisimenamomis dainomis ir romansais. Publikai skambėjo ne tik gitara, bet ir smuikas – susirinkusieji liko pažavėti talentingo kraštiečio pasirodymu.

Kidulių dvaro renginių organizatorė Veronika Novickaitė džiaugėsi susirinkusiųjų gausa, atlikėjų nuoširdumu ir publikos palaikymu. Ji žadėjo vasario 16-osios proga kiduliečiams pasiūlyti dar spalvingesnį renginį tautine tematika.

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų