Kidulių dvarą sudrebino anšlagas!

Praėjusį penktadienį įvyko debiutinis Kidulių dvaro gyvo garso ansamblio koncertas (vadovas Ramūnas Mozūraitis). Visi norintys pasiklausyti net netilpo Kidulių dvaro laisvalaikio salėje – vieni sėdėjo balkone, kiti liko stovėti koridoriuje. Tokia neregėta gausa buvo aiškiai parodyta, koks stiprus bendruomenės palaikymas kraštiečiams kuriantiems pramogas.

14434953_1294113473932539_8774851780960892805_o

Klavišiniai – vadovas, Ramūnas Mozūraitis, elektrinė gitara – Normantas Bataitis, bosinė gitara – Algimantas Petraitis, akustinė gitara – Virgilijus Bosas, būgnai – Gintauts Dulaitis, balsai – Audinga Martišienė ir Aušra Bružaitienė.

Du debiutai

14480494_1293756253968261_5700102337068195944_o

Jungtinis vaikų ir suaugusiųjų gitarų ansamblis (vadovė Aušra Mičulė)

Gausiai susirinkusią publiką keliais populiariais kūriniais apšildė svečiai – jungtinis vaikų ir suaugusiųjų gitarų ansamblis (vadovė Aušra Mičulė) iš Jurbarko. Jiems taip pat buvo pirmas kartas scenoje. Galbūt todėl nuo pat pradžių žiūrovai buvo labai pozityvūs ir palaikantys: audringai plojo, dainavo kartu. „To dar nebuvo!” – džiaugsmingai tikino Kidulių dvaro renginių organizatorė Veronika Novickaitė. Išties, nuo pat dvaro renovacijos, joks kitas koncertas nesulaukė tokio didelio susidomėjimo.

Kolektyvo pasididžiavimas – mokinys

14434942_1294112897265930_1463838702965060857_o

Priekyje: Normantas Bataitis

Dar pernai, pirmieji į kvietimą muzikuoti Kidulių dvare atsiliepė moksleiviai, tačiau ilgainiui išsibarstė. Vienintelis Normantas Bataitis neapleido savo noro išmokti groti gitara ir jo atkaklumas buvo įvertintas – dabar jis yra lygiavertis ansamblio narys, nors ir vienintelis tokio amžiaus. „Nekreipkite dėmesio, kad mūsų galvos pražilusios, esame labai jaunas kolektyvas,“ – šmaikštavo R. Mazūraitis atlikėjams užlipus ant scenos. Vieni jų jau anksčiau buvo koncertavę, kiti groję tik savo malonumui. Koją kišo ir jaudulys, ir maži techniniai nesklandumai, tačiau publikos palaikymas padėjo įsivažiuoti. Paskutinę dainą teko groti net du kartus: žiūrovai nenustojo ploti ir niekur nesiskirstė.

Puikiai parinktas repertuaras

„Ieškojome mažiau žinomų, senesnių dainų, kurios nebūtų atsibodusios ir patiems patiktų jas atlikti,“ – pasakojo kolektyvo vadovas. Vyresni žiūrovai džiaugėsi, kad dainos žadina jaunystės prisiminimus, jaunesni – kad yra ir jiems girdėtų dainų. Tačiau ir tiems, ir tiems jų buvo mažai. Kol kas ansamblis su savo pradėtu auginti repertuaru ketina groti Kidulių dvaro renginiuose, o vėliau, su ilgesne programa, pasirodyti bendruomenės šventėse ir Šakių rajono renginiuose.

Ūkiškas seniūnas palaiko kultūrą

„Būgnų komplektas, elektrinė ir bosinė gitaros, jungiamieji laidai, gitaros efektai…“ – vardija Kidulių seniūnas Mindaugas Mykolaitis svarstydamas, ar ko nepamiršo. Instrumentai pernai buvo nupirkti iš seniūnijos sutaupytų lėšų. Kurą šildymui jau seniai gamina patys, o įsigytas šakų smulkintuvas dar labiau sumažino išlaidas. Kidulių dvaro muzikos vadovas Ramūnas Mozūraitis kol kas neapsieina be asmeninių instrumentų, tačiau džiaugiasi galėdamas užpildyti tokias spragas ir viliasi, kad darbais įrodys, jog kolektyvas – vertas investicijų. Kol kas didesnė problema, jog trūksta garso operatoriaus.

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų