Kidulių dvare atrastas dar vienas talentas!

 

Nors Milvai Martišiūtei dar tik 13 metų, ji – aktyvi Kidulių bendruomenės narė. Pernai prisijungusi prie dvaro gyvenimo inscenizacijų ir sudalyvavusi keliuose renginiuose, šiemet pagaliau rado savo nišą. Šiuo metu Kidulių dvare eksponuojami jos piešiniai ant drobės.

Kiduliuose gimusi ir augusi paauglė kuklinasi – rimčiau piešti ėmėsi tik prieš porą metų, tačiau dailės mokytojos pagyrimai ir mamos palaikymas paskatino darbus eksponuoti. Moters dienai skirtoje popietėje Kidulių dvare jos talentas piešti buvo pastebėtas darant chna tatuiruotes. Kidulių dvaro renginių organizatorė Veronika Novickaitė Milvą vadina atradimu ir džiaugiasi, kad pavyko įkalbėti ją surengti parodą: „Norėčiau paraginti kuriančius jaunuolius pasiviešinti, nes menas šiais laikais – labai plati sąvoka, o gauta kritika ar pagyrimai tik leis labiau plėtoti savo kūrybinį potencialą.“ Ji tikina, kad Kidulių dvaro erdvės – atviros ir laukia tokių augančių, kūrybingų žmonių su savo idėjomis bei darbais.

Nors piešiniai dar tik penki ir be pavadinimų, tačiau kiekvienas turi savo istoriją. Pirmas drąsesnis darbas – ąžuolas, kaip sako V. Novickaitė, puikiai žymi pradžią. Vėlesni darbai rodo įgytą patirtį. Piešiniuose vaizduojami žirgai – močiutės aistra. Aguonų laukas – skirtas tėčiui, kuris tiesiog garsiai pagalvojo, kad namie tokio paveikslo reikėtų ir štai – dukra jį nustebino. „Labai džiaugiuosi, kad kiti žmonės pamatys mano piešinius. Gal pasisems idėjų,“ – tikisi Milva.

Milvos mama Palmyra norėtų, kad dukra lankytų dailės mokyklą, tobulėtų labiau, tačiau jai dar patinka šokiai bei grojimas gitara. Išbandyti ir dailės, ir kraštotyros, ir šaulių bei atletikos būreliai. Visuose Milva buvo pastebėta ir pagirta, tad vieną talentą išskirti išties sunku. Kol kas piešimą Milva palieka laisvalaikiui. Sako, kad ir broliai gražiai piešia, tad gebėjimo nesureikšmina. Su mokslais situacija panaši. Paklausta, kas labiausiai patinka įvardijo fiziką, matematiką, istoriją ir net kūno kultūrą. „Negaliu pasakyti, kas labiausiai sekasi, nes man viskas gerai sekasi,“ – droviai juokiasi pati.

Vasarą Milva taip pat skiria saviugdai, tad jau planuoja važiuoti į stovyklą. Sako, kad mielai pasitikrintų savo vokiečių kalbos žinias lankydama Vokietijoje gyvenantį brolį. Žinoma, pagalba tėvams sodyboje taip pat įtraukta į planą, kaip ir pasirengiamieji darbai didžiausiam metų renginiui Kiduliuose – miestelio šventei. Jaunos damutės vaidmenį Milva jau išbandė pernai, tad šiemet ketina būti ne tik graži.

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų