Kidulių dvare šurmuliavo „Juozuko mugė“

DSC_0203

Juozuko mugė

Prieš aštuonerius metus Kidulių pagrindinėje mokykloje gimęs renginys praėjusį penktadienį, kovo 20 dieną, pratęsė gražią tradiciją jau platesnėse erdvėse. Dvaro darbuotojai juokaudami pavadino tai dvaro krikštu, nes pirmą kartą neužteko vietos žiūrovams susėsti. Renginys pasižymėjo ne tik dideliu lankytojų ir dalyvių skaičiumi, bet ir veiklos gausa: moksleivių koncertas, mugė, edukaciniai užsiėmimai, keramikos parodos atidarymas ir baigiamasis koncertas.

Taip pat pirmą kartą šventę papuošė tiek Juozų – net penki. Varduvininkus pasveikino Kidulių pagrindinės mokyklos mokinių ansamblis,  vadovaujamas muzikos mokytojos Skirmutės Janulaitienės. Mokyklos direktorė jiems atminčiai įteikė mokinių medžio dirbinius. Kidulių seniūnas ir dvaro renginių organizatorė padėkojo už dalyvavimą įteikdami gėlių.

Juozinės – vienintelė diena Gavėnios laikotarpyje, kada galima dainuoti ir šokti. Todėl šoko ir maži, ir seni, ir net tie, kurie šokti nemokėjo – buvo išmokyti. Koncertui pasibaigus Juozams teko garbė atidaryti mugę, kur prie stalų palapinėse jau nekantravo mažieji prekybininkai. Žavėjo kruopštūs mokinių rankdarbiai, pačių gaminti skanėstai, išradingumu stebino reklaminiai plakatai ir šūkiai.

Mugėje dalyvavo svečiai iš Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos. Jie jau ne vienerius metus bendradarbiauja su Kidulių pagrindine mokykla ugdant mokinių profesinius įgūdžius. Slavikų moksleiviai nustebino įspūdingais medžio dirbiniais. Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus merginos, būsimos socialinės darbuotojos, žadėjo dalį surinktų lėšų skirti vienišų senelių lankymo akcijai. Ne veltui didžiavosi jomis jų delegacijos vadovė – juk skanėstus merginos gamino visai ne pagal specialybę.

Atokiau nuo džiugaus mugės triukšmo, dvaro patalpose, vyko edukaciniai užsiėmimai. I. Svetlauskienė supažindino su makrame pynimo principu, o tautodailininkė J. Macijauskienei mokė kaip pasigaminti popierines pempes – pavasario pranašes. Dvaro muziejuje buvo atidaryta menininkės A. Orlovskytės keramikos šviestuvų paroda „Suviliojo juodoji rožė“ (vyks iki balandžio 8 d.).

Juozuko mugė Kidulių miesteliui svarbi ne tik tuo, kad skatina mokinių kūrybiškumą ir verslumą. Tai – ne tik proga  suburti draugėn, pasikultūrinti, pasižmonėti, bet ir įsigyti mokinių ir vietos auksarankių sukurtų dirbinių, konditerijos gaminių ir kitokių prekių. Triukšmingai ilgos dienos vakarą baigė smagiai nusiteikusi Liepalotų kaimo kapela.

Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų