Kidulių dvaro svita Vilniuje – vasaros švenčių šaukliai

Sausio 23 dieną, šeštadienį, graži delegacija iš Kidulių dvaro dalyvavo parodoje „Adventur 2016“. Jau ketverius metus iš eilės „Litexpo“ parodų rūmuose vykstanti paroda šiemet buvo skirta miestų turizmui. Šūkio „Ateik pasiruošęs atrasti!” suvilioti lankytojai net po valandą stovėjo eilėse, kad pamatytų, ką jiems parengė turizmo verslo atstovai. Kidulių dvaro renginių organizatorė Veronika Novickaitė pasakoja, kad nors Zanavykų krašto stendas ir buvo suvalkietiškai kuklus, baronas ir damos sulaukė didelio susidomėjimo.

Tarp siūlomų egzotiškų kelionių ir neįprastų pramogų Kidulių dvaras taip pat suspindėjo ryškesnėmis spalvomis. Nors viliojo ne konkursais, prizais ar nuolaidomis, bet siūlė apsilankyti lietuviškąja Sabile pretenduojančiuose tapti Kiduliuose, kai rugpjūtį, per miestelio šventę, čia vėl atgims istorinis dvaro gyvenimas. Kai grįš Lietuvos vyndarių asociacijos nariai su nauju derliumi degustacijai, bus pateiktos sraigės, sūriai ir kiti vietinių gaspadinių šedevrai. Kai parkas ant Nemuno kranto vėl bus pilnas svečių ir aidės nuo aplodismentų šokėjoms smagiai besisukant pagal XIX a. per. muziką.

Pasak Zanavykų kraštui atstovavusios delegacijos, žmonės domėjosi tiek neseniai renovuotu, dar daug kam nematytu, Kidulių dvaru, tiek būsima miestelio švente į kurią damos labiausiai ir kvietė. „Priėjo pagyvenusių žmonių pora, dalinosi prisiminimais apie mūsų kraštą. Pasirodo, vyriškis vaikystėje yra trumpai gyvenęs Spurgos dvaro antrame aukšte,“ – dalinosi įspūdžiais Veronika Novickaitė. Į renginį vasarą pakviesti senjorai prisipažino, kad keliauti po Lietuvą jau sunku, todėl „keliauja“ parodoje. Jaunesni lankytojai apie Zanavykų kraštą žinojo mažiau, todėl buvo žymiai smalsesni ir drąsiau žadėjo atvykti į Kidulius net nelaukdami didžiosios šventės.

Savo jau įprastą, Kidulių dvaro barono, vaidmenį parodoje atlikęs bendruomenės  „Vinkšnupis“ primininkas Martynas Mockevičius prisipažino, kad stovint visai netoli modernaus Vilniaus stendo jautėsi ne toks didis, kaip „savo“ dvare, tačiau sostinės modernumas tik pabrėžė Zanavykų krašto išskirtinumą: ilgaamžę gamtos, amatų ir kultūros vienovę. „Paroda buvo tikrai įdomi. Aplankėme ir pažiūrėjome, kaip atrodo kitų miestų stendai. Susipažinome ir pasikalbėjome su kitais dalyviais, apsikeitėme kontaktais,“ – pasakojo M. Mockevičius parsivežęs ne tik daugybę įspūdžių, bet ir idėjų, kurias galbūt pavyks adaptuoti Kidulių dvarui. Girdamas inovatyvų kaimyninio Jurbarko stendą pirmininkas vylėsi, kad jų pritraukti turistai neaplenks ir Kidulių.

Parengė Monika Būblaitytė

Nuotraukos iš dalyvių asmeninio albumo

Jums taip pat patiktų