Kiek dar bus užtverta dalis tilto Valenčiūnuose?

valenciunaiutiltas

Valenčiūnų tiltas. Google.com nuotr.

Kaip viename iš posėdžių yra sakęs tarybos narys Laurynas Suodaitis, Valenčiūnų tiltelis jau apaugęs kerpėmis, tad jam smalsu, kada jis bus tvarkomas. Apie tai ne kartą rašė ir rajono spauda, bet kol kas situacija nejuda iš mirties taško – dalis kelio užverta iki šiol. Visgi šviesa tunelio gale šiuo klausimu, ko gero, matyti…

Vos ne dveji metai per Jotijos tiltą Valenčiūnų kaime krašto kelyje Jurbarkas–Šakiai–Pilviškiai yra ribojamas greitis, viena kelio dalis užverta. Jau ne tik vietiniai gyventojai kelia klausimą, kada bus sutvarkytas tiltas ir leidžiamas įprastas eismas. Žmonėms neaišku, kodėl darbai vilkinami, o situacija nejuda iš mirties taško. Šį klausimą dar pavasarį viešai kėlė ir rajono savivaldybės tarybos narys L. Suodaitis. Tuomet jam Ūkio skyriaus vedėjas Kęstutis Kuncaitis aiškino, kad tai yra krašto kelias ir lėšos jam yra numatytos.

VĮ „Marijampolės regiono keliai“ direktoriaus pavaduotojas-vyriausiasis inžinierius Alfonsas Štrimaitis patikino, kad jau šį rudenį turėtų būti skelbiamas konkursas, o darbai galėtų prasidėti kitąmet.

„Leidimai yra gauti, projektas taip pat parengtas. Strigo dėl leidimų, su projektuotojais reikėjo derinti ir koreguoti projektą, nes buvo įlipta į privačias žemes. O kai jau gauni leidimus, būna, kad ir pinigai išdalinti“, – aiškino biurokratines kliūtis vyriausiasis inžinierius.

Dalis kelio užverta, nes Kelių ir transporto tyrimų institutas konstatavo, kad tiltas yra avarinės būklės, jo sijos atsiskyrusios, tad tiltas gali įgriūti. Pasak „Marijampolės regiono kelių“ direktoriaus pavaduotojo, kelias normaliam transportui nėra pavojingas, tačiau sunkiasvorėms važiuoti nėra saugu.

Ne tik tiltas prastos būklės. Kelias Šakiai–Jurbarkas svarbus, tačiau jau seniai prašosi remonto, yra provėžuotas, neatlaiko apkrovų. Pagal parengtą projektą bus sutvarkyta 11 km kelio atkarpa nuo Draustinės iki Kidulių, tad reikia tik sulaukti savo eilės. Planuose ir tilto, esančio kelyje Šakiai–Pilviškiai, remontas ties Bliuviškiais.

Šakių rajone apskritai yra daugiausiai žvyrkelių regione. Tad vieni laukia eilės, kada bus išasfaltuoti, kitiems trūksta lėšų ir kapitaliniam remontui. Tiek kelininkai, tiek vietinė valdžia žino problemas, tačiau retoriškai teiraujasi: „Ką daryti, kai nėra pinigų?..“

Beje, kai Vyriausybė 2009 m. keliams finansavimą sumažino 30 proc., tai ir sumažino. Niekas nesivargino jo atstatyti. Šiais metais regiono kelių priežiūrai yra numatyta daugiau nei 5 mln. eurų. Šakių rajono savivaldybei iš jų – apie 1 mln. 500 eurų.

drg.lt inf

Jums taip pat patiktų