Kviečiame pajausti dvarišką gyvenimą!

Gegužės 6 d. vyks vienas didžiausių metų renginių kaimynystėje – Jurbarko miesto ir verslo dienos 2017. Kaip ir dera svetingiems šeimininkams, jurbarkiškiai pasikvietė ir mus – visą Kidulių dvarą! Todėl mes, savo ruožtu, trimituojame arčiau esantiems, jog kiekvienas esate mūsų seniūnijos dalis ir kviečiame įsijausti į tą vaidmenį karališkos miestelio istorijos kontekste. Damos ir ponai, panelės ir ponaičiai, amatininkai, kumečiai – kiekvienam pagal troškimus ir nuopelnus (juk jau ne vienam prisegtas prie krūtinės proginis Kidulių dvaro garbės ordinas).

Ruošdamiesi savo miestelio šventei gausiai papildėme dvariškių garderobą, todėl siūlome tapti pirmaisiais, kurie persirengs kostiumais iš atnaujintos Kidulių dvaro drabužinės. Jau matėte šokėjas, vyndarį su šeima, baroną su žmona ir jos asmenine kameriste, barzdaskutį bei panelę siuvėją. Buvo ir kirpėja, ir gudrių paauglių kompanija, ir keli nevedę jaunikaičiai, ir dailios damos. Nepraleiskite progos suvaidinti savo vaidmenį. Įvairių smulkmenų dar trūksta, todėl prašome pačių pasirūpinti karoliais, auskarais, pirštinaitėmis, mažučiais rankinukais ar skrybelėmis.

Aprangos klausimais profesionaliai konsultuoja Kidulių dvaro istorinių XIX a. šokių kolektyvo vadovė Irma Svetlauskiene, kostiumus skolina bei teatrališkumo paslaptimis dalinasi aktorė-šokėja-legendinė dvaro ponia ir Kidulių dvaro renginių organizatorė Veronika Novickaitė.

Tad kviečiame prisijungti prie Kidulių dvaro savanorių! Kaip jau įprasta, pirmoji sąraše – Ieva Rogačiūtė. Kadangi šįkart pagrindinė užduotis – puošniai atrodyti ir elgtis, lyg būtumėte gimę ir užaugę tais senais laikais, viliamės tai įamžinti ne tik nuotraukose, bet ir video klipe, kuriam Ieva jau kuria scenarijų.

TAIP PAT kviečiame auksarankes su savo gražiausiomis smulkmenomis pardavimui, prisijungti prie delegacijos Kidulių stende (kreiptis į Veroniką Novickaitę), kur ketiname smalsuolius vaišinti mūsuose surinktų žolelių arbata ir kviesti į MŪSŲ miestelio šventę, vyksiančią rugpjūčio 19 dieną. Kaip sakoma: ir į kitus pažiūrėti, ir save parodyti.

 

Kidulių dvaro kolektyvas

 

Istorinio stiliaus kūrimo patarimai:

Moterims: https://www.youtube.com/watch?v=S2aPom4h1Q0

Makiažas ir šukuosena: https://www.youtube.com/watch?v=4b_BUSyqd8g

Vyrams: https://www.youtube.com/watch?v=DvIzhgcgX5s

 

Jums taip pat patiktų