Mokslo metus baigė su trenksmu

Mokyklose artėjant vasarai įvyksta daugybė baigiamųjų ir metų veiklą apibendrinančių renginių bei pamokų. Didžioji jų sukeltų emocijų dalis taip ir lieka už švietimo įstaigos durų, o štai vieną paskutinių Kidulių pagrindinėje mokykloje veikiančio jaunųjų šaulių būrelio užsiėmimų dar ilgai prisimins ne tik moksleiviai, bet ir Kidulių seniūnijos gyventojai.

13327557_1106093696124170_2696715883481080812_n

Didelė dalis kiduliečių dar puikiai pamena, kaip miestelio teritorijoje pratyboms rikiuodavosi svetimos kariuomenės technika, o kariškiai apsilankydavo net piliečių namuose. Nors prisiminimai ir taikūs, visgi ne patys maloniausi. Belieka tik numanyti, kokie jausmai užplūdo netoliese mokyklos gyvenančiuosius, kai stadione pasigirdo šūviai ir sprogimai. Su tokiais įspūdingais efektais Kidulių krašto jaunojo kario ugdymo programoje pasirodė šaulių būrys „Juodas vilkas“ . Jie pasitiko jaunimo patrulį, rodė atsivežtus ginklus, atakavo, mokė taktikos ir kitų kariškų dalykų.

Jau nuo vasario mėnesio vyksta mokymai pagal neformaliojo vaikų švietimo Kidulių krašto jaunojo kario ugdymo programą. Juos veda šaulys Marius Jazukevičius ir dimisijos viršila Gintautas Dulaitis. 12-18 metų amžiaus moksleiviams skirta keturių pakopų programa, parengta ilgamečio kariuomenės instruktoriaus, dabar atsargos seržanto Zigmo Dangėlos. Ji pradėta įgyvendinti nuo 2011 metų, tačiau neribotam laikui palikus šauktinių kariuomenę, jos svarba labai išaugo. Kaip pasakojo Jurbarke, Jurbarko ir Šakių rajone dirbantis M. Jazukevičius, vaikams pateikiamas karybos pradžiamokslis, suteikiama galimybė susipažinti su kariška tvarka, atsikratyti nepagrįstų baimių ir įsitikinimų dėl tarnybos. Ne maža dėmesio skiriama ir savęs pažinimui, kad moksleiviai apsispręstų, ar sieti savo ateitį su karyba ar ne.

13315574_1106090809457792_1276002700949289287_n

Kol kas vaikai dega entuziazmu ir mėgaujasi visais veiklos privalumais: nuo bendravimo su tikrais kariais, galimybės susipažinti su realiais ginklais iki kareiviškos košės. „Visi ginklai – geri, jei tik šauna“, – juokėsi moksleiviai dalindamiesi muliažus. Tik vyriausieji buvo išleisti į stadione vykusį „mūšį“ su tikrais šautuvais. Naujai išmokti manevrai praturtino moksleivių žinias ir leido pasijausti tikrais užkariautojais sėlinant link tariamo priešo per aukštą žolę stadiono pakraščiuose. Nors imituoti veiksmai ir nebuvo ypatingai greiti, vasaros karštis padarė savo ir nusilakstę moksleiviai su didžiausiu džiaugsmu kibo į vietoje, ant laužo, pagamintą kareivišką košę smalsaudami, ar kariuomenėje galima pakartoti.

Orientuojamasi į aktyvų gyvenimą mėgstančius vaikus. Ir berniukus, ir mergaites  – Kiduliuose beveik trečdalį būrio sudaro merginos. Moksleiviai supažindinami su Lietuvos šaulių sąjungos veikla ir tarnyba Lietuvos kariuomenėje, ugdomas  jų patriotizmas, fizinis, pradinis karinis ir psichologinis pasirengimas, drąsa, ištvermė, drausmė ir pareigingumas. Kursu siekiama ugdyti jaunąjį šaulį būti doru piliečiu, tapti geru rikiuotės šauliu, Lietuvos kariuomenės kariu ir Lietuvos Respublikos gynėju, tačiau, kaip komentavo „Juodojo vilko“ būrio vadas Edgaras Gabševičius, pasakodamas apie mokymų naudą: „Jei jie visi ir netaps kariais, tai taps puikiais inžinieriais.“ Mat mokoma ir civilių gyvenime naudingų dalykų: kaip pasiruošti žygiui, orientuotis vietovėje, naudotis žemėlapiu, išgyventi ekstremaliomis sąlygomis ar išlaikyti asmens higieną lauko sąlygomis.

13307237_1106089016124638_5865372906119946436_n

Nuo birželio 9 d. planuojami šaulių žygiai prie Nemuno, kur bus įrengta patrulio bazė, iš jos bus vykdomos įvairios užduotys, mokoma taktikos, išgyvenimo ir kitų dalykų. Taip pat birželio 13-18 d. Smalininkuose vyks šaulių vasaros stovykla. Joje dalyvaus net keturi vaikai iš Kidulių kario programoje dalyvavusiųjų. Stovykla skirta šauliams teoriškai ir praktiškai pasiruošti pirmai ir antrai pakopai, bus dėstomos įvairios teorinės ir praktinės karybos pagrindų žinios. Visa tai baigsis žygiu, kurį organizuoja „Juodas vilkas” ir LDK Kęstučio 7-oji šaulių rinktinė. Susidomėję kviečiami prisijungti.

Nuotraukų galerija

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų