Mokykloje Šurmuliavo Juozuko mugė

Juozuko mugė 2013

Juozuko mugė 2013. kiduliumokykla.lt nuotr.

Kovo 19 d. Kidulių pagrindinėje mokykloje  jau ketvirtą kartą šurmuliavo Juozuko mugė. Spalvingas ir linksmas renginys į mokyklą subūrė visą vietos bendruomenę. Šiemet mugė buvo ypatinga ne tik dalyvių gausa, bet ir akį džiugino spalvingų rankdarbių, konditerijos gaminių įvairove, nosį malonino lietuviško kugelio ir cepelinų kvapais.
Šventėje apsilankė trys Juozai – garbingiausi svečiai, kuriuos moksleiviai nuoširdžiai pasveikino linksmu šokiu ir liaudiška daina, įteikė Velykinį paukštį ir saldžių lauktuvių.

Jau nuo ankstyvo ryto mokykla dūzgė lyg bičių avilys. Visi ruošėsi mugei: kabino reklamas, įsirenginėjo prekybos vietas. Tarp moksleivių sukosi ir vietos auksarankės menininkės – Asta Bunikienė ir Aivija Buragienė, kurios kiekvienais metais nustebina savo rankdarbių  spalvingumu. Mugėje visuomet dalyvauja ir mūsų mokinės Saulės tėtis Saulius Karušis, kuris jau nuo mažens moko savo vaikus verslumo. Jau tradiciškai į mugę atvyksta  ir Smalininkų technologijų ir verslo mokykla, kuri visada nustebina savo dirbinių išmone ir spalvingumu.

Visos klasės mugei ruošėsi labai stropiai. Visi turėjo, ką pasiūlyti, nes pamokų metu su savo pradinių klasių mokytojomis ir technologijų mokytojais Zigmu Morlencu ir Džiuljeta Pečiūnaityte pagamino daug puikių dirbinių. Technologijų mokytojai visus žavi savo kūrybiškumu, nes visuomet apipavidalina mokyklos šventes ir patys sukuria labai meniškų rankdarbių ir dailės darbų.

Linksmas šventės atidarymas visus subūrė mokyklos aktų salėje. Mokiniai pasveikino garbingus šventės dalyvius – Juozus, buvusį Kidulių seniūną Juozą Valaitį, Juozą Remeiką ir Juozą Adomaitį. Tardama sveikinimo žodį, direktorė pasidžiaugė, kad mūsų rajone šis vardas populiarus, nes ir rajono valdžios vairą laiko  Juozai – meras Juozas Bertašius ir administracijos direktorius Juozas Puodžiukaitis.

Juozas Remeika padėkojo mokyklai už linksmą renginį ir jam suteiktą garbę būti garbės svečiu. Mokyklos direktorei jis įteikė Verbų puokštę, linkėdamas negeroves iš mokyklos visų pašalių išbaidyti.  Mokiniai Juozus įsuko į linksmą šokio sūkurį ir padovanojo nuotaikingas liaudies dainų inscenizacijas.

Po linksmo atidarymo visi nuskubėjo į mugę. Šiemet ji buvo ypatingai gausi. Visi įsigijo, ko geidė širdis – Velykinių aksesuarų, papuošalų, naminių konditerijos gaminių,  spalvingų rankdarbių, inkilų, medžio dirbinių.

Mugės šurmulys sušildė šalto kovo nuotaikas ir visus nuteikė šventiniam Šv. Velykų laukimui. Mokiniai išmoko dar vieną verslumo pamoką.

Gražina Bartkuvienė
Kidulių pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui

Juozuko mugės fotogaleriją rasite čia

Jums taip pat patiktų