…NES MUMS RŪPI

Apie liepos 20 d. įvykusį visuotinį bendruomenės centro narių susirinkimą visuomenę galima būtų informuoti taip: ,,Liepos 20 d. 18.30 val. įvyko pakartotinis Kidulių BC ,,Vinkšnupis“ narių visuotinis susirinkimas, kuriame buvo patvirtinta bendruomenės pirmininko ataskaita už 2016 metus ir esamai valdybai palikti įgaliojimai iki jos perrinkimo. Be to, buvo apsvarstyti ir šiuo metu aktualūs klausimai“ . O gal šitaip: ,,Bendruomenės centro nariai išklausė pirmininko ataskaitą, pasitarė, padiskutavo ir išsiskirstė dirbti savo darbų“. Kiekvienas galime pasirinkti ką norime paskaityti, tačiau šie abu variantai turi bendrą vardiklį- iš 56 bendruomenės centro narių, į pakartotinį susirinkimą atėjo tik 8. Teisybės dėlei reikėtų paminėti, kad į pirmąjį, savaitę anksčiau vykusį susirinkimą, atėjo 21 centro narys. Iki kvorumo trūko visai nedaug, tik keleto narių, kurie nerado pusvalandžio laisvo laiko ateiti kelis šimtus metrų į susirinkimą arba prioritetu pasirinko futbolo varžybas stadione visai šalia bendruomenės centro pastato.

Galima būtų kaltinti bendruomenės centro valdybą netinkamai informavus apie vyksiantį susirinkimą, tačiau apie susirinkimą buvo skelbiama internete, miestelio skelbimų lentose, netgi išsiųstos SMS žinutės turimais numeriais. Labai gaila, kad kai kurios žinutės ,,nuėjo“ į niekur, nes yra pasikeitę telefonų numeriai, o dar labiau apmaudu, kad į jas nekreipiama dėmesio ir manoma, kad ,,ai, apsieis be manęs“. Taigi, kad neapsieisim. Mums yra svarbus ne tik kiekvienas bendruomenės centro narys, bet ir kiekvienas Kidulių seniūnijos gyventojas, nes mes visi kartu ir esame ta pati Bendruomenė, gyvename po ta pačia Kidulių saule, auginame vaikus, vaikštome tomis pačiomis miestelio gatvėmis ir tikrai visi norime matyti Kidulius gražesnius, tvarkingesnius, patrauklesnius visiems gyventojams ir svečiams. Ir visiškai nesvarbu- priklausome asociacijoms, grupėms draugų, klubams, partijoms ar ne, čia yra visų mūsų namai, mūsų vaikų namai, tėviškė, gimtas kraštas. Yra daug įvairių idėjų ir sumanymų, tačiau jų įgyvendinimui reikalingi žmonės.

Yra problemų, kurioms spręsti reikia patarimo ir pagalbos, bet tam irgi reikalingi žmonės, jų balsas, mintys. Reikalingos ir jų rankos, kurios galėtų prisidėti puoselėjant gerbiamo bendruomenės nario Roniaus Karopčiko įkurtą Prisiminimų parką, kur tikrai kiekvienas kidulietis yra buvęs ne kartą ir ne du. Galim sakyti, kad nereikia tvarkyti šios pakrantės dėl atvykstančių žmonių iš kitur, bet darykim tai nors dėl savęs, nes tai bene vienintelis mūsų priėjimas prie Nemuno. Prisidėjimo reikia ir Miestelio šventės rengimui, Kidulių poilsiavietės (prie Kidulių girininkijos) Pažintinio tako kūrimui, miestelio gražinimui, įvairių miestelio erdvių kūrimui, nes tai, kas neįmanoma padaryti vienam žmogui, visiems susibūrus yra ,,Misija įmanoma“. Galų gale savo pavyzdžiu įtraukime vaikus ir jaunimą į veiklas, kurios būtų naudingos tiek miesteliui, tiek visiems gyventojams. Bendruomenės centro valdyba supranta, kad ne visiems patinka jos vykdoma veikla, yra pasirengusi būti bet kada pakeista, tačiau ir toliau yra atvira įvairiems pasiūlymams, sveikoms diskusijoms ir vertingiems patarimams.

Kurdami ir gražindami  SAVO gyvenamąją  aplinką mes galėtumėm būti laimingesni ir draugiškesni. Kas belieka, tik padėti vieni kitiems ir drauge, be didesnių išteklių ir projektinių lėšų, kitaip tariant, pagalbos pagrindais kuri nieko nekainuoja, kurti patrauklią gyvenamąją aplinką savo vaikams. Ne paslaptis, kad daugelis viliasi jog kažkada vaikai sugrįš į savo tėviškes, kurs verslus (greičiausiai socialinius) prižiūrės tėvus ir augins laimingus anūkus savo tėvų namuose. Tam reikia prisidėti prie idėjų įgyvendinimo savo asmeniniu laiku po 2-3 val. per sezoną. Gali atrodyti, kad tai yra labai mažai, bet iš tiesų tai yra labai daug, siekiant bendrų tikslų. Siūlome visiems kiduliečiams susitelkti bendram darbui, nes tik tai turi išliekamąją vertę.

 

Kidulių bendruomenės centro „Vinkšnupis“ valdyba

Jums taip pat patiktų