Amatų diena Kidulių mokykloje

Norint paįvairinti ugdymo procesą mokykloje, kad jis taptų patrauklesnis mokiniams ir ne tik atitiktų jų poreikius, bet ir būtų įdomus bei naudingas, tenka nemažai pasukti galvą visai mokyklos bendruomenei.

Mokykloje jau susiformavusios popamokinio darbo tradicijos, vyksta mokinių pamėgti renginiai, kuriuose noriai lankosi ir mokinių tėveliai bei Kidulių bendruomenės nariai. Šiemet daug dėmesio buvo skirta ir nepamokinės pažintinės ugdomosios veiklos organizavimui. Iš bendrų diskusijų su mokyklos tarybos nariais gimė idėja, kad mokykloje reikia suorganizuoti Amatų dieną.

Lapkričio 10 –ąją mokykla buvo padalinta į 8 edukacines aplinkas, kuriose vyko skirtingi užsiėmimai.

Pirmosios edukacinės zonos šeimininke tapo buvusi mokyklos dailės mokytoja, tautodailininkė Julija Macijauskienė, kuri mokiniams pademonstravo juvelyrinę karpinių techniką ir pamokė pirmųjų karpymo pagrindų. Šios moters darbai garsūs ne tik Kiduliuose. Teminės parodos buvo surengtos Šakių viešojoje bibliotekoje, išleistas liaudies dainų rinkinys, iliustruotas jos karpiniais. Iki šiol visi prisimena Kidulių miestelio jubiliejinės šventės metu vykusią įspūdingą jos darbų parodą „AVILYS“ senojoje dvaro kalvėje. Keturias valandas tautodailininkė bendravo su mokyklos mokiniais ir dalinosi savo talentu. Ji džiaugėsi, kad mokiniai noriai mokėsi ir domėjosi šia meno rūšimi.

Kitoje edukacinėje erdvėje įsitaisė Pynimo studija, kuriai vadovavo Aivija Buragienė. Ši veikla sulaukė didelio mokinių susidomėjimo , ypač dėl greitų darbo rezultatų , nes čia jau pirmąją valandą šalia vadovės eksponuotų darbų atsirado ir pačių mokinių sukurtų kalėdinių puokščių ,vainikėlių. Aivija pasakojo, kad mokiniai domėjosi, noriai dirbo.Ji pasidžiaugė, kad galėjo trumpam sugrįžti į savo buvusią mokyklą, kurioje dabar mokosi ir jos sūnus.

Didelio susidomėjimo susilaukė ir patyrusio žvejo, mokyklos darbininko Algio Petraičio paskaita apie žvejybos ypatumus. Į Žvejybos edukacinę zoną veržėsi ne tik berniukai, bet ir mergaitės. Akį traukė žvejybos įrankiai, spalvingos blizgės. Algis noriai dalinosi savo patirtimi, mokė mokinius tinkamai pasirinkti ne tik žvejybos priemones ir pašarus, bet sakė, kad labai svarbu , kur žvejosi ir koks tą dieną bus oras. Mokiniams patiko paskaita, nuspalvinta vaizdinga ir įtaigia kalba, su tam tikru kiekiu gero humoro. O ir įgytų žinių tikrai prisireiks gyvenime…

Kulinarijos zonoje karaliavo anglų kalbos mokytoja Oksana Ambrutienė. Jos darbo rezultatas buvo mokinių rankomis iškeptas didžiulis „Skruzdėlynas“. Mokytoja ypatingai gyrė 6 ir 7 klasės berniukus. Neveltui sakoma, kad geriausi kulinarai yra vyrai…

Technologijų kabinete įsikūrė gaminių iš vilnos studija, kuriai vadovavo technologijų mokytoja Džiuljeta Pečiūnaitytė. Jos vadovaujami mokiniai nuvėlė ilgus spalvingus karolius ir su savo įspūdingu gaminiu įsiamžino nuotraukoje.

Dailės studijoje dirbo mokytoja Nijolė Gylienė. Mokiniai įtemptai karpė, klijavo iš kartono mažas detales, kurios renginio pabaigoje virto įspūdinga erdvine figūra, kuri eksponuojama mokykloje.

Informacinių technologijų kabinete taip pat virė darbas. Ten įsitaisė mokyklos programuotojas Donatas Žilaitis su grupe jo vadovaujamų mokinių. Mokiniai buvo supažindinami su braižymo kompiuteriu pagrindais, bei mokėsi dirbti su programa „Google Sketchup“.

Įsitikinome, kad informacines technologijas taip pat galime panaudoti kaip priemonę kūrybai, nes mokiniai sukūrė tikrai originalių darbų , pagilino turimas informatikos žinias.

Nenuobodžiavo ir pradinių klasių mokinukai. 2-3 klasės mokiniai apsilankė Jurbarko duonos kepykloje ir stebėjo duonos kepimo procesą. Likusieji sukūrė daug gražių netradicinių darbelių ir papuošė savo klases.

Manome, kad Amatų diena mokykloje pavyko. Kitais metais planuojame įsteigti dar daugiau edukacinių aplinkų su įvairesne veikla ir pakviesti įdomių žmonių, kurie galėtų pasidalinti su mokiniais savo sukaupta patirtimi ir kūrybiniais ieškojimais. Tokie renginiai padeda ugdyti mokinio saviraišką, atrasti slypintį talentą, o be to formuojami įgūdžiai ,kurie gali būti labai naudingi jauno žmogaus gyvenime.

Dėkojame visiems, kurie nepagailėjo savo laisvalaikio ir atėjo padirbėti su mokiniais, pasidalyti savo kūrybiškumu ir gera nuotaika. Tebūna tai dar viena skaidri darganoto rudens akimirka, padovanota mūsų mokyklos mokiniams.

Gražina Bartkuvienė Kidulių pagrindinės mokyklos pavaduotoja ugdymui

Jums taip pat patiktų