Apie seniūniją

Kidulių seniūnija išsidėsčiusi šiaurės vakarinėje Šakių rajono  dalyje, 25 kilometrai nuo Šakių. Šiaurinėje dalyje ribojasi su Nemunu, rytinėje dalyje su Gelgaudiškio seniūnija, vakarinėje dalyje su Sudargo seniūnija, o pietinė seniūnijos dalis ribojasi su Baltkojų ir Liaušių miškais. Kidulių seniūnijos centras, Kidulių miestelis įsikūręs vaizdingame kairiąjame Nemuno krante, priešais Jurbarką. Miestelį sudaro susijungę keli kaimai: Kiduliai, Kukarskė, Judriai, Šiaudinė ir Kaimelis. Šios vietovės, besitęsiančios panemunėmis daugiau kaip 3 km., yra pačiame Nemuno slėnio pakilime. Seniūnijos teritoriją kerta respublikinės reikšmės kelias Jurbarkas – Šakiai – Pilviškiai. Vienas iš ilgiausių tiltų per Nemuną, ties Kiduliais jungia Suvalkiją su Žemaitija.

Kidulių seniūnijos plotas – 12405 ha, tame skaičiuje – 1520 ha miškų ir 51,6 ha vandens tvenkinių.

Seniūnijoje veikia šios įstaigos:

Kukarskės globos namai, Kidulių pagrindinė mokykla, VšĮ „Kidulių ambulatorija“, VĮ Šakių miškų urėdijos Kidulių girininkija, Kidulių paštas, Viešojo interneto centras „Langas į ateitį“, Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kidulių padalinys ir Voverių padalinys,  6 parduotuvės.

Kidulių seniūnijoje yra trys bendruomenės centrai: Voverių bendruomenės centras „Jotija“ savo veiklą pradėjo 2003m. , pirmininkė A.Simokaitytė, Bunikių bendruomenės centras „Kregždantė”, pirmininkė J.Beržvinskienė ir Kidulių bendruomenės centras „Vinkšnupis“ savo veiklą pradėjo 2004 m., pirmininkas Martynas Mockevičius.

Seniūnijoje veikia šios įmonės:

Vyninė UAB „Vilkenta”,

UAB „Šalpusnio vaistinė“ – Kiduliuose,

Kebabinė UAB „Džermita“ – Kiduliuose,

UAB „Gelvybė“ degalinė Kiduliuose ir degalinė Mozūriškių k.,

Kaimo turizmo sodyba „Nemuno vingis“ – Maštaičių k.,

Kaimo turizmo sodyba „Dobilas“ – Jakaičių k.,

Alvydo Pečiulio kaimo turizmo sodyba „Vinkšnupis“ – Judrių k.,

Vidos Galvelienės kaimo turizmo sodyba – Kukarskės k.

Pagrindinis verslas Kidulių seniūnijoje yra žemės ūkis – augalininkystė, pienininkystė. Seniūnijoje yra apie 20 stambesnių ūkių. Stambiausi ūkininkai: A. Žemaitis, E. Beržvinskas, M. Šimaitis, R. Česnaitis.

Plėtojama ir bitininkystė – stambesni bitininkai: S. Bendoraitis, Ž. Macijauskas.