Arbatvakariai Kidulių dvare

Kovo 1-osios vakarą, leidome sau atsikvėpti ir Kidulių dvare vėl pasimėgauti arbatėle iš ypatingų porcelianinių puodelių!

Prieš gerą šimtmetį noras vykti į svečius ir pasimėgauti arbata dvaruose taip prigijo, kad tapo neatsiejama socialinio gyvenimo dalis. Tad mes, puoselėdami dvariškos kultūros tradicijas, šiemet jaukiame Kidulių dvarelyje kiekvieno mėnesio pirmąjį trečiadienį susitinkame jaukiems pokalbiams prie arbatos įvairiomis dvariškos kultūros temomis – aptariame etiketo, mados reikalus, šnekamės apie laisvalaikio leidimo būdus ar menus.

Šį kartą prie kvapnios arbatos lengviems užkandžiams pateikėme žinių apie vyriško ir moteriško grožio etalonus skirtingose epochose.

Puoselėdami dvariškos kultūros tradicijas, šiemet kėkvieno mėnesio pirmąjį trečiadienį Kidulių dvare,kviečiame mieliems pokalbiams, prie arbatos įvairiomis dvariškos kultūros temomis ir ne tik….

Balandžio 5 dieną (trečiadienis) susitiksim ir vėl ☕


Kiekvieną pirmąjį mėnesio trečiadienį Kidulių dvaro šeimininkės, kviesdamos puodeliui arbatos, svetingai atvers duris į slapčiausius dvaro kambarius pokalbiams įvairiomis temomis, skaitymams, muzikavimui, žaidimams, šokiams, rankdarbiams.

Norint suprasti dvarų kultūrą, deja, neužtenka apsivilkti tik ponišką suknią – reikia ją „užpildyti“ žiniomis iš istorijos, politikos, muzikos, dailės bei literatūros. O kur dar ištisi etiketo traktatai apie vyro, moters elgesį tiek viešumoje, tiek namuose!19 amžius yra toks spalvingas, kad neturint pakankamai patirties bei žinių, išties labai lengva jame pasiklysti, nuklysti ir paslysti…Tačiau, įdomu ir tai, kad būtent tada užrašytos elgesio taisyklės, galioja ir šiems laikams! Arbatvakariai Kidulių dvare bus rengiami ne tik pramogai, bet ir edukacijoms dvariškos kultūros temomis (etiketas, mada, laisvalaikis ar istorija).

Atrodo, jau pribrendo laikas į istorinį kostiumą pažiūrėti lygiai taip pat atsakingai kaip ir į tautinio kostiumo dėvėjimą, regioninius ypatumus ir kitus mūsų istorijai svarbius dalykus, o į pastatą žvelgti ne tik kaip į architektūros paminklą, bet ir kaip į kultūrinio paveldo saugotoją. Tereikia kartą per mėnesį atrasti laiko arbatos puodeliui.


Puodelis kvapnios arbatos, šaukštelis žinių apie XIX a. gyvenimą, keli žingsneliai šokių ir prisilietimas prie dvarų kultūros – arbatvakaris Kidulių dvare, kuris, atrodo, sukurtas jaukiems pasisėdėjimams.

Savo dalyvavimu mus pagerbė kapela „Gelgaudiškis“, dėkojame jiems už smagias melodijas, kurių klausantis negalėjo nešokti Kidulių dvaro istorinių šokių studijos „Il ballo della luna” nariai ir svečiai. Už aromatingas arbatas dėkojame „Saulė davė” 👒

Išduosime paslaptį jums paslaptį – Arbatvakariai Kidulių dvare su visais anksčiau išvardytais prieskoniais vyks kas mėnesį.

Kitą kartą prie tikro porceliano arbatos puodelio lauksime kovo 1 d. 18 val. Užsukite!

Jums taip pat patiktų