Atkakliausi knygų mylėtojai pamatė, kaip jos atsiranda

Asmeninio archyvo nuotr.

Asmeninio archyvo nuotr.

Birželio 15 dieną 11 Kidulių pagrindinės mokyklos mokinių, tapusių skaitymą skatinančios iniciatyvos lyderiais, išvyko į Kauną seniūnijos suteiktu transportu. Taip buvo pasiektas dar vieno Kidulių seniūno Mindaugo Mykolaičio ir Bunikių bendruomenės nario Ričardo Žilaičio bendro projekto  finalas. Šįkart buvo sumanyta į Kidulių dvarą pritraukti moksleivius. Kadangi prie bibliotekoje esančių kompiuterių jie ir taip praleidžia daug laiko, buvo skatinama skaityti knygas.

Baigiantis mokslo metams moksleivių pateiktus duomenis įvertino specialiai mokykloje surinkta komisija. Absoliučiais lyderiais tapo Normantas Bataitis – 8405 psl., Nonita Višinskaitė – 6466 psl. ir Augustė Bunikytė – 5706 psl. Jie ir dar aštuoni geriausieji buvo pakviesti vykti į ekskursiją.

Nuo pat mokslo metų pradžios Kidulių pagrindinės mokyklos 3 – 9 klasių moksleiviai mokyklos ir dvaro bibliotekose registravo įveiktus knygų puslapius. Dvaro bibliotekininkė Violeta Ambrulaitytė pasakojo, kad tik maža dalis vaikų pradėjo skaityti dėl žadėtos ekskursijos. Didžioji dalis dalyvavusiųjų skaitė ir be šio paskatinimo, tačiau iššūkį priėmė ir drąsiau griebė storesnes knygas. Ji pastebėjo, kad tarp 5-okų populiariausios naujesnės knygos: spalvingais viršeliais ir didesnėmis raidėmis. Mažesnieji neapsiėjo ir be pasakų, o štai 9-okai labiau domėjosi knygomis apie šeimą, meilę, gyvenimo dramas.

Viena iš daugiausiai perskaičiusių moksleivių mamų pasakojo, kad sūnus skaito noriai, kad dažnai lankosi bibliotekoje ir net jai pačiai pataria, ką skaityti: „Jis labai domisi istorija, nebijo net storiausių knygų, todėl tai nebuvo jam sunki užduotis, gal tik kitiems naujiena. Ekskursija tapo puikiu apdovanojimu ir labai džiaugiuosi, kad ne vien mokytojų ir mano žodžiai patvirtina, jog skaityti – reikia. Jis liko labai patenkintas, parsivežė daug gerų įspūdžių, gražių nuotraukų ir net dovanų iš bibliotekos ir spaustuvės!“

Kaune buvo aplankytos žymiausios miesto vietos: Kauno pilis, Nemuno ir Neries santakos parkas, Nemuno krantinė, Rotušės aikštė. Moksleiviai per senamiestį nukulniavo link Laisvė alėjos, apžiūrėjo Istorinės prezidentūros kiemelį ir lankėsi Centriniame pašte. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje moksleiviai pamatė senųjų spaudinių ekspoziciją, kurioje yra net 500 metų senumo knygų. Taip pat buvo supažindinti su knygos spausdinimo istorija ir turėjo galimybę pamatyti seniausių knygų fondus. Kitoje stotelėje – „Taurapolio spaustuvėje“ vaikams buvo pristatyti iš paaiškinti visi šiuolaikinės knygos spausdinimo proceso etapai. Moksleivius pasveikino ir pats įmonės vadovas Laimas Navikas.  Kelionę stulbinančiais vaizdais vainikavo sustojimas Kauno jachtklube ir Aleksoto apžvalgos aikštelėje.

Džiaugdamasis moksleivių aktyvumu seniūnas Mindaugas Mykolaitis žadėjo tęsti šią iniciatyvą ir kitais metais, o štai bibliotekininkė V. Ambrutaitytė mano, kad reikėtų dar ir projekto, kuris užimtų tuos vaikus, kurie nuolat lankosi bibliotekoje dėl kompiuterių: „Ką tie vaikai darys, kai atostogausime?“

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų