Blaivaus ir aktyvaus poilsio šventė „Voveriai 2015“ visai šeimai

krepsinisŠeštadienio popietę Voveriuose šurmuliavo  jau antrus metus iš eilės organizuojama sporto šventė. Pabūti gamtoje, be alkoholinių gėrimų pasimėgauti geru vasarišku oru su šeima ir draugais susirinko gausus būrys vietinių gyventojų bei svečių. Šis renginys ypatingas ne tik tuo, kad į vieną vietą sukvietė skirtingų sporto šakų profesionalus, mėgėjus ir neįgaliuosius, bet ir dar pora naujovių.

Tradicija tampanti šventė sėkmingai paaugo tikrąja to žodžio prasme ir tapo ne tik organizuotu renginiu, bet gal net labiau proga pabūti kartu. Net E. Krungolcas ir K. Smirnovas atvažiavo kartu su šeimos nariais, kad praleistų laiką su jais. Tiek išbandyti savo jėgas, tiek draugus ir artimuosius palaikyti, tiek pasmalsauti susirinkę žmonės jautėsi tikrai laisvai: kas gulėjo saulės atokaitoje, kas šnekučiavosi su draugais šešėlyje, kas vaikštinėjo, kas pliuškenosi vandenyje, o kas kovojo dėl pergalių. Šiemet sulaukta ne tik itin didelio jaunimo susidomėjimo, dar didesnio dalyvių skaičiaus, bet ir pristatyta daugiau rungčių. Kaip ir pernai, buvo žaidžiamas 3×3 krepšinis, paplūdimio tinklinis, pulas, šaškės, plaukiama baidarėmis, varžomasi galiūnų turnyre. Žiūrovų dėmesį patraukė ir didelio palaikymo nusipelnė dvi naujienos – triatlas ir rungtys neįgaliesiems.

Šventės garbės svečias, olimpinių žaidynių prizininkas, daugkartinis pasaulio ir Europos čempionas Edvinas Krungolcas pristatė Lietuvoje dar visai naują rungtį. Jo teigimu, triatlas – paprastam eiliniam žmogui prieinamos rungtys iš penkiakovės: šaudymas iš 10 m pneumatiniu pistoletu, plaukimas 100 m. x 2 ir bėgimas 1000 m. x 2. Voveriuose vyko jau antrasis šių rungčių etapas E. Krungolco taurei laimėti. Pirmasis triatlo etapas vyko 2014 birželį, Šveicarijoje (Jonavos raj.), o finalas vyks Lampėdžiuose (Kaune). Šioje taiklumo, susikaupimo ir ištvermės reikalaujančioje rungtyje dalyvavo ne tik patyrę jaunieji sportininkai iš Kauno, bet ir keli vietiniai sporto mėgėjai panorę išbandyti savo jėgas. Būtent pastarųjų entuziazmą labiausiai ir palaikė E. Krungolcas. Jis siekia, kad kuo daugiau žmonių susipažintų su šia dinamiška sporto šaka, nes, pasak jo, kuo daugiau dalyvių, tuo didesnė konkurencija, tuo aukštesnis lygis. Buvęs penkiakovininkas džiaugėsi, kaip kompleksiškai ir patogiai išdėstyta sporto bazė Voveriuose.

Merginų ir vaikinų triatlo rezultatai buvo skaičiuojami atskirai. Pirmąją vietą laimėjo Jonas Beleška. Nuo jo tik truputį atsiliko Aivaras Kazlas. Trečiasis liko Jokūbas Žurauskas.  Iš merginų pirmoji buvo Ieva Želvytė, antroji – Viktorija Marčiulionytė, trečioji – Rugilė Barauskaitė. Žinoma, visi kauniečiai, tačiau specialiais, „Fitsport“ įsteigtais prizais, buvo apdovanoti ir vietiniai Mindaugas Simokaitis, Mantas Skinkaitis ir Augustas Pūras.

Neįgaliųjų turnyre Anatolijaus Čiupkovo taurei laimėti dalyvavę Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centro auklėtiniai buvo pirmieji, išbandę šias rungtis ir visi skirtingose nominacijose tapo nugalėtojais, nes didžiausia pergalė – nugalėti save, kaip dar prieš renginį sakė Genė Žilinskienė. Gelgaudiškio „Šaltinio” specialiojo ugdymo centro ugdymo skyriaus vedėja taurę skyrė lydėjusiai kolegei, kūno kultūros mokytojai už akivaizdžius nuopelnus. Arnas Sutkaitis, Lijana Rasalevičiūtė, Eglutė Bačkaitytė, Lukas Zaronskis, Saulena Unguraitytė, Osvaldas Unguraitis,  Tautvydas Girčius buvo apdovanoti specialiais prizais, o medalius jiems užkabino Edvinas Krungolcas sutikęs pavaduoti renginyje negalėjusį dalyvauti Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos prezidentą A. Čiupkovą. Be abejo, vaikus lydėjusiems tėvams didžiausi prizai – teigiamos jų vaikų emocijos.

Pernykštė jėgos rungties estafetė buvo patobulinta – pridėtas 100 metrų bėgimas ir statinės nešimas 16 metrų, todėl pergalės tikrai nebuvo lengvos. Paskutinė pasirodžiusi Voverių komanda įnešė daug sąmyšio, kai tiksliai pakartojo pirmosios komandos rezultatą. „Lygiųjų nebūna“ – nutraukė K. Smirnovas kilusias audringas diskusijas. Pakartojus padangų vertimą ir vos per 5 dešimtąsias sekundės atsilikus Voverių komandai, Bunikių galiūnai įrodė, kad nuo pernai patobulėjo ir apgynė Kidulių seniūnijos šventėje „Aukšlinės 2015“ laimėtą titulą. Kęstučio Smirnovo taurė vėl iškeliavo į Bunikius, Voverių komanda liko antra, o „Vilkai“ iš Šakių – treti.

Paplūdimio tinklinio turnyras seimo nario Mindaugo Basčio taurei laimėti nustebino dalyvių skaičiumi ir užsitęsė gerokai ilgiau, nei buvo planuota. Voverių 2-oji komanda įrodė, kad namuose ir sienos padeda palikdama komandą „Pasienis“ antroje vietoje, o „Nuogi ant slenksčio“ liko trečioje vietoje.

Šakių mero Juozo Bertašiaus taurei laimėti skirtas krepšinio 3×3 turnyras taip pat buvo įtemptas. „Vilkai“ pergalingai kaukdami atsiėmė trečiosios vietos medalius ir juokavo, kad labiausiai padėjo raudonos kepurėlės, laimėtos Lukšiuose. Antri, kaip ir tinklinyje, liko komanda „Pasienis“, o pirmąją vietą su įspūdingu trenksmu pelnė komanda „Kepuriniai“. Pats meras renginyje dalyvauti negalėjo, todėl pažadėjo artimiausiu metu taurę nugalėtojams įteikti asmeniškai.

Šakių bendruomenės pareigūnės A. Mockevičiūtės taurei laimėti skirtas turnyras nustebino įtampa. Nors žaidė ne profesionalai ir ne mąslūs senjorai, tačiau žavūs vaikinai gerokai užtruko prie šaškių lentos. Turnyrą laimėjo Vytenis Vaičiūnas, jam pralaimėjęs, antroje vietoje liko Simanas Žurauskas, o Raimundui Stanislovaičiui teko trečioji vieta.

Bunikių bendruomenės taurei laimėti pulo turnyre taip pat netrūko įtampos ir emocijų. Nors žaidėjai buvo nusiteikę labai draugiškai, į kamuoliukus ant stalo buvo tiesiog žaibuojama akimis ieškant geresnės pozicijos nusitaikyti. Tautvydui Vaičiūnui atiteko trečioji vieta, Antanas Bauža po labai įtemtos kovos liko antras, o Vytenis Vaičiūnas iškovojo pirmąją vietą. Paklaustas, kas lengviau: šaškės ar pulas, vaikinas nusišypsojo ir patikino, kad pulą žaisti smagiau.

Kidulių seniūno Mindaugo Mykolaičio taurei laimėti skirtame stalo teniso turnyre dalyvavo itin daug moksleivių. Sporto salėje, atokiai nuo lauke šurmuliuojančios šventės, jie ilgai aiškinosi nugalėtoją. Galiausiai pirmoji vieta pelnytai atsiteko Edgarui Butvilai, antroji – Viktorui Leščevičiui, o trečioji – Dainiui Indrūnui.

Baidarių turnyre Voverių bendruomenės taurei laimėti apsivertus vienos kauniečių komandos baidarei ir itin operatyviai sureagavus šalia buvusiems dalyviams, nuotykis sukėlė daugiau juoko, nei išgąsčio. Pirmąją vietą užėmė kuklieji Mantas Norvilas ir Vaidas Beržvinskas. Antroje vietoje liko kauniečiai – „Trintukai“: Paulius Aleksandravičius ir Jonas Beleška. Trečioje – Valerijus ir Mindaugas.

Dar viena unikali renginio savybė ta, kad tie patys dalyviai/komandos dalyvavo keliose rungtyse. Tikriausiai, tiek dėl sugebėjimų, tiek dėl ambicijų. Renginio stebėtojams veiksmą sekti buvo ne itin lengva, nors organizatoriai ir labai stengėsi laikytis dienotvarkės. Rungtys vyko skirtingose erdvėse, o toks strategiškas sportinės bazės išnaudojimas sportininkams išėjo į naudą – jie galėjo labiau susikaupti ir netrukdyti vieni kitiems. Kita vertus, buvo galima pasivaikščioti gražiai sutvarkytoje vietoje, aplink maloniai šurmuliuojant šventei.

Nauja ir tai, kad organizuojant renginį bendradarbiavo Voverių bendruomenė „Jotija“, Bunikių bendruomenė „Kregždantė“, Kidulių seniūnija, Kidulių bendruomenė „Vinkšnupis“ ir Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centras. Rengėjai teigia didelių rėmėjų neieškoję, minimalų renginio biudžetą finansavę iš bendruomenių lėšų. Už sporto rungtis buvo atsakingi projekto „Kidulių dvaro pirkliai“ dalyviai, kurių viena iš praktinių užduočių – renginių organizavimas. Renginį vedė ir koordinavo Ričardas Žilaitis.

Paklausta, kurioje rungtyje ketina dalyvauti, Bunikių bendruomenės pirmininkė Jolita Beržvinskienė nepasimetė. Žavingai nusijuokusi moteris tikino su savo ištikima komanda dalyvavusi lakstyme iki renginio pradžios. Akivaizdu, kad jie laimėjo visų šventės dalyvių naudai. Voverių bendruomenės pirmininkė Elena Pocevičienė taip pat džiaugėsi sėkmingu renginiu ir dideliu jaunimo aktyvumu. Kidulių seniūnijos seniūnas Mindaugas Mykolaitis liko patenkintas tokia puikia proga suburti bendruomenes ir tikina, kad reikia ne tik puoselėti šią tradiciją, bet ir plėsti. Jam pritaria ir Šakių bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė bei Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centro ugdymo skyriaus vedėja Genė Žilinskienė, kurios viliasi užmegzti tvirtesnius ryšius su bendruomenėmis.

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų