Juozai pempių sugrįžtuves šventė triukšmingoje mugėje

Jau trečią kartą Kidulių dvare vykstanti, Kidulių pagrindinėje mokykloje gimusi, Juozuko mugė džiugina ne tik moksleivių išradingumu, bet ir didėjančiu bendruomenės įsitraukimu. Ištikimi tradicijai liko ir mokyklos partneriai – Smalininkų technologijos ir verslo mokykla, o Slavikų pagrindinės mokyklos direktorius Juozas Rakickas, žadėjo kitais metais pasikviesti bendravardžių iš savo krašto, kad jau taip gerbiami Juozai Kiduliuose.

Juozinės kartu ir pempių sugrįžimo šventė, pavasario pradžia. Tokiu džiugiu šurmuliu išbudinamas ir Kidulių dvaras. Kidulių pagrindinės mokyklos moksleiviai smagiai trypė pagal neformaliojo ugdymo programos vadovės Irmos Svetlauskienės dramos studijos paruoštą folklorinę programą ir skardžiais balseliais traukė kartu su mokytoja Skirmute Janulaitiene išmoktas pavasariškas dainas.

Šiemet dalyvavo keturi Juozai ir visi buvo apdovanoti moksleivių gamintais atminimo medaliais bei simboliniais Kidulių dvaro ordinais. Vienas jų gavo ir ypatingą dovaną. Juozui Remeikai buvo įteikta įrėminta nuotrauka, kad galėtų visiems namuose apsilankiusiems papasakoti apie vizitą prezidentūroje po vasario 16-osios žygio knygnešių keliais Sudargas – Kiduliai. Ilgomis kalbomis nevargino nei Kidulių pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigas laikinai einantis Robertas Sakas, nei jo pavaduotoja ugdymui – Gražina Bartkuvienė. Jie, kaip ir Kidulių seniūnijos seniūnas Mindaugas Mykolaitis ir dvaro renginių organizatorė Veronika Novickaitė, džiaugėsi gausiu būriu svečių, linkėjo gražaus pavasario ir skatino nepamiršti lietuviškų tradicijų.

Mugėje prekiaujantys mokiniai drąsiai siūlė savo gaminius, o tie, kurie gal mažiau kruopštūs, taip pat rado būdų verslauti – pardavinėjo karštą arbatą ir saldumynus. Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos merginos atvežė spalvingų papuošalų ir kitokių unikalių, mokykloje gamintų darbelių. Įdomu tai, kad tai laisvalaikis, o ne jų pagrindinė veikla pagal besimokomą profesiją. Slavikų moksleiviai vėl nustebino įspūdingais medžio dirbiniais. Visų simpatijas jau vien kvapais iš toli patraukė kiduliečių atsivežtas kugelis ir vietoje šildoma soti sriuba. Mugę aplankyti nepasididžiavo ir Kukarskės globos namų gyventojai.

Organizatorius maloniai nustebino dvi dar nematytos viešnios: Vita Žičkuvienė iš Smalininkų su įmantriomis rankų darbo žvakėmis ir senjora Bronė Ulinskienė iš Jurbarko su gražuoliais margučiais. Velykinių dekoracijų gamybos technikos meistrė praėjusią savaitę mokė kaimo turizmo sodyboje „Kukarskė“. Ištikimai tradicijos laikosi ir vietinės auksarankės Asta Bunikienė su Monika Martišiūte. Kartu paties pintais krepšiais prekiavo Antanas Vaznonis. Vėliau prisijungė į Kidulius meilės atginta dailininkė Agnė Berlinskaitė. Jos piešti atvirukai puikiai įsiliejo į tautinėmis tradicijomis alsuojančią atmosferą. Vakarą triukšmingai baigė svečiai – Jurbarko kultūros centro kapela „Santaka“ vadovaujama Petro Pojavio.

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų