Kiduliai: praktiškas požiūris dera su ekologija

Nors Algirdas Stankevičius Kidulių seniūnu dirba dar tik pusantrų metų, tačiau jau spėjo įvesti keletą naujovių.

A. Stankevičiaus iniciatyva kiduliečiai turi atskirą kompostavimo aikštelę, miestelyje vakarais ilgiau bus apšviestos gatvės.

Turės savo komposto

Pradėjęs dirbti seniūnu Algirdas Stankevičius pamatė, kad tvarkant seniūnijos aplinką rudenį nėra kur dėti lapų, nugenėtų medžių šakų ir savo iniciatyva įrengė kompostavimo aikštelę. Į ją galima vežti tik organines atliekas, lapai ir šakos metami į atskirus plotus.

Kol kas atliekos dar nėra susikompostavusios, tačiau kai tai atsitiks, gal bus norinčių šį kompostą naudoti, mano A. Stankevičius.

Anksčiau visas organines atliekas tekdavo vežti dvylika kilometrų už Kidulių, kur jos būdavo metamos į seną išdžiūvusį tvenkinį. „Kai pradėjau čia dirbti, ištyrinėjau vietas, kadangi jų dar gerai nepažinojau, ir suradome vietą, kur dabar ir kompostuojame. Ji buvo patogesnė, nes daug arčiau – tik 2,5 kilometro nuo miestelio. Ten anksčiau buvo laidojami galvijai. Padarėme kompostavimo vietą, kelią, uždėjome užtvarą, kad nevežtų statybinio laužo. Aplink auga pušelės ir bet kaip neprivažiuosi“,- pasakoja A. Stankevičius.

Ekonomija ir gatvių apšvietime

Skaityti visą straipsnį drg.lt

Jums taip pat patiktų