Kiduliečiai derliaus šventėje rajoną nustebino išradingumu

14542602_618390671656278_3032063546927286684_oKidulių seniūnijos ir Kidulių bendruomenės centro „Vinkšnupis“ delegacija spalio pirmąjį šeštadienį dalyvavo derliaus šventėje „Rudens skrynia“ Šakiuose. Lingio parke šurmuliavo viso rajono bendruomenių kiemeliai, tautodailės darbų, amatų, sodininkų mugė, naminių gyvūnų ir paukščių paroda bei kitos atrakcijos.

Kiduliečiai juokavo, kad jei pro žiūroną nesimato skrynutės, reikia vitaminų.

Kiduliečiai juokavo, kad jei pro žiūroną nesimato skrynutės, reikia vitaminų.

Bendruomenių parodoje teminiu pavadinimu „Rudens skrynia“ buvo pristatyti įvairūs bendruomenių kūriniai ir komisija išrinko geriausius. Kiduliečiai buvo pagirti už išradingumą ir apdovanoti prizu už antrąją vietą. „Mažiau visada yra daugiau…” – sakė idėjos autorė Asta Bunikienė.

Naminių gyvūnų parodoje dalyvavo mūsų seniūnijos atstovai – „Ožiukų mokykla“.

 

Šakių rajono meras Juozas Bertašius vaišino šių metų derliaus duona ir koše. Jis taip pat įteikė padėkas darbščiausiems. Vieni jų – ūkininkai Jūratė ir Raimondas Gedvilai, pagerbti už darnaus šeimos ūkio nuoseklų stiprinimą ir plėtrą, bei geranorišką pagalbą seniūnijai. Padėką iš mero rankų taip gavo ir Ričardas Žilaitis – aktyvus Kidulių seniūnijos visuomenininkas.

14525231_618388248323187_9034535085950121297_o

Susirinkusiuosius taip pat sveikino Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius: „Šakiai Lietuvoje garsėja kaip turtingas, derlingų žemių kraštas. Turtingas yra dėl to, kad čia gyvena labai darbštūs žmonės. Tuo įsitikini važiuodamas per Zanavykiją – tvarkingų ir stiprių ūkių, bendrovių, kaimų ir miestelių regioną. Jūsų darbštumas padeda užauginti didelius derlius, sėkmingai plėtoti gyvulininkystę“, – sveikindamas šventės dalyvius kalbėjo jis. Anot Ministro Pirmininko, šakiečiai žemdirbiai itin aktyviai įgyvendina Europos Sąjungos investicinius projektus ir sparčiai modernizuoja ūkius. „Todėl kiekvienais metais rudens derliaus skrynia būna perpildyta užaugintų gerybių, amatininkų ir tautodailininkų dirbinių, vietos verslininkų produkcijos. Būtinai aplankysiu ir išradingai įrengtus seniūnijų kiemelius, kad susipažinčiau su auksarankiais zanavykų meistrais ir sumaniomis šeimininkėmis“, – pažymėjo A. Butkevičius. Vyriausybės vadovas pasidžiaugė, kad Šakiuose labai stiprus kaimo bendruomenių judėjimas. „Būdami visuomeniški, aktyvūs ir pilietiški galite labai daug nuveikti savo ir savo krašto labui. Jūsų iniciatyvos gali peraugti ir į konkrečius Vyriausybės nutarimus“, – teigė A. Butkevičius. Ministras Pirmininkas šventėje neužtruko – išskubėjo į Vilkaviškyje vykusią derliaus šventę „Rudens prijuostė“.

Scenoje smagiai prasiautė teatralizuotas bendruomenių madų šou „Čeverykai nauji nauji…“. Koncertavo grupė „Black 4“, šventę baigė Tytuvėnų kultūros centro kapela „Svaja“.

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų