Kiduliečių norai pildosi po mėlynu mėnuliu

A. Ufarto nuotr.

Kidulių miestelio šventė tęsėsi net tris dienas. Renginio organizatoriai jau penktadienio vakarą į vasaros estradą kvietė pasiklausyti gyvo garso koncerto. Šeštadienio popietė Kidulių dvaro parke, atgimus gyvajam istoriniam paveikslui, buvo itin elegantiška ir iškilminga. O sekmadienis tradiciškai paskirtas Šv. Roko atlaidams bei sakralinės muzikos koncertui – sielos atgaivai. Pasak Kidulių dvaro renginių organizatorės Veronikos Novickaitės, šiemet stebino neįprastai gausiai susirinkę žiūrovai ir visapusiškai įsitraukusi bendruomenė.

Šiltą penktadienio vakarą Kidulių vasaros estradoje skambėjo Lekėčių laisvalaikio salės moterų vokalinio kolektyvo „Raskila“, Kauno rajono Vilkijos kultūros centro gyvo garso grupės „Judošiai”, publikos numylėtinių Kidulių dvaro gyvo garso ansamblio „Draugai” ir gyvo garso grupės „Trivašis” atliekami kūriniai. Organizatorių parinktas įvairus repertuaras – nuo liaudiškų melodijų iki mėgstamų šiuolaikinių šlagerių – įtiko išrankiai publikai. Žiūrovai kartu ir dainavo, ir lingavo, ir sukosi rateliais iki pat vėlumos.

Šeštadienis buvo skirtas dvarui, į kurį antroje dienos pusėje tarsi sugrįžo unikali XIX a. atmosfera. Kidulių dvaras rajone išsiskiria bene kukliausia architektūra, mažiausiai išpuoselėtu parku ir menkai prižiūrimais išlikusiais ansamblio pastatais, bet šie trūkumai atsveriami stipraus, jaunatviško aktyvo ir drąsių idėjų. Šiemet dėl nepalankių aplinkybių atsisakyta vyno degustacijų, kurių taip pasigedo gastronominiais krašto turtais besidomintys šventės svečiai, tačiau programą labai paįvairino Šakių cirko mokyklos „Šypsena“ pasirodymas.

Dvaro gyvenimo spektaklį vainikavo teatralizuota vieno iš buvusių dvaro valdytojų, barono Jono fon Ofenbergo ir jo žmonos tragedija. Pasakojama, kad jie nuoširdžiai rūpinosi dvaro darbininkais ir gyventojais, o kartą net suruošė puotą, kurioje visi, nepaisant luomo, šoko ir linksminosi. Deja, tokios pažiūros tuomet nebuvo populiarios, tad aplinkiniai kilmingieji, pasmerkę Kidulių dvaro šeimininkų poelgį, nubaudė valstiečius. Tokio socialinio fiasko barono žmona neatlaikė – apsirgo iš didelio sielvarto. Baronas jos liūdesį bandė išsklaidyti į dvarą kviesdamas šokių mokytojus, tačiau liga baronienę įveikė ir ji netrukus mirė. Šią dramą tarsi apraudojo Kidulių dvaro moterų vokalinis ansamblis „Volungė” (vadovė Laima Blauzdžiūnienė).

„Legenda byloja, kad kartą metuose, virš Kidulių dvaro parko pakilus mėlynajam mėnuliui, baronienė atgyja ir vaikšto dvaro takeliais, o puošnios damos, ponai bei paprastos merginos ir vaikinai susirenka į iškilmingą puotą“, – pasakojo scenarijaus autorė, režisierė Irma Svetlauskienė.

Jums taip pat patiktų