Kidulių bendruomenėje jaunimas ima valdžią

bendruomene2015Ketvirtadienio vakarą susirinkę Kidulių bendruomenės „Vinkšnupis“ nariai nustebino patys save. Susirinkę 33 nariai iš 57 esančių sąraše kuždėjosi, kad bene pirmas kartas, kada pirmu bandymu pavyko surinkti kvorumą. Paskutinį kartą pirmininkaujant Zitai Janulaitienei buvo pateikta metinė ataskaita, išrinkta nauja valdyba ir aptarti artimiausi planai.

Dvejus metus atidirbusioje taryboje galiausiai liko du nariai – Kęstutis Daškauskas, Ronius Karopčikas  ir pirmininkė Zita Janulaitienė. Susirinkimą protokolavo Violeta Ambrulaitytė. Skaitant ataskaitą buvo pasidžiaugta sėkmingu bendradarbiavimu su dvaru ir seniūnija. Pirmininkės teigimu visi renginiai ir iniciatyvos, kurie suburia žmones, jau vien tuo yra geri, todėl neanalizavo kiekvieno atskirai – tai jau buvo padaryta ankščiau. Ji išvardijo ilgą sąrašą aktyviausių bendruomenės narių ir dėkojo jiems už pagalbą. Džiuginanti buvo ir finansinė ataskaita. Pavyzdžiui, už elektrą, vandenį ir ryšius šiais metais sumokėta perpus mažiau, nei pernai. Taip pat sulaukta gyventojų paramos pervedant 2% pajamų mokesčio. Bendruomenė naujai valdžiai perduodama ne tik be skolų, bet ir su ne maža suma banko sąskaitoje. Bendruomenės buhalterė Vida Bakūnovienė taip pat nepaliko savo pareigų, todėl jokių finansinių sunkumų kilti neturėtų.

„Vanduo stovėdamas pagenda,“ – kalbėjo Zita Janulaitienė baigdama bendruomenės pirmininkės kadenciją. Dėl svarių priežasčių atsisakiusi net pretenduoti į naująją tarybą ji skatino jaunimą imtis iniciatyvos. Ji pasižadėjo būti neoficialia, šeštąja nare, o „švenčiausia trejybe“ pramintosios Astos tikino eisiančios paskui ją. Jos prašymas buvo išgirstas ir nesipriešindami siūlymams, vienbalsiai buvo patvirtinti nauji tarybos nariai: Martynas Mockevičius, Aida Bunikytė-Lonortavičė, Ligita Bakūnovaitė, Eglė Macijauskienė ir Virgilijus Bosas. Susirinkusieji bendruomenės nariai džiaugėsi, kad laisva valia atsakingus postus prisiėmė jauni žmonės. Nauju bendruomenės primininku išrinktas M. Mockevičius teigė norįs prisidėti prie Kidulių bendruomenės gerovės kūrimo.

Žodį gavęs Ronius Karopčikas pasakojo, kad bendruomenė ne kartą atmetė įvairius jo siūlymus dėl miestelio įvaizdžio ir poilsio zonų puoselėjimo, todėl nuoširdžiai dėkojo Kidulių seniūnijos seniūnui Mindaugui Mykolaičiui už tai, kad pagaliau atkreipė dėmesį į jo įkurtą poilsiavietę.

Kidulių seniūnijos sekretorė Asta Rimavičienė pasinaudojo proga perspėti seniūnijos gyventojus, kad pasitikslintų savo gyvenamosios vietos adresą. Siekiant išvengti registrų centre kylančių nesklandumų ji prašo kreiptis tiesiogiai į ją. Kaimelio parapijos klebonas Zenonas Stepanauskas prisipažino jau susidūręs su šia problema. „Pasirodo, 14 metų gyvenau nelegaliai. Kaip koks nusikaltėlis,“ – kaip visad smagiai dėstė klebonas.

Greitosiomis buvo aptartas Kidulių, kaip kaimo statuso keitimas į miestelio. Pasirodo, toks pasiūlymas svarstytas jau ne kartą, tačiau dėl numatomo mokesčių kilimo, vėl buvo atmestas.

Albinas Kasiliauskas ir Inga Navlickienė dėkodami pirmininkei už nuoširdžiai atliktas pareigas įteikė gėlių ir negailėjo gerų žodžių. A. Kasiliauskas patarė visiems labiau džiaugtis, dažniau vieniems kitus pagirti, pasakyti ką įkvepiančio, o ne beatodairiškai kritikuoti. I. Navlickienė linkėjo naujajai tarybai sėkmės ir pritraukti naujų vėjų, sklandžiai baigti senus darbus ir pradėti naujus.

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų