Kidulių dvarą papuošė „Ryškiausi vasaros žiedai“

12795362_1144010498942838_7324937236909969682_n

Moters dienos proga, kovo 6 dieną, Kidulių dvare buvo atidaryta Andriaus Ufarto fotografijų paroda. Vilniečio vasaros atostogų tėviškėje darbo rezultatas – Kidulių seniūnijos merginų ir moterų portretai. Autorių sveikino Kidulių seniūnijos seniūnas Mindaugas Mykolaitis, buvusios mokytojos Julija Macijauskienė ir Danutė Dimaitienė, bei visas būrys renginio svečių. Projekte dalyvavusios merginos įteikė simbolinį apdovanojimą už įamžintas karščiausias vasaros akimirkas, o viena jų pradžiugino susirinkusiuosius egzotišku pilvo šokiu, lygiai kaip užfiksuota fotosesijoje. Išsaugotos vasariškos akimirkos Kidulių dvarą puoš dar visą mėnesį.

„Ryškiausi vasaros žiedai“ – paroda, kurioje pristatomi Kidulių seniūnijos merginų ir moterų portretai. Kasdien Andriaus Ufarto foto objektyve atsiduria žymiausi Lietuvos žmonės, karščiausi įvykiai ir įspūdingiausi renginiai, todėl atostogų metu jis atsidavė kūrybinei laisvei. Foto-eksperimente dalyvauti sutiko net 18 merginų. Visą vasarą projektui fotografavęs A. Ufartas siekė ne tik užfiksuoti savo gimtojo krašto moterų grožį, bet aplinkos ir savo talento sintezėje atrasti vaizdus, kurie atskleistų jį kaip menininką. Ieškant geriausio kampo fotografui teko ir ant kopėčių pasilypėti, ir ant automobilio stogo lipti, net Nemune braidyti ir „šienauti“ mažu virtuviniu peiliu. Foto modeliais trumpam tapusios studentės, namų šeimininkės, mažylių mamos ir šiaip ambicingos, jaunos moterys stengėsi nė kiek ne mažiau: pačios darėsi makiažą, šukuosenas, rinkosi drabužius. „Norisi, kad moterys tiesiog būtų savimi, atsipalaiduotų, o tai pasiekti ne taip lengva,“ – aiškina fotografas kartu su projekte dalyvavusiomis moterimis režisavęs jų charakterį ar pomėgius atspindinčias scenas. Pasak jo, kiekviena iš fotografuotų merginų buvo kitokia, kažkuo išskirtinė ir teko padirbėti, kad tą galiausiai užfiksuotų ir fotoaparatas. Žinoma, svarbus vaidmuo teko ir gamtos magijai – išieškota ypatingų vietų, sugaudyti tokie neapčiuopiami niuansai, kaip vakaro žaros, vandens atspindžiai, padykę vasariško vėjo gūsiai. Taigi, parodoje pristatomas pats stipriausias fotografo kūrybiškumo, bendruomenės pastangų ir Kidulių grožio koncentratas.

Andrius Ufartas (gim. 1982 m. Kiduliuose) – profesionalus fotografas. Aistra fotografijai užsidegė dar ankstyvoje paauglystėje panoręs išmokti sustabdyti akimirką. Mokantis Kidulių pagrindinėje mokykloje jo pomėgį pastebėjo ir tobulėti skatino dailės mokytoja Julija Macijauskienė. Baigęs mokyklą išvyko studijuoti į Vilnių, kur pasirinko fotografijos technologo specialybę Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Dizaino fakultete. Nuo 2003 metų pradėjo dirbti fotografu UAB „Baltijos fotografijos linija“, todėl liko gyventi Vilniuje, kur dabar su žmona Danute augina du mažamečius vaikus.

2008 metais Lietuvos spaudos fotografijų konkurse „Auksinis kadras“ laimėjo sporto kategorijoje, spėjęs nufotografuoti rungtynių metu linksmai liežuvį iškišusį boksininką. Nuo 2011 metų yra Lietuvos spaudos fotografų klubo narys. 2009 metais Kidulių pagrindinėje mokykloje, o 2011 metais Kidulių dvare buvo pristatytos jo meninės fotografijos parodos. 2015 metais surengė kiduliečiams foto konkursą „Čia gyvenu“.

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų