Kidulių dvaras kvietė kartu pradėti šventinį maratoną

Gruodžio 16-osios vakarą žibėjo ne tik kalėdinė eglutė Kidulių dvaro kieme, bet ir visas dvaras mirgėjo nuo šviesų bei virpėjo nuo garso. Nors juokaujama, kad šįkart vietos balkone liko laisvos, tačiau susidomėjimas naujuoju ansambliu nemažėja. Neslopsta ir dvare pradėtos kitos meniškos veiklos. Rodos, kiduliečiai vis jaukiau buriasi aplink savąjį kultūros židinį.

 

Kolektyvas auga

Kidulių dvaro instrumentinio ansamblio viduje įvyko šiokių tokių permainų. Už klavišinių tvirtai stovintis Ramūnas Mozūraitis užleido vadovo poziciją bosine gitara grojančiam Algimantui Petraičiui. Šis savo ruoštu ne tik toliau dirba su neseniai debiutavusia kompanija, bet ir dar keturiais jaunuoliais. Į vienas gretas šalia Virgilijaus Boso (akustinė gitara), Gintauto Dulaičio (būgnai), Audingos Martišienės ir Aušros Bružaitienės (balsai) stojo dar trys jauni balsai: Emilija Sinkutė, Gabrielė Antanaitytė ir Mantas Širkevičius. Kartu su kolektyvu pasirodė ir gitara grojanti jurbarkietė Jogailė Gustaitytė. Jaunėjančio kolektyvo įspūdis buvo sustiprintas pradėjus vakarą nuo muzikos veteranų – A. Petraičio kolegų muzikantų iš Šakių. Solidus, instrumentinis vyriškių trio lyriškais pašmaikštavimais apšildė publiką.

Beveik kalėdinis stebuklas

Pasak A. Petraičio, jaunuolių indėlis į kolektyvą įnešė naujų spalvų. Įnešė ir sąmyšio. Atlikėjai ne tik sunkiai betelpa Kidulių dvaro scenoje, bet ir moteriškos juokais teiraujasi, kurias vadovas dabar vadina „mergaitėmis“. Tačiau, kuo daugiau, tuo smagiau. Ansamblį publika audringai palaikė ne tik išgirdusi jau debiutinio koncerto metu įsimintus kūrinius, bet ir puikiai žinomas, Kalėdų laikotarpiui skirtas dainas. Naujasis kolektyvo vadovas nustebino susirinkusiuosius, kai pats pradėjo dainuoti. Atrodo, kad toks žingsnis – tik pradžia. Jis žada dar labiau plėsti repertuarą ir svarsto galimybes koncertuoti už dvaro ribų. O štai Kidulių seniūnas Mindaugas Mykolaitis nelaukė Kalėdų nakties – dar prieš generalinę repeticiją buvo išbandyta papildoma garso aparatūra bei ant specialių stovų sukabinti scenos prožektoriai. Techninės spragos pamaži sklandžiai užpildomos, tačiau garso operatoriaus vis dar ieškoma.

Po dvaro stogu ne tik muzikantai

Nors vakaro vinimi tapo šventinis koncertas, tačiau nesustingęs Kidulių dvaras iš šaltuoju metų laiku. Laisvalaikio salės sienas vis dar puošia tautodailininkės Julijos Macijauskienės paroda „Mano paukščiai“. Dvaro rūsyje įsikūrusios, 2016 metų jaunimo indėliu tapusios Kidulių jaunimo ekologinio klubo „Šerenta“ inicijuotos, keramikos dirbtuvės jau drąsiau atvėrė duris lankytojams ir kvietė į savo kūrinių parodą. Ekspozicijoje buvo pristatomas atkurtas Kidulių ir Kaimelio dvarininko Krišpino-Kiršenšteino herbinis koklis, kvapų saugyklos, švilpynės ir kiti molio dirbiniai. Laiptinė pakeliui į biblioteką buvo papuošta kraštotyrininko Vinco Kriščiūno fotografijomis, kviečiančiomis prisiminti 2011 metų žiemą Kiduliuose. Muziejaus patalpose laikinai įsikūrė pernai fotografo Andriaus Ufarto inicijuota kalėdinė fotostudija, kurioje įsiamžino ne tik dvaro svečiai, bet ir pats Kalėdų Senelis (Kidulių bendruomenės pirmininkas Martynas Mockevičius). Šventiniai dvaro laisvalaikio salės papuošimai buvo sukurti bendruoMeniškumo akcijos metu, o lauke stovinčią eglutę papuošė Kidulių bendruomenės „Vinkšnupis“ moterys, moderniai atkartojusios tautinius, šiaudinių sodų motyvus.

 

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų