Kiduliuose apsilankė Kalėdų Senelis

kaledusenis1Šį trečiadienį, Kidulių pagrindinės mokyklos pradinukai savo vaikiškais balseliais ėmė ir prišaukė nelauktų svečių. Kalėdinį rytmetį sporto salėje susirinkusius moksleivius, jų mokytojus ir tėvelius pasveikino pats tikriausias Kalėdų senelis su Snieguole. Juokavo, kad šiaip karščiausius taškus pasilieka nakčiai, bet kad jau šiemet sniego nėra, suskubo į Kidulius atnešti nors gaivesnių vėjų.

Pasakiškas pasirodymas

kaledusenis2Tradiciškai pavaduotoja trumpa, bet iškilminga kalba pradėjo renginį. Sveikinimo žodį tarė ir direktoriaus pareigas laikinai einantis Robertas Sakas. Buvo apdovanoti kalėdinio žaisliuko gaminimo konkurso nugalėtojai. Tačiau Seneliui diplomų neužteko, jis pats norėjo pamatyti ir išgirsti, ką moksleiviai moka. Mažieji ir šoko, ir dainavo, kaip jau buvo surepetavę su mokytojomis. Senelis juokėsi net „apšalęs“ nuo žavių pasirodymų. Nustebinti liko ir mokiniai. Pasirodo, siaučiant audringiems vėjams buvo ne tik nuplėštos prie klebonijos papuoštos eglutės lempelės, bet suplėšyta ir mokyklos pasakų knyga. Išsibarsčiusių pasakų fragmentus surinkę ir pristatę vaikai tikėjosi, kad Kalėdų senelis padės jas sudėti atgal pagal pavadinimus.

Sekėsi neblogai, kol skardžiabalsė Snieguolė jam sufleravo, tačiau netrukus prireikė ir mažųjų pagalbos. Senas pasakas pamėgęs Senelis neatpažino Raganos Lilės, kuri pažadėjo, kad visų norai išsipildys jau visai tuoj – rytoj. Juoką sukėlė ir Senelio spėjimas, kad gal pasaka apie krepšinį – nors buvo pasakojama apie naujus kiškio batus. Na, bet ką Senelis moka, tai moka – šokti rateliu. Senelis sukaito, o laikas ištirpo. Dar buvo išdalinti mokyklos Kalėdų pašto surinkti laiškai, įteiktos dovanėlės ir po trumpos fotosesijos Senelis su Snieguole išlėkė džiuginti kitų.

kaledusenis3Neaplenkė ir didelių vaikų

Jei nuo vaikystės žinote, kad Kalėdų Senelis viską mato ir viską girdi, tai naujausia žinia, kad dar gali ir bet kada patikrinti! Pirmiausia buvo aplankyta paštininkė. Senelis patikrino, ar visi laiškai išsiųsti, o Snieguolė jį ramino, kad grįžę namo ras visus ir dar spės visus perskaityti. Antrame aukšte svetingai pasitiko seniūnijos darbuotojos, kurios kasdien rūpinasi, kad mažų stebuklų Kidulių gyventojai patirtų ne tik per šventes. Seniūno kabinete rasti nepavyko – tądien jis tvarkė seniūnijos reikalus Šakiuose. Senelis padėjo jam papildomą pliusą, nors mieliau būtų paspaudęs ranką – yra už ką.

Dar viena graži kompanija etatinių stebukladarių buvo pasveikinta Kalėdų Seneliui apsilankius Kidulių Ambulatorijoje. Senelis bandė ir vienaip dūsauti, ir kitaip, tačiau tvarka yra tvarka ir jam teko sulaukti pietų pertraukos. Nuo jaukios ambulatorijos aplinkos ir žavaus rūpestingų moterų juoko Senelis taip į kaito, kad atsisveikinęs tiesiu taikymu puolė į gaisrinę, Snieguolė vos spėjo paskui. Radęs budinčius du rimtus gaisrininkus jau nedrįso prisipažinti apie neseniai gimusį norą būti atvėsintu vandens čiurkšlėse. Atsisveikindamas tik atsiduso: „Sunku nešti dovanas tiems, kurie niekada nemiega.“ Kelionės maršrutas driekėsi toliau į bene pačią šviesiausią Kidulių vietą – biblioteką. Čia Senelis vėl atliko patikrinimą: kas skaito, ką skaito, kiek skaito… O jaunoji Snieguolė raudo klausydamasi, ką jai paskaityti siūlė viena ištikimiausių bibliotekos lankytojų ir kukliai teiravosi: „Tai čia karštųjų patiekalų receptų knygos?“

Kitas punktas – didžiausia Kidulių parduotuvė pateisino savo pavadinimą – visa aibė klientų rikiavosi į eilę su pilnais pirkinių krepšeliais. Snieguolei galvelė apsisuko nuo prekių gausos. Senelis pagyrė, kad veiksmo ne mažiau, nei pas jį dirbtuvėse ir netrukdė darbuotis. Paklaustas, ar apsilankys Kukarskės globos namuose, Kalėdų Senelis prisipažino, kad jo navigacija – Snieguolė, o ji labai bijo, kad rūpestingos darbuotojos darbo dieną nesumanytų jo pasilikti ilgesniam laikui: „Neprigirdi, ne labai mato, be lazdos niekur neina…“ Kurlink nurūko kalėdinis ekipažas – nežinia, bet dovanas po eglute visi geri vaikai tikrai ras jau po vidurnakčio.

seniunaskaledu

Šventės iš karto po darbų

Telefonu Kalėdų Senelio sveikinimus ir nurodymus priėmęs Kidulių seniūnijos seniūnas Mindaugas Mykolaitis iš Šakių grįžo jau ne į savo kabinetą, o į išpuoštą Kidulių pagrindinės mokyklos sporto salę, kur jo laukė vyresniųjų klasių karnavalas „Kalėdų televizija“. Matyt, Senelis nusprendė, kad seniūnas kuo puikiausiai įvertins vaikų sugebėjimus ir viską jam perduos. Po trumpų, pavaduotojos, direktoriaus R. Sako ir seniūno kalbų, bei raginimo pasilinksminti mokiniai tikrąja to žodžio prasme davė garo. Buvo pamėgdžiotos ne tik kapelų varžytuvės, bet ir nemirtingasis „Sveikinimų koncertas“ su gražiausiomis eilėmis ir dainomis artimiesiems. Teatrališkumu ir realybės atspindėjimu žavėjo suvaidintos laidos „Penktokų pasaulyje“, „Lietuvos talentai“ ir „Muzikinė kaukė“. Seniūną papirko ne tik mokinių ir juos ruošusių mokytojų išradingumas, bet ir apėmė nostalgija, rodos, dar neseniai prabėgusioms jo paties mokyklinėms dienoms. „Labai nuotaikingas, smagus renginys. Matosi, kad vaikai rūpestingai ruošėsi,“ – šypsojosi jis juokais svarstydamas, ar likti šventinėje diskotekoje ir visai pamiršęs, kiek jam metų. Dilemą greitai išsprendė darbinio telefono skambutis ir belieka tikėtis, kad juodai primargintų baltų lapų krūvose kartais skęstantis seniūnas susimaišęs neišsiuntė seniūnijos metų finansų ataskaitos Kalėdų Seneliui vietoj vaikų pasirodymo įvertinimo.

kaledusenis4

Šventėmis pasidžiaugti spėja ir darbo bitės

Kidulių dvare, likus vos dešimčiai minučių iki darbo pabaigos, į kalėdinę fotoateljė sugūžėjo visa Ufartų šeima. Andrius Ufartas nusprendė pats pasinaudoti savo inicijuota akcija ir džiaugėsi, kad ne jis vienintelis. Išties ne viena šeima pasinaudojo galimybe įsiamžinti. „Kaip kokios žvaigždės,“ – juokėsi moterys nepratusios prie fotoblykstės. Po darbo į dvarą rinkosi ir šokėjų kolektyvas. Metų pabaigos proga jau ne repetuoti, o šventiškai pasisėdėti, aptarti nuveiktus darbus, pasidžiaugti pasiekimais ir dar kartą peržvelgti gražiausias metų akimirkas. „Džiaugiamės, kad nors kolektyvas mažas ir dar jaunas, bet surengėme daug pasirodymų, daug kur dalyvavome. Stipri, kūrybinga ir susikalbanti komanda,“ – džiaugėsi Kidulių dvaro renginių organizatorė Veronika Novickaitė. Moterys juokavo, kad šiemet užgyveno vyrą – baroną (Kidulių bendruomenė pirmininkas Martynas Mockevičius) ir viliasi, kad kiti metai bus ne mažiau dosnūs.

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų