Nuo bažnyčios choro iki traktorių gausmo

Milva1

Milva

Netrukus mokyklos skambutis vėl sukvies moksleivius į klases, o iš įpratimo paklaususios „Ką nuveikėte per vasarą?“ mokytojos toliau dėstys naujus dalykus. Vasaros prisiminimai liks tik nuotraukose ir naujų pažįstamų akyse. Kiekvienam pagal norus ir galimybes, todėl džiugu pristatyti keturis Kidulių seniūnijos jaunuolius, kurie savo pavyzdžiu įrodo, kad atostogos kaime gali būti prasmingos ir turiningos, jei tik yra noro.

Milva2

Milva

MILVA MARTIŠIŪTĖ (11 m.) dar neapsisprendė, kaip ilgai liks mokytis Kiduliuose, tačiau džiaugiasi turėdama mokyklą arčiau namų. Ji, su šeima, visada aktyviai dalyvauja miestelio renginiuose ir šventėse. Šiemet buvo ir šventėse vykusiose Griškabūdyje, Gelgaudiškyje, Jurbarke, tad sukaupė įspūdžių ir kultūrine prasme. „Vasarą leidžiu kaime, nes čia gyvena tėvai, turiu daug draugų. Kiduliuose viskas pažįstama, viskas žinoma ir sava,“ – sako apie atostogas Vokietijoje, pas brolį, pasvajojanti moksleivė. Visgi šią vasarą susipažinti su užsienio kultūra ir patenkinti smalsumą pavyko. Panevėžio rajone vykusioje stovykloje „Summer to discover“ Milva susipažino su aštuonių šalių savanoriais-vadovais, su kuriais teko bendrauti angliškai. Ten ji ne tik lavino užsienio kalbos žinias, kūrybiškumą ir savarankiškumą, bet ir susirado naujų draugų. O štai praėjusią vasarą gilinosi į vietos istoriją – dalyvavo XIII a. stovykloje įrengtoje prie Nemuno, Gelgaudiškyje, „Tauro guolis“. Ten gyveno mediniuose nameliuose ant šieno, be elektros, mobiliųjų telefonų, saldumynų, su lauko tualetu ir maudynėmis Nemune, o maistas buvo ruošiamas katiluose ant laužo. Įspūdžiai atmintyje gyvi iki šiol, tad atostogomis kaime Milva nesiskundžia. Šiais mokslo metais ji ketina toliau lankyti šokių, dainavimo ir gitaros pamokas. Mat dainavimas – jos hobis. Belieka tikėtis, kad bažnyčios chore giedanti moksleivė prisijungs ir prie muzikinės veiklos dvare džiugindama klausytojus savo talentu ne tik šventomis dienomis.

Normantas2

Normantas

NORMANTAS BATAITIS (14 m.) užtikrintai tęs mokslus Kidulių pagrindinėje mokykloje ir jau turi didelių planų. Atostogas užsienyje dar palieka ateičiai, o dabar norėtų „išmaišyti Lietuvą“. Šiemet jis su tėvais ir seserimi ilsėjosi prie Vištyčio – didžiausio ir giliausio Suvalkijos krašto ežero. „Kempinge tylu, girdisi pušų ošimas ir yra daug pramogų. Labiausiai patiko ramybė, kurios nerasi Palangoje,“ – įspūdžiais dalinosi Normantas su jam būdinga analitine gaidele. Be to šią vasarą jam teko pamatyti ir Lenkiją, kur liko nustebintas gražios architektūros ir žalumos gausybės. Vasarą jis irgi pradėjo įspūdingai – su Kidulių seniūnijos inicijuoto, skaitymą skatinančio projekto nugalėtojais buvo ekskursijoje Kaune. Tikriausiai ne tik perskaitė daugiausia puslapių, bet ir padarė daugiausiai nuotraukų – mat guodėsi, kad net fotoaparatas išsikrovė, nors dar norėjosi fotografuoti. Tiek skaitymas, tiek fotografija – didelės Normanto aistros. Nors su fotografija dar tik pažindinasi, kad galėtų kažką išsaugoti ateičiai, o štai perskaitytų knygų kiekiu ir įspūdingu sąrašu jau galėtų konkuruoti ir su suaugusiais žmonėmis. Kalbantis su juo pritrenkia tiek kultūros ir istorijos išmanymas, tiek ne vaikiški klausimai, kurie taip priverčia susimąstyti. Savo mintis Normantas realizuoja su klasės draugu Mantu Širkevičiumi leisdamas mokyklos laikraštį „Tėkmė“. Šiais mokslo metais tikisi į savo veiklą įtraukti daugiau bendraamžių ir aktyviai dalyvauti įvairiuose konkursuose ir olimpiadose. Mamai nereikia Normanto tempti į Kiduliuose vykstančius renginius, jis visur noriai dalyvauja pats, o kalbantis su juo susidaro įspūdis, kad jaunajai kartai nepamaišytų gera istorijos pamoka iš vietinio kraštotyrininko Vinco Kriščiūno, nes į kai kuriuos klausimus atsakyti nepajėgia ne tik tėvai ar mokytojos, bet ir išmanusis internetas.

Ieva

Ieva

IEVA ROGAČIŪTĖ (19 m.) jau įsikūrė mieste ir nekantrauja kibti į mokslus Kauno technologijos universitete. Šiais metai baigusi Šakių ,,Žiburio” gimnaziją vasaros atostogas leido besirūpindama stojimo į universitetą reikalais. Mergina tiki, kad būtent dėl jaudulio ir nežinomybės vasara tiesiog prabėgo ir džiaugiasi, kad lydi sėkmė, kad viskas klostosi, kaip jai norisi. Ūpą jai kėlė ir mintis, kad paskutinė tokia nerūpestinga vasara, kai aplink pažįstami veidai, tėvai, kai galima iki valiai džiaugtis neužterštu oru, leisti laiką su draugais. Ieva nėra nuolatinė Kidulių seniūnijos organizuojamų renginių dalyvė, todėl miestelio šventė paliko jai didžiulį įspūdį. „Tarsi išjudino mūsų bendruomenę, suteikė progą parodyti, kokie mes galime būti kūrybingi, darbštūs ir užsispyrę liociai, kaip puikiai galime pristatyti ir garsinti savo kraštą,“ – didžiavosi mergina. O bendruomenei reikėtų didžiuotis pirmąja Kidulių dvaro savanore, man pati parodė iniciatyvą prisidėti prie šventės. „Gauni daug naudingos patirties, kuri ateityje gali praversti, turi progą susipažinti su naujais žmonėmis, gerai praleisti laiką ir tapti šventės dalimi,“ – dėstė Ieva tikindama, kad prisiminimai liks ilgam ir nedvejodama dalyvautų dar kartą. Ji jau žino, kad namo trauks namiškių ilgesys ir nepakeičiamas mamos cepelinų skonis, tačiau mielai prisidėtų ir prie Kidulių bendruomenės veiklos. A. Ufartas taip pat didžiuojasi Ievos iniciatyvumu, mat jie jau susipažino per vieną iš fotosesijų, kuriose jis renka parodai gražiausių Kidulių seniūnijos merginų portretus. Ieva džiaugiasi patirtimi prieš profesionalo objektyvą, o bendruomenei dar teks luktelėti, kol galės pasidžiaugti fotografo surinktais gimto krašto perliukais.

Vaidas

Vaidas

VAIDAS BERŽVINSKAS (22 m.) tik juokiasi paklaustas apie atostogas. Ir išties, kokios atostogos ūkininkams… Darbas! Vaikinas visą vasarą padėjo tėvams ūkyje, bet nesiskundžia: „čia ir draugai, ir giminės, ir vis tie darbai į savo naudą“. Jaunųjų ūkininkų verslumo ugdymo projekte „Kidulių dvaro pirkliai“ dalyvaujantis vaikinas džiaugėsi galimybe prisidėti prie sporto šventės „Voveriai 2015“. Jaunatviško maksimalizmo genami su draugu Mantu Norvilu dar spėjo tapti ir baidarių rungties nugalėtojais. Vaikinas prisipažįsta, kad tokios patirtys įkvepia ir norėtųsi daugiau veiklos, bet išties vasara ūkyje – darbymetis ir nepavyko suderinti visiems projekto dalyviams tinkamo laiko, todėl kilusios mintys kol kas paliktos ateičiai. Šį rudenį Vaidas nebesuka galvos dėl mokslų – diplomas jau guli stalčiuje, o artimiausi planai siejasi su darbais ūkyje. Vaikinas jau svarsto, kurioje užsienio šalyje gyvenimiškos patirties ieškoti pirmiausiai, tačiau kol kas yra nusiteikęs aktyviai dalyvauti Kidulių seniūnijos veikloje ir jau laukia spalio pabaigoje vyksiančios artojų šventės.

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų