Restauruota medinė Kaimelio Šv.Arkangelo Mykolo bažnyčia

Šakių rajone baigti medinės Kaimelio Šv.Arkangelo Mykolo bažnyčios restauravimo darbai. Šiuos darbus nuo 2005 m. finansavo Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos – iš viso buvo skirta per 777 tūkst. litų.

Tvarkant bažnyčią buvo atlikti istoriniai, konstrukciniai, polichromijos tyrimai, pašalinta bažnyčios ir varpinės avarinė grėsmė.

Restauruotos bažnyčios sienos ir grindys, sutvarkytas stogas, atkurtos bokšto medinės konstrukcijos, sutvirtinti pamatai, pakeisti supuvę sienojai. Bažnyčia buvo nudažyta aliejiniais dažais pagal autentišką spalvą.

Pirmoji koplyčia Kaimelio kaime minima 1636 metais. Koplyčia, kuri priklausė Kidulių dvarui, iš pradžių veikė kaip Jurbarko parapijos filija – ją aptarnavo kas trečią sekmadienį iš Jurbarko atvykstantis kunigas. 1758 m. Žemaičių vyskupo Antano Dominyko Tiškevičiaus pastangomis koplyčia tapo nepriklausoma bet kokiai parapinei bažnyčiai, tačiau vyskupui mirus koplyčia vėl buvo perduota Jurbarko parapijai.

XIX a. antroje pusėje koplyčia buvo nugriauta. Dabartinė medinė Kaimelio Šv.Arkangelo Mykolo bažnyčia pastatyta 1860 m. grafo Benedikto Tiškevičiaus lėšomis. Bažnyčia konsekruota 1885 m.

Jums taip pat patiktų