Sėkmingai įgyvendintas projektas „Terapinės rekreacijos paslaugų teikimas Kukarskės globos namuose“

Kukarskės globos namai sėkmingai įgyvendino projektą „Terapinės rekreacijos paslaugų teikimas Kukarskės globos namuose“, finansuojamą Šakių krašto vietos veiklos grupės strategijos ir Šakių rajono savivaldybės lėšomis. Projekto tikslas – teikti terapines rekreacines paslaugas senyvo amžiaus žmonėms ir negalią turintiems asmenims, padedančias gerinti Šakių rajono gyventojų sveikatos būklę. Projektu praplėstas Kukarskės globos namų teikiamų paslaugų spektras ir nuo šiol siūlomos naujos, Šakių rajono gyventojų poreikius atitinkančios terapinės rekreacijos paslaugos, apimančios koordinacijos ir smulkiosios motorikos lavinimą, psichologinės sveikatos ir smegenų veiklos stiprinimo užsiėmimus, kompiuterinius kognityvinių funkcijų lavinimo ir terapijos pratimus bei kitas kompleksinės, terapinės ir rekreacines paslaugas, leidžiančias inovatyviai užimti ir lavinti neįgaliuosius ir senjorus. Paslaugos šaltuoju sezonu yra teikiamos specialiai tam pritaikytose vidaus patalpose, tačiau šiltuoju sezonu nuo pavasario iki rudens paslauga bus teikiama lauke. Kukarskės globos namai įsikūrę ant Nemuno kranto, prie miško, leidžia efektyviai išnaudoti landšafto privalumus, tad paslaugų gavėjai galės ne tik gauti inovatyvias ir jų poreikiams pritaikytas paslaugas, bet ir mėgautis puikiu vaizdu į pušyną ir šalia tekantį Nemuną. Gamta turi neįtikėtiną poveikį mūsų psichologinei sveikatai, jos vaizdų stebėjimas pagerina dėmesio sutelkimą, lavina atmintį, reguliuoja emocijas bei yra ypač naudingas žmonėms, sergantiems depresija.

Įgyvendintas projektas leido ne tik praplėsti teikiamų paslaugų spektrą, kadangi naujai pastatyta uždara lauko terasa, įrengtas kneipo takas bei įsigyta terapinė įranga, kartu su vietos projekto parnerio – Šakių rajono savivaldybės pagalba leido įsteigti darbo vietą socialiai jautrios gyventojų grupės asmeniui, taip tiesiogiai stiprinant socialinį solidarumą bei užtikrinant integraciją į darbo rinką.

Įgyvendinus projektą Kukarskės globos namuose galite pasinaudoti šiomis paslaugosmis:
1. Kompleksinės, terapinės ir rekreacinės paslaugos senjorams ir neįgaliesiems – 4,00 Eur už valandą asmeniui. Šios paslaugos lavins naudotojo judesių koordinaciją, reakciją, loginį mąstymą ir komandinį bei individualų darbą. Skatins, atgaivins prisiminimus, sustiprins laimės jausmą, pagerins santykius.
2. Koordinacijos ir smulkiosios motorikos lavinimas – 2,00 Eur už valandą asmeniui. Ši paslauga padės gerinti asmens pusiausvyrą, stiprins raumenis, lavins vestibuliarinio aparato funkciją, stimuliuos įvairius pojūčius, gerins vaizdinę ir lytėjimo stimuliaciją, pritrauks dėmesį.
3. Psichologinės sveikatos ir smegenų veiklos stiprinimo užsiėmimai – 2,00 Eur už valandą asmeniui. Ši paslauga lavins funkcinę smegenų veiklą, dėmesį, gerins atmintį. Taip pat lavins vaizdinę, lytėjimo ir garsinę stimuliaciją, pritrauks dėmesį, mažins nerimą ir blaškymąsi.
4. Kompiuteriniai kognityvinių funkcijų lavinimo ir terapijos pratimai – 3,00 Eur už valandą asmeniui. Ši paslauga mažins senjorų socialinę atskirtį, plės jų žinias apie informacines technologijas, skatins bendravimą, gerins raštingumą, sukurs žymiai patogesnę skaitymo patirtį senjorams, bus galimybė žiūrėti nuotraukas, žaisti kompiuterinius žaidimus, žiūrėti filmus.

Dėl paslaugų teikimo ir registracijos kreiptis pas užimtumo specialistę Jurgitą Zokienę (Tel. Nr. +370 686 45622, el. paštas: kukarskesterapija@gmail.com)

Jums taip pat patiktų