Sveikos mitybos specialistė Ksavera Vaištarienė Kukarskėje dalijosi ilgaamžiškumo paslaptimi

DSC_1363Praėjusį savaitgalį kaimo turizmo sodyboje „Kukarskė“ viešėjo Lietuvos vegetarų draugijos prezidentė, chemijos mokslų daktarė, docentė, 13 leidinių apie sveikatą autorė, perskaičiusia net 1700 paskaitų sveikatos tema, Ksavera Vaištarienė. Pasiklausyti profesorės minčių tema „Mityba – sveikatos pagrindas” susirinko svečiai ne tik iš Kidulių, bet ir iš Šakių bei Jurbarko.

Susitikimo datą su senai pažįstama eksperte Vida Galvelienė sakosi derinusi beveik metus dėl itin didelio abiejų užimtumo. Sodybos savininkė po paskaitos susirinkusiuosius vaišino savo gaminta gilių kava, žolelių arbata su medumi ir vienos iš viešnių, Raimondos, atvežtais vegetariškais užkandžiais. V. Galvelienė pristatė iš savo pačios užaugintų daržovių pagamintus užtepus, kuriuos patiekė su kraštietės Skaisgirienės kepta duona. Kartu su dukra Ieva jos iškepė pyragą svečiams palepinti. Ištikimiausi Ksaveros Vaištarienės gerbėjai sodyboje iki vėlumos pliuškenosi kubile.

DSC_1357Žurnalistų mėgstama ir internetinėje erdvėje lengvai randama K. Vaištarienė sakosi jau 40 metų esanti savęs sveikatinimo kelyje. Viskas prasidėjo nuo to, kad išmetė vaistus, atsisakė mėsos, ėmėsi vegetarizmo, o paskui ir badavimo. Žinoma, tokius drastiškus pokyčius iššaukė kritinė situacija – sunki liga, kuri, moters manymu, atsirado dėl nežinojimo kaip maitintis. Docentė tiki, kad naujas požiūris į mitybą – Dievo atsakymas į jos pagalbos šauksmą, kai kęsdama nepakeliamus skausmus maldoje kreipėsi į savo mirusį tėvą, net būtent po to gavo literatūros apie mitybą.

Docentė iš karto atsiprašė medikų, prisiminusi, kad jų požiūris dažnai skiriasi. Ne tik ji pati yra savo pasirinkto gyvenimo būdo sėkmės įrodymas, bet turi ir begalę istorijų įrodančių, kad medicina gali būti bejėgė ten, kur dar gali suveikti organizmo valymas ir tikėjimas. Žinoma, daugelis atvejų prilygsta stebuklams. Ypač, kai K. Vaištarienė išsitraukia virgulę. Moteris su pasimėgavimu pasakojo apie ligoninį, kurio neišgydė net JAV medikai, o jai pavyko. Juokingiausia, kad privačiose klinikose siūlomas „grikių pasninko“ metodas kainuoja dešimtis tūkstančių, o profesorė receptą drąsiai atskleidė susirinkusiems.

Daugybės knygų apie vegetarizmą ir sveiką gyvenseną autorė Ksaveros Vaištarienė „neverbavo“ susirinkusiųjų atsisakyti mėsos. Pasak jos, tai – kiekvieno apsisprendimas: ar įsiklausyti į savo organizmo poreikius ar likti prie senų, „patogių“ įpročių ir gyventi su jų pasekmėmis. Aštuntą dešimtį jau beveik įpusėjusi sveikuolė tikina, kad nepaisant to, kas parašyta pase, jos biologinis amžius – 45 metai. Pusiau juokais, pusiau rimtai palyginimui K. Vaištarienė siūlo prisiminti Kazimierą Prunskienę. Mat pastaroji – 11 metų jaunesnė.

DSC_1369A. Vaištarienės filosofija glaudžiai siejasi su tikėjimu ir Dievu. Senjora tikina užaugusi su malda ir pasninku, todėl neabejoja, kad šie abu dalykai – būtini pilnaverčiam gyvenimui. Pasak jos, reikia suvartoti tik 50 procentų dietologų įprastai siūlomos maisto normos – kitą pusę maitina Dievas. Juk žmogus ir sudarytas iš kūno ir sielos. Dorovės ji tikisi ir prie stalo – pataria nesilepinti po valgymų. Kavą ar vaisius vartoti tik praėjus kiek laiko, o saldumynus pasilikti ypatingoms progoms. Šokoladą ekspertė priskiria prie didžiausių nuodų. Ji gali ir labai tiksliai nurodyti, ko, kiek ir kada valgyti, tačiau visa esmė tikėjime. Paklausta, kokios kruopos geriausios ji atsakė labai paprastai – išsitraukė švytuoklę ir pademonstravo, kaip įvertinti, produktas tinkamas ar ne. Tą patį principą ji taiko ir žmonėms: su kuo bendrauti, su kuo ne.

Atrodo, kad receptus moteris turi viskam. K. Vaištarienė taip pat juokiasi prisiminusi vieno iš pacientų žodžius, kad laikantis sveikos mitybos negalima lankytis pas mamą. Dėl viso to įprastinio gėrio – skaniausių patiekalų ir psichologinio spaudimo valgyti. Ji priminė, kad būtent nuo pDSC_1365ertekliaus ir susergama, todėl prašė mamų ir močiučių perkelti energiją į kokią kitą šeimos santykių puoselėjimo sferą. O štai norint, kad vyras nevaikščiotų pas kitas, sveikuolė tikina, jog reikia maistą jam skaninti baziliku. Turi ji patarimą ir būsimiems tėvams, ką daryti norint, kad vaikai gimtų sveiki ir talentingi.

Viena iš paskaitos klausytojų išdrįso būti „patikrinta“ ir buvo pagirta, kad kūno užterštumas „tik“ 90 procentų, nes dažniausiai būna 98 procentų. Išties mistiškai atrodo, kai K. Vaištarienė „mojuoja“ virgule ir gan tiksliai įvardina žmogaus sveikatos būklę.

Vegetarų draugijosDSC_1378 prezidentė atvirai pasakojo apie savo rytinius ritualus. Demonstravo, kaip praustis, kaip apsivalyti dvasiškai, kaip bėgioti ir kokius pratimus daryti. Pasak jos, malda ir dvasingumas 5 kartus pagerina energetinę suvartojamo maisto vertę. Sveikos gyvensenos žinovė taip pat demonstravo kaip aktyvuoti savo vidinę energiją. Kur tapšnoti, kad geriau galvotųsi, kaip skatinti metabolizmą, kaip stimuliuoti amžinos jaunystės ar ilgaamžiškumo taškus.

Dėl išsamesnės informacijos ir kontaktų kreiptis į kaimo turizmo sodybos „Kukarskė“ savininkus Vidą ir Artūrą Galvelius.

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų