Šventei „Voveriai 2015“ sportininkai jau pasirengę

0pagrindineŠį šeštadienį, liepos 18 dieną, sinoptikai žada gerą orą, o vyksianti sporto šventė “Voveriai 2015” garantuoja turiningą laiką. Iš įprastų Šakių rajono renginių šis išsiskiria ne tik tuo, kad į vieną vietą kviečia skirtingų sporto šakų profesionalus, mėgėjus ir neįgaliuosius, bet ir dar pora naujovių.

Atrodo, kad po pernai metų šventės Bunikių bendruomenės pirmininkės Jolitos Beržvinskienės ištartus žodžius apie sėkmingą dviejų bendruomenių bendradarbiavimą išgirdo tie, kuriems ir reikėjo tokio paskatinimo. Šiemet organizatorių kompanija – kur kas didesnė: Bunikių bendruomenė „Kregždantė“, Kidulių seniūnija, Kidulių bendruomenė „Vinkšnupis“, Voverių bendruomenė „Jotija“ ir Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centras.

Antrus metus iš eilės organizuojama šventė auga tikrąja to žodžio prasme. Didėja ne tik kraštiečių susidomėjimas, dalyvių skaičius, bet ir rungčių skaičius. Kai pernai buvo žaidžiamas 3×3 krepšinis, tinklinis, pulas, šaškės, plaukiama baidarėmis, mėtomos baudos ir varžomasi galiūnų turnyre, dalyvavo daugiau, nei 80 sporto entuziastų. Šiemet jau užregistruota beveik 100, tačiau daugiau ir rungčių. Atsisakyta taikliojo baudų mėtymo, bet yra dvi naujienos – triatlas ir rungtis neįgaliesiems.

Kęstučio Smirnovo taurei laimėti skirto galiūnų turnyro antros vietos nugalėtojai – Bunikių galiūnai, Kidulių seniūnijos šventėje „Aukšlinės 2015“ užėmė pirmąją vietą ir šitaip pasitreniravę tikisi laimėti, net jei pernai metų lyderė, „Voverių“ pirmoji komanda dar suskubtų užsiregistruoti. Pernykštė estafetė taip pat patobulinta – pridėtas 100 metrų bėgimas ir statinės nešimas 16 metrų.

Seimo nario Mindaugo Basčio taurei laimėti užsiregistravusių tinklinio komandų narių amžius 15 – 35 metai. Pergalingai pasivadinusi komanda „Finalo nebus“ – Slavikų sporto šventės, 2 vietos nugalėtoja. O štai komanda „Kaunas 1“ turi vienintelę merginą, tačiau su tėčiu ir pusbroliu žaisianti mergina nebijo vyriško žaidimo stiliaus.

Šakių mero Juozo Bertašiaus taurei laimėti skirtas krepšinio 3×3 turnyras. Pernai antri likę „Vilkai“ šiemet ketina dar aršiau kovoti dėl taip arti buvusios pergalės. O registracijos sąraše įspūdingiausiai atrodo jaunų jurbarkiečių komanda „ZTS“, besigirianti nuopelnais ne tik Jurbarko krepšinio lygos aikštelėje, bet ir kituose konkursuose. Komandą „Gelgaudukai“ į priekį ves Gytautas Gotautas, kuris pernai liko antras taikliausio baudų metiko turnyre. Dėjimų ir tritaškių konkurso nugalėtoju apsiginklavusi ir komanda „Visi“. Užsiregistravusių krepšininkų amžius neviršija 30m.

Šakių bendruomenės pareigūnės A. Mockevičiūtės taurei laimėti skirtame turnyre užsiregistravo 19-25 metų vaikinai. Pernai metų laimėtojas Gytautas Gotautas ketina vėl apginti savo garbę.

Kidulių seniūno Mindaugo Mykolaičio taurei laimėti skirtas stalo teniso turnyras patraukė 14-21 metų jaunimo dėmesį. Džiugu tai, kad 14-18 metų jaunuoliai, mokykloje jau pelnę ne vieną pergalę, nori pasitikrinti savo jėgas aukštesniu lygiu. Užsiregistravo ir pernai metų lyderis Mantvydas Morozas, bei trečios vietos laimėtojas Martynas Augaitis.

Bunikių bendruomenės taurei laimėti pulo turnyre dalyvaus 17-30 metų vyrai.

Šventės garbės svečias olimpietis Edvinas Krungolcas pristatys savo naują rungtį ir kvies stipriausius išbandyti triatlą – neprofesionalams pritaikytas, penkiakovę primenančias rungtis.  Voveriuose vyks antrasis šių rungčių etapas Edvino Krungolco taurei laimėti. Finalas vyks Kaune. Šia dinamiška rungtimi susidomėjo net 4 merginos. Viena jų, trylikametė Rugilė Barauskaitė, sako jau daugiau nei metus užsiimanti penkiakove, dalyvavusi Kauno maratone ir „Ąžuolyno bėgime“. Keturiolikmetis Augustas Pūras taip pat patyręs – jau 2 metus užsiima lengvąja atletika. Penkiolikmetis Mindaugas Simokaitis tą daro jau 4 metus. Įspūdingiausiai šiame sąraše atrodo Jonas Bleška. Ne dėlto, kad yra vyriausias. 22 metų vaikinas sakosi 2010m bėgęs maratoną (42,195 km), savo amžiaus grupėje buvo pirmas, o bendroje įskaitoje – 13-oje vietoje. Jis taip pat prisistato kaip Lietuvos lengvosios atletikos universiados čempionas ir pasakoja per parą laiko įveikęs 100km žygį Lietuvos pajūriu.

Neįgaliųjų rungtyje Anatolijaus Čiupkovo taurei laimėti užsiregistravo 14-20 metų jaunimas, iš jų trys – merginos. Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centro auklėtiniai bus pirmieji, išbandę šią rungtį.

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų