V. Vaičiūnas su broliais jau treniruojasi naujoms pergalėms Voverių sporto šventėje

Vasara pamaži įgauna pagreitį ir artėja didžiausia Kidulių seniūnijos sporto šventė „Voveriai 2016“. Pernai dar tik antrą kartą organizuota šventė jau įsitvirtino kraštiečių atmintyje kaip renginys propaguojantis blaivų, aktyvų ir šeimynišką poilsį gamtoje. Ir ne tik gamtoje. Dvi šventės rungtys organizuojamos Voverių bendruomenės patalpose ne tik dėl specifinio inventoriaus, bet ir dėl susikaupimui reikalingos neutralios aplinkos. Čia retai aidi triukšmingi fanų šūksniai favoritui pelnius taškus, tačiau kovos ne mažiau aršios ir įtemptos.

Pati Šakių bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė prisipažino nustebusi, kad į jos taurei laimėti skirtą šaškių turnyrą užsiregistravę žaidėjai neperžengia 25 metų ribos. Vos prasidėjus kovoms buvo sugriautas mitas, kad plokščių figūrų stumdymas – nuobodus senolių užsiėmimas. Vaikinai buvo azartiški lyg prie pokerio stalo ir tikslūs kaip triatlo šauliai. Kitame tyliame žaidime, pulo turnyre Bunikių bendruomenės taurei laimėti, irgi netrūko įtampos ir emocijų: smagiai poškėjo susiduriantys kamuoliukai, kuriuos ugningais žvilgsniais varstė ir kvapą užgniaužę žiūrovai. Žaidėjai čia taip pat buvo labai jauni – iki 30 metų. Ramius vandenis audringu finalu sudrumstė ir pirmąsias vietas abiejuose turnyruose susižėrė Vytenis Vaičiūnas.

11705413_1018872044790018_8844097622296555160_o

Dabar dvidešimtmetis Kauno technologijų universiteto informacinių sistemų studentas stengiasi neužsisėdėti prie kompiuterio ir būsimą specialybę derina su aktyviu laisvalaikiu. „Nepraleidžiu progos pažaisti krepšinį, tinklinį, tenisą ar biliardą,“ – vardija vaikinas mėgstamas sporto šakas. Jokiai komandai nepriklauso, todėl dažniausiai treniruojasi su broliais ar draugais. Visgi ypatingą vietą V. Vaičiūno gyvenime jau seniai turi šaškės. Nors namuose pergales primena ne viena taurė ar medalis, daugiausia jų pelnyta būtent už kovas juodai baltame lauke. „Šaškėmis pradėjau žaisti penktoje klasėje. Lankiau mokykloje vykusį būrelį, važinėdavome į turnyrus,“ – prisimena jaunuolis ir dėkoja tuometiniam treneriui Alvydui Grinkevičiui Šakių „Varpo“ vidurinėje mokykloje.

Apie šventę Voveriuose šakietis sužinojo naršydamas socialiniuose tinkluose. Vytenis sako, kad apsidžiaugė radęs savo mėgstamą sporto šaką ir nusprendė pasitikrinti įgūdžius. „Labai retai mūsų rajone pasitaiko sporto renginių, kuriuose būtų galima varžytis, tarkim, tomis pačiomis šaškėmis,“ – sakė vaikinas džiaugdamasis dėl rungčių įvairovės. Žinoma, kokie žaidėjai, tokios ir varžybos: vis išsprūstantys draugų patarimai, karštame vasaros ore tvyranti įtampa, pritildytos žiūrovų emocijos ir broliška kraštiečių konkurencija. „Žaisdamas šaškėmis stengiausi neskubėti, apgalvoti ėjimus, kad neprisidaryčiau klaidų, kurios nulemtų pralaimėjimą, o žaidžiant biliardą sunkiausia buvo išlaikyti stabilų taiklumą,“ – lengvai apibendrino pernykščius įspūdžius V. Vaičiūnas. Jaunuolis prisipažįsta, kad kiekviena dvikova tiek šaškėmis, tiek prie pulo stalo, yra sunki ir neprognozuojama, tačiau laimėtas pozicijas jis ketina išlaikyti ir jau treniruojasi šių metų varžyboms. Didžiausi jo palaikytojai, griežčiausi treneriai ir geriausi komandos draugai – keturi broliai ir sesuo. Vyresnis Vytenio brolis Tautvydas pule liko trečias. Tiesiog jaunėlis – entuziastingesnis žaidėjas.

Kaip įprasta, Vytenis vasarą leidžia tėvų namuose. Šeima užsiima bitininkyste, todėl veiklos užtenka visiems – nereikia ieškoti sezoninio darbo didmiesčiuose ar užsienyje. „Sunku prognozuoti, kas gali nutikti, tačiau esu įsitikinęs, jog vėl teks susidurti su rimtais varžovais, tad lengva tikrai nebus,“ – sako Vytenis. Nors vaikinas ir kuklus, tačiau savo galimybes vertina drąsiai ir pergalės dviejuose turnyruose jam atrodo ne riba – mielai dalyvautų ir kitose šventės rungtyse, tačiau keliose vietose būti vienu metu negali. „Vis dėlto, labai smagu jog yra organizuojama ši sporto šventė ir atsiranda proga aktyviai praleisti laisvalaikį,“ – tikino geriausias „Voveriai 2015“ šaškių ir pulo žaidėjas. Norintys mesti iššūkį Vyteniui Vačiūnui kviečiami registruotis čia.

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų