Bendruomenės pareigūnė kviečia trumpam pamiršti internetą ir prisiminti tikrąjį ryšį

AMockeviciuteMarijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šakių rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Aušra Mockevičiūtė, kaip ir kiekvienas pareigūnas, privalo išlaikyti sportinę formą. Šypsodamasi ji prisipažįsta, kad nėra didelė šios srities entuziastė. Sportuoja jau tik prabėgomis, kai lieka laiko, o išlaikyti normatyvus padeda aktyvus laisvalaikis – važinėjimas dviračiu, plaukimas. Užsisėdėti prie kompiuterio jai neleidžia ir dažnas dalyvavimas visuomeninėje veikloje.

Liepos 18 dieną vyksiančioje sporto šventėje A. Mockevičiūtė įsteigė prizą šaškių turnyro nugalėtojui. „Juk ir pati gebėčiau jomis žaisti! Manau, kad tai sporto šaka, kuria užsiimti gali kiekvienas, nepriklausomai nuo amžiaus, fizinių galimybių bei išsilavinimo,“ – tiki A. Mockevičiūtė sportą laikanti viena iš žmonių bendravimo priemonių. Jos manymu tai – ypač svarbu šiais technologijų laikais, kai žmonės daugiausiai laiko praleidžia prie televizoriaus, kompiuterių, o ryšį palaiko internetu ir telefonu: „Dabar žmonės labai susvetimėję, mažai likę bendruomeniškumo jausmo.“

Būtent todėl ją labai žavi Bunikių, Voverių, Kidulių bendruomenių ir Kidulių seniūnijos organizuojamos šventės „Voveriai 2015“ iniciatyva: „Matosi akivaizdus, sėkmingas trijų bendruomenių ir kitų įstaigų bendradarbiavimas siekiant įtraukti žmones į aktyvią veiklą, susitikti, pabendrauti.“ Pareigūnę džiugina ir bandymas į tokią veiklą integruoti neįgaliuosius, kuriuos buvo įprasta palikti nuošalyje. Jai atrodo pagirtina ir tai, kad plečiant ryšius ir siekiant užmegzti bendradarbiavimą tarp seniūnijų, rungtis neįgaliems organizuojama su Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialaus ugdymo centru, o rungties globėjas ir taurės steigėjas – Anatolijus Čiupkovas, Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos prezidentas.

Šakių bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė neslepia, kad šis ir kiti panašūs renginiai, kuriuose ji dalyvauja, turi ir gilesnių tikslų –  veikia ir kaip nusikaltimų bei kitų teisės pažeidimų prevencija. Jos manymu visuomenei reikalingas toks organizuotas laisvalaikis, skirtas įvairaus amžiaus ir skirtingų socialinių grupių žmonėms, kai skatinama sveika gyvensena ir įvairaus pobūdžio sportas. Pozityvumu spinduliuojanti moteris tiki, kad sunkiausia – pasiryžti: „Kviečiu visus, nors tą dieną, namuose išjungti televizorių ir internetą, susitepti sumuštinių, pasiimti pledą ir su visa šeima atvykti į Voverius, praleisti dieną gamtoje kartu su linksmai, sportiškai nusiteikusiais kraštiečiais ir garbingais svečiais.“

„Dirbdama su įvairaus amžiaus ir socialinių grupių žmonėmis pastebiu, kad šiuo metu suaugusius žmones yra labai sunku išjudinti bet kokiai veiklai. Tai suprantama, matyt, toks laikotarpis: greitas gyvenimo tempas, pilna reikalų ir rūpesčių, visi užsiėmę, o gal ir auklėjimas toks – vis dar manoma, kad kažkas už visus viską turi sutvarkyti,“ – dalijosi kasdienio darbo įspūdžiais bendruomenės pareigūnė. „Manau, kad sudalyvavę vieną kartą, žmonės atvyks ir antrą bei trečią….“ – sako A. Mockevičiūtė tikėdamasi, kad jau antrus metus iš eilės organizuojamas renginys taps gražia tradicija.

„Vaikai – mūsų ateitis,” – cituoja seną posakį jauna moteris ir teigia juo tikinti labiau, nei kada ankščiau. „Stengiuosi daug dėmesio skirti vaikams ir jaunimui. Noriu prisidėti šiek tiek kitaip formuojant jų pasaulėžiūrą, mokau juos prisijungti prie saugios aplinkos kūrimo. Vaikai – labai imlūs ir daugelis nori veiklos, todėl tereikia suteikti jiems progą pasireikšti,“ – pareigūnė A. Mockevičiūtė tiki, kad jos pastangos nėra bevaisės. Ji patenkinta, kad jaunuoliams užsiimant teigiama veikla ne tik organizuojamas jų užimtumas, bet ir formuojama mąstysena ir pasaulėžiūra. Ji žino iš patirties, kad kalbant apie tai šeimose, susidomi ir tėvai.

„Vis dar pastebime, kad daugelis suaugusiųjų vengia bendrauti su policininkais,“ – jos manymu įsikerojęs pareigūno, kaip „baubo“ ar „baudėjo” įvaizdis labai kenkia bendradarbiavimui. Moteris pasakoja, kad su kolegomis stengiasi pakeisti šią nuomonę: „Norime parodyti, kad policijos pareigūnai yra „draugai“, kurie gelbsti atsitikus nelaimėms, kurie gali profesionaliai patarti, kurie moko gyventojus, kaip apsisaugoti nuo sukčių, vagių ir kitų nusikaltėlių.“ Būtent todėl ji pradeda nuo mažiausiųjų ir dirba su visomis amžiaus grupėmis, o šį šeštadienį  viliasi susipažinti su stipriausiais šaškių mėgėjais.

Parengė Monika Būblaitytė

You may also like...