Foto konkurso “Sniego iki” dalyvių nuotraukos bus eksponuojamos Kidulių dvare

Pasaulinę sniego dieną Kidulių jaunimo ekologinis klubas “Šerenta” siūlė švęsti kartu ir žvelgiant į senas nuotraukas pasikalbėti apie klimato pokyčius. Dažnai girdime senolių pastebėjimus, kad žiemos jau visai kitokios, tačiau konkurso dalyvių užfiksuoti kadrai rodo, kad nepaisant to, kuris mėnuo ir kiek sniego, džiaugsmo beveik kasmet būna iki valiai. Sulaukta 22 nuotraukų iš 6 dalyvių. Seniausios nuotraukos darytos dar juostiniu fotoaparatu ir siekia 1961-uosius, o naujausios – darytos šėlstant sniege paskutinę konkurso dieną. Didžioji dalis žiemiškų kadrų užfiksuoti Kidulių seniūnijoje. Geriausios nuotraukos bus eksponuojamos Kidulių dvare.

Žiemiškus Kidulius puikai pažįstantis spaudos fotografas Andrius Ufartas: „Žiema, gausus sniegas suaugusiems dažnai asocijuojasi su vaikyste: sniego mūšiai, tvirtovės, čiuožinėjimas rogutėmis ir kitos linksmybės. Manau, tai puikiai atspinti ir konkursui atsiųstos nuotraukos. Akivaizdu, kad daugiausia kadrų – su vaikais ir jų nesuvaidintomis emocijomis. Na, juk tai ir yra nerūpestinga vaikystė! Matosi, kad žiema ir augintiniams suteikia džiaugsmo. Keletas nuotraukų su įspūdingais gamtovaizdžiais žavi ramybe. Daugelis būtent taip prisimena gilias ir šaltas žiemas. Išskirti norėčiau seniausias, juodai baltas nuotraukas. Jos ne tik, pateikia istorinę informaciją, bet išduoda ir fotografo meninį polinkį – matosi, kad fotografavo šį amatą išmanantis žmogus. Skirta pakankamai dėmesio nuotaikai, kadravimui ir siužetui. Kiti konkurso dalyviai galėtų šio to pasimokyti, jei vilioja kokybė.“

Vasarą Kidulių dvaru susižavėjusi Kauno fotoklubo pirmininkė Kristina Valasevičienė: „Daugelis fotografijų – ypatingai mielos, užfiksuotos šeimyniniam albumui. Tačiau autoriams linkėčiau paieškoti įdomesnių kampų, siužetų ir kompozicijos. Dėmesį labiausiai patraukė kadrai iš senų juostelių. Pavyzdžiui, malūnas pavaizduotas minimalistiškai, bet galima susikurti visą istoriją apie jį. Vaikų būrys kieme irgi su savo pasakojimu, savo emocijomis. Kitose juodai baltose nuotraukose užfiksuotas linijų žaismas, perspektyva, o pusnis kieme tarsi pasakoja apie pusnynuose miegantį kaimą. Pora nuotraukų su užfiksuotais gamtos fragmentais patraukia savo grafika. Nuotaikinga nuotrauka, su roges traukiančiu berniuku ir šunimi, kuria skirtingus personažų charakterius, patraukia gilesne visuma.“

Aktyviausiai konkurse dalyvavo Rasa Povylaitienė. Ji atsiuntė net 9 nuotraukas. Jos išsiskiria užfiksuotais itin nuotaikingais vaikiškais žiemos džiaugsmais 2008 – 2017 metais.

Nuotraukas iš Lukšių seniūnijos, Zypliabūdžio kaimo atsiuntė Inga Strakauskaitė. Ji 2010 metais sniegu džiaugėsi kartu su savo augintiniu – šuneliu Guirza.

Inga Būblaitytė atsiuntė nuotrauką darytą kelyje Kiduliai-Bunikiai. 2011 metų sausį valant kelią pakelėse buvo sustumti įspūdingo dydžio rieduliai.

2011 m. Kiduliai

Net tris sniego skulptūras užfiksavo Sigita Mikelonienė su sūnumi Nojumi. Įspūdžius 2004 metais jie parsivežė iš viešnagės pas močiutę Tarpučių kaime, Marijampolės savivaldybėje.

Gailutė Būblaitienė pasakoja 2012 metų vasarį su šeima vaikščiojusi užšalusiu Nemunu ir panorusi užfiksuoti įspūdingus gamtos vaizdus.

Giliausiai archyve pasikapstė Julija Macijauskienė. Jos atsiųstose nuotraukose, nuskanuotose iš senų albumų, užfiksuoti Kidulių vaizdai 1961, 1965 ir 1982 metais.

Dėkojame konkurso dalyviams už pasidalinimą savo žiemiškų džiaugsmų akimirkomis. Prizus ir padėkas kviečiame atsiimti Kidulių dvare. Kiekvieną sekmadienį nuo 14 valandos su galimybe apžiūrėti keramikos darbų parodą ir išbandyti molio lipdymo meną. Arba dvaro darbo laiku pas renginių organizatorę Veroniką Novickaitę.

 

Kidulių jaunimo ekologinis klubas “Šerenta”

Jums taip pat patiktų