Gelgaudiškio specialiojo ugdymo centras ir sporto šventė „Voveriai 2016“ kviečia keistis kartu

Vasarą zanavykai kruopščiai skaičiuoja dienas, kurias geriau paskirti poilsiui, o kurias darbui namų ūkyje ar sodyboje. Kad ir derlius nebūtų menkas, ir geru oru deramai pasidžiaugta. Vienus traukia senoji, kitus populiarioji kultūra, vieni ieško miško tylos, o kiti švaresnio vandens telkinio. Voverių, Bunikių ir Kidulių bendruomenės jau trečius metus iš eilės kviečia nušauti kelis zuikius vienu metu: praleisti laiką savo krašto gamtoje su visa šeima, pasivaržyti įvairiose sporto rungtyse ir artimiau susipažinti su savo bendruomene.

sidonija6

Sporto šventė „Voveriai 2016” ypatinga tuo, kad suburia skirtingų sporto šakų entuziastus, siūlo užimtumą visiems pagal amžių ir galimybes, bei skatina laisvalaikiu mėgautis blaiviai. Renginys jau tapo ne vienos šeimos, draugų būrio ar net organizacijos tradicija įspūdžiais pažymėti patį vasaros vidurį. Vieni jų – Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centro ugdytiniai.

„Šaltinio“ specialiojo ugdymo centras aktyviai veikia tiek rajone, tiek už jo ribų. „Mūsų centro atletai labai aktyviai dalyvauja Lietuvos Specialiosios Olimpiados komiteto organizuojamuose sportiniuose renginiuose. Žinoma, ir patys organizuojame įvairius renginius,“ – pasakojo kūno kultūros mokytoja Sidona Mikštienė. Dar visai neseniai, birželio 21-25 dienomis, Kėdainiuose vyko Europos Baltijos taurės futbolo turnyras, kuriame dalyvavo atletai iš 12 šalių, o tarp jų – net 8 moksleiviai ugdomi Gelgaudiškyje. “Tai didelis pasiekimas ir garbė atstovauti savo ugdymo įstaigai,“ – didžiuojasi mokytoja, bet pripažįsta, kad tokie renginiai jungia tik specialių ugdymosi poreikių turinčius vaikus. Būtent todėl pernai, pirmą kartą pakviesti į šventę Voveriuose, centro ugdytiniai priėmė didžiulį iššūkį.

„Mintys buvo įvairios. Kankino nežinia kaip ir kada mes pasirodysime. Šiais metais ramiau, nes jau turime patirties, nors ir nedaug,“ – šypsosi S. Mikštienė. Jos teigimu patenkinti liko ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai, todėl visi nekantriai laukia šių metų šventės. Renginio organizatoriai ir „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centras vienbalsiai sutaria – būtina keisti aplinkinių požiūrį į specialiųjų poreikių turinčius vaikus, skatinti jų integraciją į bendruomenę ir ugdyti bendruomenės supratingumą bei tolerantiškumą. Kviečiant vaikus dalyvauti sportinėse rungtyse buvo skatinamas suvokimas, kad reikia ieškoti ne skirtumų, o bendrų taškų. Gražiausiu to pavyzdžiu tapo mažamečiai vaikai, natūraliai prisijungę žaisti su bendraamžiais. „Šaltinio“ ugdytiniai su tėvais ir mokytojais pademonstravo ne tik ryžtą ir ištvermę, bet ir laisvalaikio organizavimo įgūdžius, kurie padėjo išlaikyti vaikų dėmesį ir sulaukti apdovanojimų. Pernai neįgaliųjų turnyro nugalėtojus sveikino olimpinis čempionas, penkiakovininkas Edvinas Krungolcas.

Pasak specialistės, šiemet jau kalbėta apie galimybę jos ugdytiniams dalyvauti ir kitose sporto šakose, ne tik specialiame turnyre neįgaliesiems. Diskutuojant su renginio organizatoriais siekiama išbandyti įvairius variantus ir išsigryninti vaikų su specialiaisiais poreikiais dalyvavimo šioje šventėje galimybes. „Svarbu nebijoti klysti, o keisti visada galima ir net būtina,“ – tikino mokytoja prisimindama, kad pernai metų pasirodymas tebuvo apsižvalgymas. Maži žingsniai svarbūs ne tik vaikams su negalia, bet ir visuomenei, kuri nėra pratusi priimti neįgaliuosius. „Vienu metu Specialiojoje Olimpiadoje buvo populiarus partnerių dalyvavimas. Tai – porininkai, kurie padėdavo žaisti,“ – dalinosi mintimis S. Mikštienė vildamasi, kad tokia vizija ateityje bus įgyvendinta.

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų