Kidulių dvare lankėsi svečiai iš tekančios saulės šalies
Trumpiausios metų nakties išvakarėse Šakiuose lankėsi ypatingi svečiai iš Japonijos. Garbingam svečių priėmimui Šakių rajono meras Edgaras Pilypaitis pasirinko Kidulius. Į dvarą atvyko šventikas Shigeho Yoshida ir Kamakuros pramonės ir prekybos rūmų vadovas Haruhiko Kubota.
Japonijos Tsurugaoka Hachimangu šventyklos šventikai Sudarge vykusios Joninių šventės metu šoko gilią sakralinę prasmę turinčius ritualinius šokius. Jie – į Šakių rajoną atvykusios delegacijos dalis.
Kaip pasakojo Kidulių dvaro renginių organizatorė Veronika Novickaitė, pasitinkant svečius buvo laikomasi griežto protokolo. Iš anksto buvo paaiškinta, kad garbingiausi susitikimo asmenys sėdi per vidurį stalo vienas prieš kitą, o pagal pareigas visi kiti į šonus. Pati japonė vertėja, kuri iš lietuvių kalbos vertė į japonų, prisipažino, kad jai ta diena buvo labai įtempta ir sudėtinga, nes reikėjo galvoti, kaip išversti tam tikrus lietuviškus posakius bei istorinius fragmentus svečiams.
Lietuviškam svetingumui kliūčių nebuvo – svečiams bendruomenės aktyvas parengė ypatingą vaišių stalą. Bitininkas Žilvinas Macijauskas davė medaus pilną korį, kurį svečiai ragavo su agurkais ir Ingos Navlickienės parūpintu naminiu sūriu. Kidulių seniūnijos seniūnas vaišino žymiuoju pienių vynu ir kelis butelius įteikė garbingiems svečiams kaip prisiminimą apie mūsų kraštą. Martynas Mockevičius sužibėjo kaip gurmanas – patiekė rūkytą triušį. Saldžioji dalis buvo naminiai šakočiai.
Kalbos ir kultūros barjeras trukdė perprasti svečių emocijas, tačiau medus sukėlė daug šypsenų ir susižavėjimo klegesio – matyt, paliko itin gerą įspūdį. Šventikas, per vertėją, net pasiteiravo apie bitininkavimo tradiciją. Čia išmintimi pasidalino Julija Macijauskienė. Jos karpiniai taip pat sulaukė daug dėmesio.
Trumpai buvo pristatytos dvaro veiklos, šokių kolektyvas. Meras pasakojo apie Joninių tradicijas, bei įteikė dovanų nuo savivaldybės. Svečiai atsakė tuo pačiu ir įteikė japonams būdingu kruopštumu įvyniotas dovanas bei leidinius apie jų šalį.
Paties Japonijos ambasadoriaus nebuvo, tačiau viską prižiūrėjo jo sekretorius. Jis perdavė sveikinimo žodį nuo ambasadoriaus ir pasidžiaugė turėdamas garbės susitikti su seniausios Japonijos šventyklos šventiku, bei saldumynų fabriko įkūrėju bei valdytoju, kurio sausainius žino kiekvienas japonas. Meras pasidžiaugė beužsimezgančiais kultūriniais mainais.
„Šventikas prasitarė, jog tas apeigas kurias matysime Sudarge dauguma Japonijos žmonių niekada nematė ir nepamatys, nes tai labai senas ir retai atliekamas šventas ritualinis šokis,“ – pabrėžė viešnagės svarbą V. Novickaitė. Garbūs svečiai tapo pirmaisiais, pasirašiusiais Kidulių dvaro svečių knygoje. Kidulių aktyvistai, pasitikę japonų delegaciją liko patenkinti, kad į mikroautobusą susėdę svečiai plačiai šypsojosi ir mojavo atsisveikindami. V. Novickaitė viliasi, kad nors mūsų dvaras ir kuklus, toks nuoširdus priėmimas liks garbių svečių atmintyje.
Svečiams atsiminimui taip pat buvo įteikta Kidulių dvaro keramikos dirbtuvėse pagaminta smilkalinė. Iš molio lipdančios moterys jau kurį laiką domėjosi smilkalinių gamyba, todėl itin džiaugėsi tokia proga, deja, šventiko žmonos komentaras liko neišverstas, tačiau atrodė, kad jie liko maloniai nustebinti. Taip pat su jais iškeliavo ir Žilvino Macijausko pavasarinio medaus stiklainėlis su į japonų kalbą išversta etikete. Dovanos simbolizavo darbščius krašto žmones ir žemės turtais derlingą kraštą.
Parengė Monika Būblaitytė
Dėkojame visiems prisidėjusiems ne tik už tai, kad delegacijos priėmimas buvo toks sklandus ir turtingas mūsų krašto gėrybėmis, bet labiausiai už tai, kad visada atsiliepia į kvietimą ir noriai prisideda prie bendro gėrio puoselėjimo.
AČIŪ Kidulių seniūnijos seniūnui Mindaugui Mykolaičiui, Kidulių bendruomenės centro pirmininkui (dar ir triušininkui) Martynui Mockevičiui, BC tarybos narei Eglei Macijauskienei, auksarankei tautodailininkei Julijai Macijauskienei, Kūrybinių keramikos dirbtuvių iniciatorei, vadovei ir „Ožiukų mokyklėlės“ valdytojai Ingai Navlickienei, dvarą jau ne kartą papuošusiems gėlininkams Urbaičiams ir kūrybingąjai Vidai Galvelienei už floristines kompozicijas.
Naujausi komentarai