Kidulių krašto gyventojams į pagalbą skubės bendruomenės komanda

Kidulių kaimo (Šakių r.) bendruomenė šiemet pradės teikti paslaugas kaimo gyventojams: išgenės medžius, išpjaus krūmus, nupjaus žolę, supjaus ir suskaldys malkas, išvalys kaminus. Gyventojai kaimuose sensta, jiems sunku patiems tvarkytis, todėl tokios paslaugos gali sulaukti nemažo populiarumo. Kidulių bendruomenės centras jau įsigijo tam reikalingą įrangą. Paslaugas planuojama pradėti teikti nuo balandžio mėnesio.

Bus daugiau skaidrumo

Kidulių seniūnijos seniūnė Renata Švelnytė VL teigė, kad tokių paslaugų kaimuose labai reikia. Į seniūniją dažnai ateina senyvo amžiaus ar ligų kamuojami žmonės ir seniūnijos darbuotojų klausia, kas galėtų šiltuoju metų laikotarpiu jiems nupjauti žolę, patalkinti. Etatinio žmogaus šiems darbams seniūnija neturi.

„Taip ir išgirdome poreikį. Kai kreipiasi žmonės, bendruomenės centras sugalvojo, kuo reikėtų užsiimti ir kokias paslaugas teikti būtų tikslinga. Jie galės išgenėti medžius ar išpjauti krūmus, nupjauti žolę, teikti įvairias paslaugas. Tai aktualu: juk daugelis turi pagyvenusius tėvus ar artimus giminaičius, tai žino, kokių paslaugų jiems reikia“, – kaip išsirutuliojo pati idėja aiškino seniūnė.

Anot R.Švelnytės, tuo pačiu seniūnijai atkris rūpestis, nes ir pačios seniūnijos erdvės didelės. Jose taip pat reikia tvarkytis. Nors žmonės gal ir toliau ateis į seniūniją prašyti pagalbos, pasiguosti, kad jau patys nepajėgia susitvarkyti, juos galės nukreipti pas verslą sumaniusius bendruomenės atstovus. „Aišku, norėtume padėti žmonėms, būna, kad vienišiems ir padedame, bet visiems negali tokios pagalbos suteikti, tai kai jau bus teikiama tokia paslauga, galėsime pasinaudoti“, – pasakojo seniūnė R.Švelnytė.

Už teikiamas paslaugas žmonėms reikės susimokėti. Kidulių seniūnės nuomone, viskas brangsta, bet žmonėms neturėtų būti per brangu. Jai yra tekę girdėti, kad samdydami pagalbininkus kaimo žmonės už atliktus darbus dažnai permoka.

„Vis išgirstame, kad samdydami žmonės sumoka daugiau nei toks darbas įvertintas. Yra tokių, kuriuos vis tiek samdo, nes nėra iš ko rinktis. Pasitaiko, kad ir jaunimas kitą kartą senjorus apgauna. Manome, kad šias paslaugas teiks vietinis bendruomenės žmogus. Jei pasiskųs, galėsime aiškintis, nes žinosime paslaugos kainas ir kažkiek galėsime kontroliuoti, jeigu to pradžioje reikės. O kitų privačių asmenų, kurie ateina pagelbėti kaimo žmonėms, mes nežinome, negalime kontroliuoti. Nežinome nei kiek jie prašo, nei kiek jiems sumoka. Tad kontroliuoti tikrai sudėtinga, o nuo šio sezono, kai dirbs bendruomenės suburta komanda, kontrolė bus didesnė“, – dėstė seniūnijos vadovė.

Skaityti visą straipsnį …

www.valstietis.lt inf.

Jums taip pat patiktų