Kviečiame paminėti Laisvės gynėjų dieną Kidulių dvare

Nuo istorinės kovos praėjo vos daugiau nei 25 metai, todėl gyvi dar ir įvykių liudininkai, ir atsiminimai kiekvieno piliečio širdyje. Skaudžiai pasiekta pergalė žymi ne tik išsivadavimą iš okupantų gniaužtų, bet ir susitelkusios mažos šalies galią įveikiant žiaurias didžiųjų kaimynų represijas.

Kidulių dvaras kviečia į sausio 13-tosios minėjimo koncertą „Dainos tėvynei”. Pradžia 18 val. prie šventinio laužo dvaro kieme. Tęsinys Kidulių dvaro laisvalaikio salėje, kur pasirodys moterų folkloro ansamblis ir muzikuos Kęstutis Vasiliauskas. Susirinkusieji bus vaišinsime karšta arbata, kviečiami dalintis prisiminimais ir išgyvenimais.

Akcija “Atmintis gyva, nes liudija”

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje tirti pilietinę visuotinę akciją „Atmintis gyva, nes liudija“ rengia nuo 2008 m. Tada akcijoje dalyvavo daugiau nei 100 mokyklų. Šiemet akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvos mokyklose vyks devintą kartą. Šioje pilietinėje iniciatyvoje jau ne pirmus metus dalyvauja Kidulių pagrindinė mokykla ir Kidulių seniūnija. 8.00 val. ant palangių uždegamos žvakutės ir 10 minučių išjungiama šviesa. Taip pagerbiamu žuvusieji už Lietuvos laisvę.

Iniciatyva “Neužmirštuolė”

Visų valstybių ir tautų gyvenime ateina dienų ir valandų, kai išbandoma jų valia, brolybė ir ryžtas apginti tai, kas svarbiausia. Tokių akimirkų, pačių sudėtingiausių ribinių situacijų metu sprendžiamas visų bendruomenės narių likimas. Išbandomi šios bendruomenės žmogiški ryšiai ir pasiryžimas vienas dėl kito daug paaukoti ir atiduoti. Iniciatyva “Neužmirštuolė” kviečia žuvusius ir nukentėjusius kovojant už Lietuvos laisvę atminti ne liūdesiu, o džiaugsmu ir dėkingumu. Parodyti, jog jų dovana ateities kartoms neliko pamiršta. Parodyti, kad mūsų daug, kad esame dėkingi, kad laisvai kurdami dabarties Lietuvą esame įsipareigoję vertinti ir atsakingai naudotis laisvės dovana.

Jau tradicine spėjusi tapti „Neužmirštuolės“ akcija Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, tautiečius tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje ragins prisiminti kritusius kovoje už laisvę įsisegant vienijantį ženkliuką – Neužmirštuolės žiedą. Antrus metus iš eilės aukos, surinktos įsigyjant neužmirštuoles, bus skiriamos Krašto apsaugos savanorių pajėgoms (KASP) remti. Už simbolinę auką tautiečiai kviečiami neužmirštuoles įsigyti „Narvesen“ ir „Lietuvos spaudos“ prekybos vietose visoje Lietuvoje. Taip pat išlieka galimybė nemokamai neužmirštuoles parsisiųsti iš tinklalapio www.neuzmirsk.lt. Pernai „Neužmirštuolės“ akcijos metu surinktomis lėšomis KASP turėjo galimybę įsigyti du naktinio matymo prietaisus ir reikiamus priedus. Taip pat nupirkta būtiniausių kario ekipuotės daiktų, kurie buvo perduoti Ukrainos šalies gynėjams. 2016 m. gegužę iš KASP karių suformuotas būrys vyko į Ukrainą mokyti ir treniruoti šalies karių. (delfi.lt info)

 

 

Jums taip pat patiktų