Seniūnijos telkia žmones kurti valstybės ateitį

Rugpjūčio 28 d. kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson lankėsi Šakių rajone. Kultūrinėmis ir pilietinėmis iniciatyvomis garsėjančioje Kidulių seniūnijoje ministrė susitiko su vietos kultūros įstaigų atstovais, bendruomenės nariais. Kidulių seniūnija varžosi dėl geriausiųjų vardo Nacionalinio Lietuvos seniūnijų konkurso „Valstybę kuriame mes“ finale. Tai viena iš aktyviausių seniūnijų, patekusių į konkurso baigiamąjį etapą.

„Nacionalinio konkurso tikslas buvo paskatinti žmones imtis bendrų veiklų, parodyti geriausius pavyzdžius, pagerbti bendruomenes ir jų lyderius. Juk didžiausi pokyčiai prasideda nuo mūsų noro, idėjų ir darbų, – sakė kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson. – Šis konkursas padeda atskleisti, kad tokios energingos bendruomenės, kaip Kiduliuose, arba daugelyje kitų savivaldybių vietovių, yra  mūsų valstybės kūrėjos.“

Atkurtas Kidulių dvaras atvėrė savo erdves įvairioms iniciatyvoms, renginiams, kultūrinės edukacijos veikloms, į kurias įsitraukia ne tik seniūnijos, bet ir aplinkinių vietovių gyventojai. Seniūnija skatina jaunimo užimtumą – dvare jaunimo ekologinio klubo inicatyva „Šerenta“ jau dvejus metus veikia keramikos dirbtuvės.

„Džiaugiuosi, kad miestelyje skiriamas didelis dėmesys tradicinei kultūrai, kultūrei edukacijai, kūrybingumo ugdymui, dirba puikus kolektyvas, kuriam esu dėkinga už šios gražios vietovės puoselėjimą“, – sakė kultūros ministrė.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas Nacionalinis seniūnijų konkursas „Valstybę kuriame mes“ pasiekė baigiamąjį etapą. Iš atrinktų 32 nominantų bus išrinks geriausios seniūnijas kiekvienoje nominacijoje. Nugalėtojai bus paskelbti gruodžio mėnesį.

lrkm.lrv.lt inf.

Jums taip pat patiktų