Atmintis gyva, kol yra, kas ją liudija

Visai neseniai Kidulių seniūnijoje buvo pastatytas naujas kryžius. Tiksliau atstatytas vietoje ankščiau buvusio.

Dar metų pradžioje socialiniame tinkle „Facebook” kiduliečiai dalinosi nerimu dėl griūnančio kryžiaus prie girininkijos, domėjosi, kas už jį atsakingas, tikėjosi, jog bus sutvarkytas. Nesiveldamas į diskusijas Tauras Endriukaitis sprendė susidariusią situaciją.

Jo tėvo, žinomo vaistininko, Romualdo Endriukaičio 1989 metais statytą kryžių negailestingai suniokojo laikas, tad puoselėdamas šeimos ir bendruomenės vertybes T. Endriukaitis ėmėsi kryžiaus atstatymo darbų. Sulaukė ir neigiamų reakcijų, buvo ir techninių neskladumų, tačiau bendraujant su kiduliečiais, viskas buvo išspręsta. Bene daugiausiai prisidėjo Kidulių seniūnijos seniūnas Mindaugas Mykolaitis. Tiek savo ryšiais, tiek pareigų suteiktomis galimybėmis.

„Mano tėvas, Romualdas Endriukaitis – buvo didelis Lietuvos patriotas ir sulaukė valstybes atgimimo. Tuo metu atrode tarsi stebuklas, kad Lietuva pradėjo issilaisvinimą iš okupacijos gniaužtų. Deja, ne menkai daliai lietuvių nepavyko sulaukti atgimimo. Tad mano tėtis nusprendė jų atminimui pastatyti kryžių,” – aiškina T. Endriukaitis pilietišką tėvo iniciatyvą.

„Kai pernai, nuo laiko, nulūžo viena kryžiaus dalis, man iš karto tapo aišku, jog privalau atstatyti tėčio puoselėtą ideją. Nedelsiant pradejau ieškoti skulptoriaus, kuris galėtu isdrožti naują kryžių,”- pasakoja T. Endriukaitis, – „Radęs skulptorių pradejau ieškoti ąžuolo. Pirmiausia, kreipiausi į girininkiją. Paskui į ūkininkus, kurie turi miško.” Deja, nevaisingos paieškos ir stabdė darbus. Padėjo ryšių su bendruomene palaikymas – apie inicityvą sužinojęs Kidulių seniūnijos seniūnas Mindaugas Mykolaitis pasiūlė pasinaudoti seniūnijos resursais, sukauptais tvarkant seniūnijos aplinką.

„Labai pasisekė, kad ąžuolą padovanojo Kiduliu seniunija.” – džiaugėsi T. Endriukaitis seniūno palaikymu. – „Pradinė mintis buvo atstatyti lygiai tokį patį kryžių, koks buvo, tačiau seniūnijos dovanotas ąžuolas buvo itin storas. Nutarėme drožti masyvesnį. Rezultatas puikus – kryžius gavosi nuostabus, tikras meno kūrinys. Labai dėl to džiaugiuosi!”

„Tad puoškime Lietuvą kartu, kiekvienas kiek galime!” – šypsosi Tauras Endriukaitis ir neabejoja, kad dar ras būdų prisidėti prie Kidulių gerovės.

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų