Bendruomeniški kiduliečiai spalvingai pasitiko vasarą

Kad darant gerus darbus sulaukiama pagalbos ir iš aukščiau patvirtino penktadienio vakarą Kidulių dvaro parke vykusios „Vasaros sutiktuvės“. Nors organizatoriai baiminosi artėjančių lietaus debesų, vos prasidėjus renginiui, pragiedrėjo ir vasariškas oras susirinkusiuosius lepino visą vakarą. O aktyviai veikiantiems kiduliečiams to ir tereikėjo: patys grojo, patys vaišino vieni kitus, patys žaidimus žaidė.

Jau moters dienos renginiu kiduliečiai įrodė, kad yra talentingi, organizuoti, jaunatviški ir novatoriški, tad laikosi savo – štai vėl subūrę savą komandą pristatė puikų renginį. Smagi, gyvai atliekama muzika, gausybė vasariškai pasipuošusių svečių ne tik iš dvaro kaimynystės bei užsėmimai mažiems ir dideliems – tobulas derinys įdomiam laisvalaikiui.

Įsitraukė visi norintys. Kidulių dvaro keramikos dirbtuvėse besidarbuojanti menininkė Julija Macijauskienė parodė vaikams, kaip teptuku galima įkvėpti gyvybės paprastiems akmenėliams. Naujausias dvaro savanoris Vaidas Beržvinskas specialiai šiam renginiu tapo muilo burbulų ekspertu ir ne tik pats žavėjo publiką didžiuliais burbulais, bet ir pamokė susidomėjusius.

Neįprasta ekspozicija buvo pristatyta būsima Rasos Povylaitienės fotografijų paroda ir Kidulių BC „Vinkšnupis“ primininko Martyno Mockevičiaus organizuojamas dviračių žygis. Itin spalvinga dovana tapo Kidulių seniūnijos naujakurė Justė Šilingė – persirengusi klounu visiems kėlė ūpą ir drąsino aktyviai dalyvauti pramogose. Jauna mama sako vos pamačiusi skelbimą panoro prisijungti prie kraštiečių iniciatyvos. Vaikai noriai ėmėsi Kidulių jaunimo ekologinio klubo „Šerenta“ žaidimų iš perdirbtų medžiagų ir nepraleido progos palikti spalvotą savo rankos atspaudą.

Kidulių seniūnijos seniūnas Mindaugas Mykolaitis įsteigė prizus smiginio turnyrui ir pats jam teisėjavo. Iš 14-kos dalyvių trečias liko Vaidas Beržvinskas. Pirmą vietą vos vienu tašku iškovojęs Saulius Navlickas liko džentelmenu ir gautą medalį pasikeitė su antrąją vietą užėmusia Aiste Rimavičiūte. Gautais saldainiais dalyviai vaišino ir renginio svečius.

Kidulių bendruomenės centro „Vinkšnupis“ moterys kvietė pirkti namuose keptus skanėstus ir taip paremti griūvančio Kidulių dvaro svirno renovaciją. Aktyvas tiki, kad vien valdžios planų neužtenka, būtina ir vietoje ieškoti šio skaudulio sprendimų, žadinti kiduliečių norą kurti ateitį kartu. Neabejingi buvo ir vietiniai verslininkai: kavinė-vyninė „Vilkenta“ vaišino išliaupsinta „televizine“ saldžia sriuba su baravykais bei medaus gira, o kaimo turizmo sodyba „Kukarskė“ pristatė visiems girdėtą, bet ne kiekvienam pažįstamą gilių kavą. Vietiniais skoniais mėgavosi ir Šakių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyrius vadovė Augenija Kasparevičienė.

Koncertavo jau ne pirmą kartą Kiduliuose viešintys svečiai iš Jurbarko – jaunimo akustinės muzikos grupė „Vėjūkas“ (vadovė A. Mičulė). Grupėje ir du kiduliečiai. Dainą solo atliko Mantas Česnakas, o Milva Martišiūtė iškarto po pasirodymo sėdo daryti chna tatuiruočių – kaip mat susidarė eilė. Kidulių moterų etnografinis ansamblis (vadovė L. Blaudžiūnienė) pristatė ne tik parengtus kūrinius, bet ir ilgai galvotą kolektyvo pavadinimą – „Volungė“. Pasak vadovės, mažas, kuklus, bet balsingas paukštelis puikiai atspindi kolektyvo dvasią: kuklios namų šeimininkės pasipuošia išpuoselėtais tautiniais kostiumais ir džiugina publiką savo balsais. Susirinkusiuosius jau pamėgtais kūriniais džiugino Kidulių dvaro instrumentinis ansamblis (vadovas A. Petraitis). Atlikėjai juokavo, kad yra pasiruošę groti šokiams. Deja, publika nepasidavė provokacijai, tik ar iš pagarbos muzikai, ar iš drovumo.

Dėkodama susirinkusiems Kidulių dvaro renginių organizatorė Veronika Novickaitė žadėjo, kad miestelio šventėje, rugpjūčio 19 dieną, bus taip pat ir dar geriau: „Dvigubai, trigubai… o gal net dešimteriopai!“ Išties, atsisakius „Aukšlinių“ ir skiriant daugiau dėmesio bendruomeniškumo ugdymui bei didžiausio metų renginio organizavimui, jau dabar įgyvendinami didžiuliai planai, kurių rezultatai bus matomi jau tik šventės metu ir jai artėjant.

Parengė Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų