Dėdės Derliaus rudeninių gėrybių paroda

Skraido rudenio lapai pašėlę
Šoka, blaškos gelsvais sūkuriais
Skuba žmonės per merkiantį lietų
Rudenėjančiais kaimo keliais.

Rodos dar taip neseniai kvatojo auksaplaukė vasara, o štai į metų duris jau beldžiasi darganotas ruduo. Variu pasidabino medžiai, raudonais karoliais puošiasi šermukšniai. Rudeninės kraitės pilnos obuolių, slyvų, kriaušių, bulvių, morkų, kopūstų.

Šeimininkės, susėdusios prie jaukaus židinio, pina pynes svogūnų ir česnakų. Miškai pilni kaip niekad uogų ir grybų. Visi seni ir jauni, maži ir dideli, džiaugiasi gausiu derliumi.

Nemažas susjudimas praeitą savaitę buvo ir Kidulių pagrindinėje mokykloje. Buvo pranešta, kad organizuojama Dėdės Derliaus rudeninių gėrybių paroda.

Visą savaitę pradinių klasių mokiniai piešė piešinius, dainavo daineles, minė mįsles apie rudenį, apie gausų rudeninį derlių. O kokią išmonę pademonstravo ruošdami parodai eksponatus.

Jau trečiadienio rytą ant palangių pradėjo „rikiuotis” įvairios grožybės iš daržovių. Visų klasių mokiniai parodė ypatingą sumanumą ruošiant eksponatus.

Ypatingai daug kruopštumo ir meilės ruošiant darbelius įdėjo: Nedas Rimavičius („Diedukas”), Augustė Antanaitytė („Ateivis”), Emilija Sinkutė („Liliputų vestuvės”), Lukas Gedvilas („Gėrybių mašina”, „Pagrandukas”), Saulė Karušytė („Teta Gėrybė”), Erikas Rimavičius („Senelė Cukinija”).

O pats įspūdingiausias darbelis tai Gabijos Teresevičiūtės „Rudens karalius”.
Eksponatų gausumu neatsilikome nuo rajoninės Derliaus šventės. Mokykloje net 5 darbelius parodai atnešė ketvirtos klasės mokinys Gediminas Karušis. Tikras šaunuolis.

Nuoširdų ačiū tariame ir visų visų mokinių tėveliams, kurie neliko abejingi, o kartu su savo vaikučiais ruošėsi parodai. Juk nieko nėra mieliau, kaip matyti laimingą savo vaiko veidelį prie puikiai kartu pagaminto darbelio.

Juk tik kaimo vaikas gali pamatyti laukuose bręstančius javus, tik jis gali užuosti kepamos ruginės duonos kvapą, tiktai jis gali savo mažomis rankutėmis prisiliesti prie žemės ir išauginti savo mylimą daržovę, kurią rudenį mokykloje vykstančioje Derliaus šventėje, gali parodyti draugams. Kartu su visais gali pasidžiaugti savo darbais vaisiais.

Mokytoja R.Sinkuvienė
Kidulių pagrindinė mokykla

Jums taip pat patiktų