Foto konkurso „Čia gyvenu“ rezultatais susidomėjo ir LSFK

ciagyvenu_tumbLietuvos spaudos fotografų klubas pastebėjo  Andriaus Ufarto paskelbtą foto konkursą „Čia gyvenu“ ir įsteigė papildomus prizus. Dedikaciją nugalėtojai ir kitiems trims nominuotiesiems pasirašė pats LSFK prezidentas Jonas Staselis.

Į A. Ufarto kvietimą surengti virtualią parodą portale www.kiduliai.lt. Atsiliepė net 10 dalyvių, kurie atsiuntė 47 nuotraukas. Tokio susidomėjimo nesitikėjęs fotografas džiaugiasi, kad nuotraukose pavaizduoti ne tik kraštovaizdžiai, bet ir kasdienio gyvenimo detalės. Maloniai nustebino ir dalyvių amžius: nuo moksleivių iki seniai suaugusiųjų fotografijos mėgėjų. Konkursu buvo siekta, kad fotografuojantys kiduliečiai pasidalintų savo užfiksuotais „perliukais“ ne tik su savo draugais socialiniuose tinklapiuose, bet ir platesne auditorija. Tikimasi, kad fotografijose užfiksuotos kaimo vietos nustebins virtualios parodos lankytojus ne tik iš svetur, bet ir iš pačių Kidulių.

„Nuotraukų siužetai labai skirtingi. Smagu, kad užfiksuota daug estetiškų vaizdų, kurie parodo, kokiame gražiame krašte gyvename ir kaip nuostabiai gamta jį nuolat keičia,“ – komentavo A. Ufartas konkurso rezultatus, – „ Žinoma, komisiją sužavėjo ne tik gražūs vaizdai. Pavyzdžiui Audronės Beržvinskienės atsiųstoje nuotraukoje medžių ir bažnyčios bokšto vaizdas iš kalvos papėdės perteiktas itin mistiškai. Būtent to kito kampo kasdieniuose vaizduose ir likome pakerėti daugeliu atvejų. Visos nuotraukos – savaip ypatingos, tačiau nugalėtoja nepaliko abejingų. Komisijos nuomone ji geriausiai atspindėjo konkurso temą: įamžino tikrą, gyvą Kidulių gyvenimo momentą , kokį, tikriausiai ne vienas patyrėme vaikystėje. Su tuo kidulietiško gyvenimo pulso pajautimu ir norisi pasveikinti.“

Garbinga komisija, sudaryta iš LSFK narių, peržiūrėjusi visas konkursui pateiktas nuotraukas atrinko keturias, iš kurių išrinko nugalėtoją. Pagrindinis prizas – fotoalbumai „Lietuvos spaudos fotografija  2014” ir “Tai Lietuva” – atiteko Jurgitai Bastytei. Nominuotieji Kęstutis Daškauskas, Gintarė Kriščiūnienė ir Audronė Beržvinskienė gaus albumus „Lietuvos spaudos fotografija  2014”, o visi kiti konkurso dalyviai bus apdovanoti skatinamaisiais prizais – fotoalbumais “Fotografijos ratas 2012”. Dėl prizų atsiėmimo dalyvius prašome asmeniškai susisiekti elektroniniu paštu ciagyvenu@gmail.com.

Monika Būblaitytė

Jums taip pat patiktų