Galinga artojų technika išsirikiavo Bunikių laukuose

Šeštadienį Švarcgirio miško ribas pravažiavusi, galinga artojų technika sustojo Bunikių prieigose.

Oras rudeniškai šiltas, dirva sausa, atrodo ko daugiau reikia artojų konkursui. Vyriausias teisėjas Kidulių seniūnas Mindaugas Mykolaitis skyrė laiką dalyviams susireguliuoti agregatus, juos išbandyti specialiai skirtuose plotuose ir po 30 minučių visi stovėjo prie starto linijos.
Kiekvienas artojas buvo vertinamas, pagal atliktą vagos gylį, tiesumą, ražienos užvertimą. Šioje rungtyje I vietą laimėjo kidulietis Tautvydas Žemaitis, II vietą taip pat kidulietis Rokas Žemaitis, III vietą Petras Mockaitis iš Bunikių kaimo.

Sekanti rungtis, buvo ne ką mažiau įdomi, priekabos su neužfiksuotu priekiniu tiltu statymas į nurodytą vietą. Užduoti viena iš sunkesnių. Čia reikėjo įveikti greičio ruožą, apsisukti ir atbuline eiga įvaryti priekabą į “garažą”. I vietą laimėjo Audrius Žemaitis, II vietą Ramūnas Sinkevičius, III vietą Juozas Dimaitis. Visi prizininkai kiduliečiai.
Sekanti rungtis – priekabos rato keitimas. Čia reikėjo jėgos, miklumo ir greičio. Stasys Beržvinskas iš Bunikėlių laimėjo I vietą, II vietą laimėjo Regimantas Bauža iš Bunikių, III vietą Petras Mockaitis taip pat iš Bunikių.

Na o patiems mažiausiems rungtis – visureigį įvaryti į garažą. Radijo bangomis valdomas automobilis turėjo įveikti nemažas kliūtis. Vieniems važiavosi greitai, kitiems kelią dažnai pastodavo kliūtys. I vietą laimėjo Aretas Vėgertas iš Gečių kaimo, II vietą Arnas Sinkevičius iš Kidulių, III vietą Klaidas Vėgertas iš Gečių.
Vienas iš renginio rėmėjų Ernestas Vaitkevičius “Baltijos javų” valdybos pirmininkas paklaustas kodėl jis nutarė remti šį renginį, atsakė paprastai: “Nuo čia prasidėjo mano verslas, turiu pasidalinti tuo ką uždirbu”.

“Šis renginys sutvirtino mūsų bendradarbavimą su Kidulių bendruomene “Vinkšnupis”, Kidulių seniūnija” – kalbėjo Jolita Beržvinskienė Bunikių bendruomenės “Kregždantė” pirmininkė. “Džiugina tai, kad renginyje dalyvavo jaunimas, mūsų ateitis. Kuris dabar valdo galingą ir protingą techniką. Tai mūsų ūkių sekmingos vieklos garantas”, – kalbėjo Jolita.

“Dalyviai patenkinti, reiškias renginys pavyko”, – kalbėjo Zita Janulaitienė Kidulių bendruomenės “Vinkšnupis” pirmininkė. “Jaunimas galėjo išbandyti save, tai gera dingstis artojams gausiau dalyvauti 2015 metų renginyje”, – kalbėjo Zita Janulaitienė.

Jums taip pat patiktų