„Jei prakalbėtų, daug pasakytų …”

 

Metai bėga, keičiasi gyvenimo sąlygos, senieji darbo įrankiai, buities apyvokos daiktai, kažkada buvę labai reikalingi, išmetami, sudeginami, užkišami palėpėje ar rūsyje. O kai kur ir naudojami. Tai vertybės, unikalus paveldas, gyva kalba prabylantis į kiekvieną, kuris domisi, siekia giliau pažinti ir suprasti, juo dalijamasi ne tik savo šalyje, bet ir svetur.

Jau trečią kartą kovo 7-8 d. Kauno tautinės kultūros centras organizavo respublikinį etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkursą „Jei prakalbėtų, daug pasakytų …”, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Jame dalyvavo ir Kidulių pagrindinės mokyklos aštuntokė Arina Valuckaitė, kurią parengė lietuvių kalbos mokytoja Danutė Dimaitienė. Ji pristatė įdomų darbo įrankį – trejerį. Trejerio paskirtis – atskirti vikių, vadinamų „borvikių”. Konkurso vertinimo komisija ir dalyviai, pažiūrėję Arinos sukurtą filmuotą medžiagą apie trejerio darbą, stebėjosi pirmą kartą pamatę unikalų daiktą.

Arina Valuckaitė ir jos mokytoja Danutė Dimaitienė buvo apdovanotos paskatinamuoju prizu – Padėkos raštu ir kaunietės tautodailininkės Rasos Jazerskienės sukurta skrynele.

O Kauno tautinės kultūros centras internetinį tinklapį etnografiniams objektams saugoti papildė įdomiu ir dar šiandien naudojamu senuoju darbo įrankiu.

Jums taip pat patiktų