Kalėdų Senelis Kidulių neaplenkė ir šiemet

 

Visai prieš prasidedant didžiosioms metų šventėms Kiduliuose pasirodė Kalėdų Senelis kartu su Snieguole. Pradėję kelionę nuo Kidulių pagrindinės mokyklos mažųjų karnavalo, jie tęsė tradiciją ir lankėsi kitose Kidulių seniūnijos įstaigose. Idomu tai, kad žmonės šiemet buvo gerokai džiugiau nusiteikę, o nežymų Senelio nusivylimą, jog nėra sniego, gydė šventiniais eilėraščiais ir dainomis.

Kalėdinis koncertas – kaip mažytis patikrinimas

Tikriausiai, Kalėdų Senelio labiausiai laukia mažieji. Ne tik todėl, kad jis atneša dovanų, bet yra bene vienintelis asmuo, kuris tikrai žino, kas kiek buvo geras. Sveikinimo žodį taręs Kidulių pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigas laikinai einantis Robertas Sakas paskandino vaikus ir jų tėvelius saldainių lietuje, o mokytojos pristatė kruopščiai ruoštų dainų ir vaidinimų aibę. Senelis tirpo nuo karščio ir smagumo, tačiau vaikai nepabijojo įtraukti jį į šokių sūkurį: ne tik patys rodė, ką išmoko, bet ir Senelį su Snieguole pamokė. Salėje tvyrojusiam tyram džiaugsmui neliko abejingų. Mamos ir tėčiai taip pat nesnaudė, gaudė šventines akimirkas savo išmaniaisiais įrenginiais, matyt, kad galėtų vaikų talentus parodyti tikriesiems seneliams bei močiutėms.

Pasiruošę buvo visi

Seniūnijoje vėl pirmiausia buvo skubama dėkoti pašto darbuotojai už tai, kad kalėdiniu laukotarpiu ji triūsia ne mažiau nei bet kuris kitas Kalėdų Senelio padėjėjas. Antrame aukšte įsikūrusi seniūnijos administracija šiemet irgi buvo užimta paskutiniai metų darbais, tačiau žymiai džiugiau nusiteikusi ir nežinia, ar dėl artėjančių švenčių, ar tik būsimų reformų išgąsdinta. Kidulių seniūnijos seniūnas Mindaugas Mykolaitis tuo metu buvo Šakiuose, rajono tarybos posėdyje, todėl sveikinimas jam vėl keliavo elektroniniu būdu – rodos, kad nė pačiam Kalėdų Seneliui nepavyksta pasimatyti be išankstinio susitarimo.

Kuo toliau, tuo geriau

Prie Kaimelio parapijos klebonijos Kalėdų Senelį su Snieguole pasitiko ne tik išpuošta eglutė, žiburėliai bažnyčios lange ir girliandos prie durų, bet ir arklių šypsenos bei tylus, meilus balandžių burkavimas. Šventine nuotaika tiek išorėje, tiek viduje. Suderinus dangiškus reikalus su kunigu Zenonu Stapanausku kelionė vedė link žemiškų. Buvo aplankyta Kidulių renginius dažnai remianti vyninė-kavinė „Vilkenta“, kurios savininkę Vidą Vilkenienę vos pavyko trumpam atitraukti nuo darbų. Snieguolė prigavo ir dar vieną, kultūrai neabejingą kidulietį, rimtais reikalais užsukusį ūkininką Audrių Žemaitį. Mat pati neturi tokio gerų darbų radaro kaip Kalėdų Senelis, todėl gąsdino, kad įkišus ranką į dovanų kojinę vieni ištraukia dovanėlę, o kiti – nė rankos neatgaus. Laimė, praturtėjo visi bandę.

Dėmesys – gydo

Kalėdų Senelis nepamiršo ir Kidulių ambulatorijos.Čia teko susidurti su tikru iššūkiu – verkenčiu vaiku. Mažyliui iki ašarų skaudėjo ausį. Snieguolės dėmesys ir saldumynai netruko pataisyti situaciją. Darbuotojos draugiškai šypsojosi pritardamos, kad kartais užtenka ir tiek, nors jų darbo nūdiena žymiai sudėtingesnė – tik Senelis žino, kokio ilgio jų gerųjų darbų sąrašai. Buvo aplankyta ir dar viena, ilgoką gerųjų darbų sąrašą turinti komanda – ugniagesiai. Šmaikščiai nusiteikę vyrai pasiūlė Kalėdų Seneliui patiktinti jų turimos technikos stiprumą ir abejonių neliko: sena – gera, kaip ir pats ilgabarzdis. Senelį nustebino ir Kukarskės globos namų darbuotojos pasodinusius jį prie pačių daryto „snieguoto“ imbierinio namelio – bent kiek priminė baltos žiemos vėsą. Gyventojai pradžiugino eilėraščiais ir dainomis.

Gyvenimas verda, bet sustoti nors akimirkai reikia

Prieš šventes suintensyvėjusį miestelio gyvenimo ritmą puikiai pajaučia ir maisto prekių parduotuvės „Aibė“ darbuotojos. Visad sparčiai dirbančios ir ne retai ne tik šventinius pirkėjų džiaugsmus, bet ir rūpesčius išklausančios moterys mikliai sustojo nuotraukai su Seneliu ir pirkėjai nė kiek neprieštaravo. Stovėjo nuošalyje ir šypsojosi, matyt, nedrįsdami prisijungti patys. Zanavykško kuklumo netrūksta ir tautodaininkei Julijau Macijauskienei. Nors dėl gebėjimo kurti stebuklus galėtų drąsiai stoti į vieną gretą su Kalėdų Seneliu, teko įkalbinėti bendrai fotografijai, kai prie Kidulių dvaro stabtelėję šventinis ekipažas užfiksavo ją kažkur skubančią. Paskutine stotele tapo dvare įsikūrusi biblioteka. Čia Kalėdų Senelis gavo ne tik vaikų perskaitytų knygų sąrašus, bet ir pastebėjimus, kuo jie užsiima internete.

„Pirma duoti, kad gautum!“

Būtent taip juokėsi moterys Kalėdų Seneliui (Kidulių bendruomenės „Vinkšnupis“ pirmininkas Martynas Mockevičius) ir Snieguolei (Kidulių dvaro organizatorė Veronika Novickaitė) brukdamos mažytes, saldžias, progines dovanėles. Snieguolė laikėsi iš paskutiniųjų, kad nepravirktų ledukais tokio dėmesingumo sujaudinta.

Aušros gatvės nykštukai. (Nuotr. iš „Facebook”)

Stebuklai nesibaigė

Šiemet eglė prie Kidulių seniūnijos vėl sužibėjo ryškiausiosmis spalvomis. Džiugina ne tik tai, kad medelis pagaliau vėl šveičia, bet ir tai, kad yra matomas nuo Zygėnų bei Jurbarko. Miestelį naujais atspalviai nušvietė ir Aušros gatvės iniciatyva. Kaimynai ne tik susitarė pasipuošti aplinką, susiderinti papuošimus, bet ir uždegti žiburius keliaujant į Šv. Mišias.

 

Parengė Monika Būblaiytė

 

Jums taip pat patiktų