Kidulietės nertas šilkinis šalikas skirtas ir Prezidentei

karopcikieneDaugeliui puikiai žinomas visuomenininkas, buvęs tarybos narys Ronius Karopčikas ne veltui didžiuodamasis kalba apie savo žmoną Genovaitę. Pasirodo, ji ne tik gera mama, šeimininkė, bet ir puiki mezgėja, kuri vieną iš savo rankdarbių padovanojo net šalies Prezidentei.

Rankdarbiai teikia nusiraminimą

Rankdarbiai poniai G. Karopčikienei nesvetimi nuo pat vaikystės. Dar būdama maža mergaičiukė ji išsiuvinėjo pirmąjį paveiksliuką su jūreivių atvaizdu, kurį lig šiol savo namuose saugo jos ilgaamžė mamytė. „Mama sakė: „Tada galėsi atsiimti, kai manęs nebus“,- pasakojo šeimininkė. Pomėgį siuvinėti, megzti ir nerti Genovaitė sako perėmusi iš savo mamos taip pat mėgusios tokius darbus. „Mama visada mėgdavo megzti, todėl dar ir dabar kojinių visiems primezga: ir vaikams, ir anūkams“,- sakė ji, pridurdama, jog pati vis tik labiausiai mėgsta nerti vašeliu. Jaunystėje jos nėrinius mama net į Kauną veždavo parduoti.

Būdama jauna su Roniu sukūrusi šeimą, kurioje išaugino net septynis vaikus bei nuolat dirbdama ji visada rasdavo ir randa laiko rankdarbiams. Todėl vaikai visada būdavo parėdyti megztais rūbeliais. „Vaikai sportavo, o tuomet nebūdavo galimybės lengvai įsigyti sportinės aprangos. Aprangą teko su mezgimo mašina megzti. Visko primegzdavau ir kepurių, ir šalikų“,- pasakojo ji.

Visą straipsnį skaitykite www.drg.lt

Jums taip pat patiktų