Kukarskės globos namai išnyks arba modernizuosis?

gnam1Gilias tradicijas turintys Kukarskės globos namai balansuoja ant išlikimo ribos. Pasirodo, globos įstaigoms būtinus normatyvus globos namai sunkiai beatitinka.

„Čia mano dvasios namai“,- ištaria naujoji Kukarskės globos namų direktorė Asta Pranaitienė. Ji nuolat bendrauja su senoliais ir džiaugiasi galėdama realizuoti savo sugebėjimus šioje darbovietėje, tačiau yra ir kita medalio pusė – vos atėjusios vadovauti moters pečius slegia ir nemaži rūpesčiai. Iki 2015 m. privalu gauti veiklos licenciją, tačiau kol kas tai neįmanoma, nes globos namai neatitinka nustatytų licencijavimo normatyvų.

Nėra interneto, lifto, trūksta tualetų

Kukarskės globos namuose gyvena 46 senoliai, 16 iš jų – su sunkia negalia. Seniausia – devyniasdešimties metų slenkstį peržengusi senolė dar paeina pati, nors ir sunkiai. Gyvena ji antrame aukšte, į kurį sunkiai ir labai lėtai kopia stačiais laiptais. Dviaukščiame globos namų pastate nėra lifto. „Sunkūs ligoniai, kurie gyvena antrame aukšte neturi galimybės laisvai judėti globos namų teritorijoje“,- teigė A. Pranaitienė. Antrajame aukšte „įkalintus“ ligonius, esant reikalui, nešioja pačios globos namų darbuotojos. „Patikėkit, moterys moka, jos čia pripratusios prie visko. Reikėtų lifto. Jo reikalaujama ir normatyvuose licencijai gauti“,- kalbėjo A. Pranaitienė.

Skaityti visą straipsnį

Jums taip pat patiktų