Paroda „Kintantis laikas“ Kidulių dvare

Gegužės 27 diena Kidulių dvare svečiavosi meno mūza Elvyra Katalina Kriaučiūnaitė. Gimusi Argentinoje, gyvenusi Kiduliuose, Lietuvoje baigė grafikos studijas. Moteris atviravo jog prireikė nemažai laiko, kol ji vėl grįžto į šiuos kraštus. Elvyros darbai žinomi ne tik Lietuvoje, ji pelnė ne vieną reikšmingą apdovanojimą. Po 1994 m. kelionės Argentinon ir apsilankymo garsaus autorinio popieriaus kūrėjo Richardo Crivelli dirbtuvėje, menininkei atsivėrė naujos kūrybinės interpretacijos erdvės, o rankų darbo popierius tapo pagrindu beveik visiems sumanymams.

Visą penktadienį dvaras „užė”, nes autorė iš pačio ryto pristatė savo kūrybą Kidulių pagrindinės mokyklos moksleiviams, leido patiems išbandyti „pasisemti” popieriaus masės iš dubens ir pan. Vėliau į edukacinę salytę rinkosi damos ir vienas ponaičiukas į edukacinę programą – autorinio rankų darbo popieriaus dirbtuves. Elvyra buvo paruošusi įvairiausių medžiagų ir pavyzdžių ir akcentavo, jog viską reikia panaudoti. Labai įdomu buvo sužinoti , jog popieriaus sudėtinė dalis gali būti bijūnų lapai ir svogūnai – suteikia tam tikrą spalvą. Edukacijos viešnios atsivežė rankų darbo spurgyčių, tad laikas kartu buvo „kūrybiškai skanus“.

Vakare gražus būrelis kraštiečių ir Elvyros Katalinos Kriaučiūnaitės kūrybos pristatymu susidomėjusių svečių smalsiai apžiūrėjo ryškią ir išskirtinę parodą „Kintantis laikas“. Renginio metu taipogi buvo pristatyta to paties pavadinimo knyga, apie kuria papasakojo knygos sudarytoja Regina Urbonienė.

Dėkojame Elvyrai Katalinai Kriaučiūnaitei ir jos vyrui už žinias ir parodą, kuri bus iki liepos mėnesio Kidulių dvare.

Maloniai kviečiame aplankyti ir patiems susipažinti su autorės darbais.

Kidulių dvaro inf.

Jums taip pat patiktų